Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha úgy érzem...

Mit tegyek ha úgy érzem egyedül én aggódom 5 hós babám egészsége miatt a családban? - részletek alább.

Figyelt kérdés

Terjed az új influenza. A család egy része határ mellett él, és látogatóba jönnének vasárnap.Jelenleg Ukrajnában vannak családlátogatáson, ahol éppen most van már karatnén is a járvány miatt.

Én félek,hogy ha eljönnek idehozzák az influenzát.

Párom családja, érthető hogy szivesen látja őket, és nem szivesen mondja hogy ne jöjjenek ide hiszen amúgy is ritkán találkozunk.

Én viszont úgy érzem,hogy nem veszik elég komolyan azt,hogy nekünk egy pici babánk van, és bár úgy tűnik mintha már hoszú évek óta velünk lenne,ő még kicsi. Kötelességünk minden lehetséges veszélyt kizárni amennyire csak lehet.

Az új influenzától való rettegést lehet,hogy eltúlzom, de ha nem erről a betegségről lenne szó hanem bármi másról, ami már járvány, ugyanez lenne a véleményem. Egyszerűen a gyerekemről van szó, nem kockáztathatom az egészségét.

Viszont nem szeretnék a gonosz lenni a családban.

Mi a véleményetek. Minden véleményt elfogadok, és minden tanácsot arra vonatkozóan is,hogy hogyan értessem meg velük hogy a gyermekem egészsége nem játékszer?

Ha megbetegszik a kis gyenge szervezete,utólag már hiába mondják esetleg,hogy igazam volt, én meg egy életre bánnám hogy nem álltam a sarkamra.

Úgy érzem ebben a családban akkor jön meg mindenkinek az esze, ha már "megütik a bokájukat", addig nem.


2009. okt. 30. 18:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Akkor olvass utána, hogy mi is ez az új influenza járvány. Egy sima megfázás. SEmmi más, mint láz, orrfolyás, torokfájás és egy hét alatt el is felejted, hogy volt... nem egy anya írta már itt is, hogy ő is, babája is átesett rajta, semmi extra. Az a pár súlyos eset abból volt, hogy a vírus okozta már mástól legyengül eleve beteg szervezetben okozott maradandó kárt, de nálatok ilyen gond nincs.

Amúgy ha védeni akarod a babád, zárd be a szobába, ne engedd ki, ne nyiss rá ablakot olyan 103 évig még, talán nem lesz baja.... amúgy ti is jártok levegőn, ugyanúgy elkaphatjátok, mint ahogy a rokon "behozhatja".

Szóval no para, felfújdod az egészet...

2009. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

szia


teljes mértékben megértelek én is így gondolnám.

Nem lehetséges az, hogy addig amíg ott vannak a rokonok addig te meg a baba a te családodhoz menjetek?

biztos megértik a rokonok nem?

mást nem tehetsz ha nem akarod közéjük vinni a babót, és jól teszed!!!!

2009. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Számítottam ilyen véleményre is, de elfogadom. :-)

Igazából a kérdés lényegében független is lehetne az új influenzától...

Rövidíthetném így:

Ha tudom hogy olyan környezetből várok látogatókat ahol hemzsegen a betegek,akkor jogosan monhatm-e azt hogy ne jöjjenek inkább. Mert nyilván nem fogom bezárni a gyereket, de azért azt se tehetem meg,hogy lesz*rok minden veszélyforrást, azzal a címszóval,hogy tök mindegy egyszer úgyis beteg lesz, hozzátok csak ide a vírust.

2009. okt. 30. 19:03
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Ha elkerülhetetlen a találkozás a következőket tudom javasolni: mi a baba születésekor vettünk orvosi segédeszközt forgalmazó boltban egyszer használatos maszkot és fertőtlenítő folyékony szappant. Ha valaki a családból kicsit is beteg volt, alapos kézmosás, majd kapott maszkot, utána meg domestos kendővel letörölgettem a kilincseket.
2009. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

A testvéremék nyáron Texasban voltak és átmentek Mexicoba is.Ők azt mesélik,hogy sehol nem találkoztak ilyen parázással,mint itthon.Az emberek vidámak,társaságba járnak.Mikor megérkeztek,úgy gondolták,hogy 1 hétig nem jönnek át.Hát,én úgy gondoltam másnap,hogy akkor mi megyünk hozzájuk.Megelőztek,mert mégis ők jöttek.

Egyébként a fiam 1 hónapja nagyon lázas volt.Elláttam őt is és a kicsit is.A nagyok suliba járnak.Szerinted maradjanak itthon,mert lehet,hogy járvány van?

7 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem,természetesen ne mradj otthon, mert nem teheted meg.

De nekem semmiből nem tart azt mondani, hogy most ne jöjjenek...hiszen suliba járni muszáj, dolgozni járni s,de vendégségbe menni pont ilyenkor...azt nem muszáj.

Pl találkozhatunk 2 hét múlva is, ha már kiderül,hogy tuti nem szedtek össze semmit...nem?Ez igazán semmiség.

2009. okt. 30. 19:17
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Akkor is túlparázod...

Ez a járvány mizéria nem fog lecsengeni 2 hét mulva.

És senki nem mondta, hogy betegek.

Te legalább annyira ki vagy téve a vírus lehetőségének, mint ők, ne őket foszd meg a baba látványától...

2009. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyszerű: Beszélj anyósodékkal,hogy mitől tartasz és kérdezd meg őket,hogy nem bánnák-e,ha nem találkoznál velük?Szerintem ezen nincs okuk megsértődni.Ha aggódsz a babód egészsége miatt,az a Te dolgod,mert Te vagy érte a felelős.Ha úgy érzed,hogy veszélyes,vagy legalábbis nyugodtabb lennél,ha nem találkoznának,akkor ne engedd!!!
2009. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Alapvetően elég sértődősek, még azon is meg szoktak sértődni, ha egyszerűen csak valemiről más a véleményem,és nem vagyok hajlandó áttérni az ő véleményükre. (Egyébként sógornőm és családja.)
2009. okt. 30. 19:38
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Egyáltalán nem mindegy miről van szó. Egy halálos betegségről, vagy egy túldramatizált megfázásról! Rakd a gyerekd búra alá! De tényleg ki nyisd az ablakot, mert jön egy inluenzás, köhög a házatok előtt és kész a baj... Pont attől lesz neki "kis gyenge szervezete" ha mindentől véded. De ha ennyire jó aggódni akkor legyél elég bátor és mondd meg nekik. Ennyi.
2009. okt. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!