Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha úgy érzem...

Mit tegyek ha úgy érzem egyedül én aggódom 5 hós babám egészsége miatt a családban? - részletek alább.

Figyelt kérdés

Terjed az új influenza. A család egy része határ mellett él, és látogatóba jönnének vasárnap.Jelenleg Ukrajnában vannak családlátogatáson, ahol éppen most van már karatnén is a járvány miatt.

Én félek,hogy ha eljönnek idehozzák az influenzát.

Párom családja, érthető hogy szivesen látja őket, és nem szivesen mondja hogy ne jöjjenek ide hiszen amúgy is ritkán találkozunk.

Én viszont úgy érzem,hogy nem veszik elég komolyan azt,hogy nekünk egy pici babánk van, és bár úgy tűnik mintha már hoszú évek óta velünk lenne,ő még kicsi. Kötelességünk minden lehetséges veszélyt kizárni amennyire csak lehet.

Az új influenzától való rettegést lehet,hogy eltúlzom, de ha nem erről a betegségről lenne szó hanem bármi másról, ami már járvány, ugyanez lenne a véleményem. Egyszerűen a gyerekemről van szó, nem kockáztathatom az egészségét.

Viszont nem szeretnék a gonosz lenni a családban.

Mi a véleményetek. Minden véleményt elfogadok, és minden tanácsot arra vonatkozóan is,hogy hogyan értessem meg velük hogy a gyermekem egészsége nem játékszer?

Ha megbetegszik a kis gyenge szervezete,utólag már hiába mondják esetleg,hogy igazam volt, én meg egy életre bánnám hogy nem álltam a sarkamra.

Úgy érzem ebben a családban akkor jön meg mindenkinek az esze, ha már "megütik a bokájukat", addig nem.


2009. okt. 30. 18:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon para vagy. Szokj le erről. Szerintem a hátadmögött kiröhögnének. Már olyan kicsik se vagytok. Bárhol elkaphat bármit a gyereked. Főleg, hogy mostmár mindent meg fog rágni és a szájába vesz. Szerintem ne nevetessd ki magad ilyen hülyeséggel. Max ha megérkeznek mond, hogy menjenek kezet mossni. Mi lesz veled később mikor majd járni fog és öt percenként töri összemagát meg stb. Mindentől nem lehet megvédeni.
2009. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

Neked hogy esne, ha valahol te lennél a "keleti rokon", aki behozza a betegséget a kifogástalan otthonba? Végül is nem lepráról van szó!

A régi fajta influenzába sokkal többen belehalnak, csak abból a védőoltásból már nem lehet többet kaszálni, és hírértéke sincs. Ne aggódj!

2009. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem igazad van és egyetértek veled!

Kerüld el őket de azért próbáld úgy, hogy ne legyen sértődés. Ha normálisabbak akkor nem fognak megsértődni de ha megsértődnek...hát engem az se érdekel ha a gyerekem egészségéről van szó.

2009. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

azért érdekesek vagytok...

miért nem lehet ezt normális hangon leírni? pl: szerintem nem kell annyira félni ettől a betegségtől, menjenek nyugodtan...

a kérdésre: én megértem, h félsz, a fiam 17 hónapos, de én sem örülnék, ha pl. influenzás időszakban beesne 1pár ember, aztán várnám, h betegek leszünk-e. mi is és a fiam is. ha nem muszáj nem kell kísérteni a sorsot.

ha nem betegek, az nem jelenti azt, h nem lappang bennük vmi.

másfelől tényleg nem lehet mindent elkerülni, és kivédeni. beszéld meg a pároddal a félelmeidet és döntsetek:)

2009. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Én megbeszélném a párommal és a rokonaival,hogy nem szeretném ha meglátogatnának. Normális felfogású ember ezen nem sértődik meg,te vagy a gyermek édesanyja ezt kéred.


3,5 éves és 5 hos kislány anyukája

Nem mindenki egyformán félti a gyerekét,ezért nem kell elítélni.

2009. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Tenyleg nem ertem miert kell ilyen hangnemben valaszolni,miert nem lehet kulturaltan!

Leirnam a tapasztalatimat,ami idaig mukodott, annak ellenere hogy babammal 8 hetes kora ota mar repuloztunk hajoztunk,stb.Szoval ha a hygeniai alapszabalyokat betartjuk(kezmosas,tusszentes kohoges zsepibe,a babat nem kell feltetlenul osszetapperolni) es a baba is egeszsges akkor nincs mitol tartani,nyugodtan fogadthattok latogatokat.

5 hos fiucska anyukaja

2009. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

Az érzelmeidhez jogod van! Ha félted tedd meg a szükséges óvintézkedéseket. Elesni is szoktak a gyerekek, mégsem lökjük fel őket!

Rangsorolj! A gyerek egészségének kockáztatása vagy pár sértődött rokon? Egyértelmű a válasz!

Azért kíváncsi lennék, hogy a végén hogyan oldod meg! És szerintem sokan, mert sokunknak van "hülye" (bocs) rokona!

2009. okt. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%

Miért vagytok ennyire bunkók?Ti talán örültök,ha akárcsak náthás a babátok?Nem előznétek meg,ha lehetne?

Én nemcsak akkkor féltem,ha halálos betegség fenyegeti.

Egyébként nem tartozom a túlféltős anyukák közé,az oltást sem adatom be neki.Viszont én sem örülnék neki,ha onnan jönnének hozzánk rokonok.Teljesen igazat adok a kérdezőnek!!!

2009. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nos.

Tényleg elég rosz,hoyg van aki szinte agresszíven reagál egy kérdésre, csak azért mert valaki (én) másképp gondolkodik dolgokról. /Ez egyébként kísérteties hasonlóságot mutat említett rokonaimmal.../

Ami volt: jöttek. Ugyanis bármennyire kezd eldurvulni és elhigulni ez az oldal, azért én pl igenis figyelek mások véleményére, hiszen azért teszem fel a kérdést, mert érdekel,ki mit gondol.

Ennek következménye az lett,hogy jöttek a rokonok,mert kezdtem úgy érezni magam, hogy "mit képzelek én hogy ennyire túlféltem a gyerekem és túlaggódom ezt az egészet".

Konklúzió: egyenlőre nem lehet tudni hoyg mit hoztak/ nem hoztak magukkal,de talán semmit. De ha esetleg nem lesz ebből baj, legközelebb ilyen SZÁMOMRA nagy kockázatú dolog esetén másképpen fogok dönteni. Ezt megbeszéltem a párommal is, elmondtam neki,hogy azt gondolom, hogy a gyermekünk nem "bazári majom", és nem fogok többet kockáztatni,ha ilyen helyzet adódik.


Így zárult ez az egész. Semmiképp nem szeretném ha ebből a párom és a család is azt a következtetést vonná le,hogy ha most nem történt esetleg baj, akkor máskor sem fog.


És köszönöm a válaszokat! MINDENKINEK!

2009. nov. 1. 23:17
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

09:06-os nak írnám. A hasonlatod nem igazán fedi a valóságot. Mert a gyerekhez nem beteg emberek mennének látogatóba. Akkor lenne az az állításod igaz, hogy nem lökjük el direkt. A hasonlatoknál maradjak inkább azt lehetne mondani, hogy nem engedem felmászni a mászókára mert lehet, hogy leesik.

Amúgy minden éven vannak járványok. Ettől még nem áll meg az élet. Ha lenne egy nagyobb gyereked akkor mindennap vinni kéne oviba és a kicsit is magaddal kéne vinni akkor mit csinálnál? Ja és nem lenne kocsi. Tömegközlekedéssel. Még is azok a gyerekek is megnőnek. És erősebb az immunrendszerük mint azoknak a gyerekeknek akiket szüleik burokban neveltek.

5 hónaposan a tél közepén már babaúszásra jártunk vásárolni mentunk vele mert nem volt kire hagyni pedig tavaj is volt infulenza járvány, meg jövőre is lesz.

Büszke vagyok a kérdezőre.

Mert le tudta győzni a saját félelmeit.

2009. nov. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!