Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » PONTOSAN hogy csináljátok a...

PONTOSAN hogy csináljátok a tápszer-tejpép keveréket?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom hogy x kanál tápszerhez x kanál pép, de milyen kanálra gondoltok a tápszeres mérőkanálra? Vagy azt is olvasom hogy fele-fele arányban, de az is tápszeres mérés szerint? Pár napja tettem a kész 150 ml tápszerébe 2-3 púpos kiskanál pépet, de kihányta az egészet pedig magát a pépet szokta enni, a tápszerhez is hozzászokott már. Majdnem 6 hós, csak éjszakára kap tápszert, de 2 hete felkel szopizik 2 óránként, pedig eddig összesen egyszer kelt fel éjjel, ezért szeretném ezt a pépes verziót adni :)
2013. aug. 26. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tegnap adtam neki elsőnek tápszer+sinemil keveréket,mert nem akar már cumisüvegezni. (10,5hós)

A 2,5-3decis poharat félig vizzel töltöttem,beletettem 5kanál tápszerport,és tettem bele sinemilt.Kevergettem majd mikor sűrűbb lett,de nem annyira,akkor elkezdtem neki adni.

Szóval szerintem amennyi az adagja tápszerből,annyit tegyél a vizbe és kanalazhatóra sűritsd be.A pépet magát sűrűbbre csinálom reggel pl,de vacsira most úgy csináltam,hogy kanalazhatóbb legyen,de mégsem olyan sűrű és így az eddigi reggel 6 helyett aludt majdnem 8ig.Nem tudom a kajának köszönhetően -e,mert elsőnek kapta tegnap így,mert meguntam hogy már 2,5hónapja nem vacsorázik csak 3naponta 150milit.

2013. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Az a baj hogy neki csak napközben van türelme kanalazni, estére cumisüvegből kap, és ha kanállal akarok neki simán pépet, akkor már sír, kaja után rögtön alszik is.

Akkor szerinted csak úgy szemre sűrítsem be, és a rendes adag tápszerébe tegyem bele?

2013. aug. 26. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Én éjszakára sinlacot keverek a tapszerhez.

250 ml víz, 7 tapszeres kanál tápszer és 3 evőkanál sinlac.

2013. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem itta meg magában a tápszert, így a tápszeres kanállal raktam pl. 180 ml vízbe 3 kanál tápszert meg 3 kanál tejpépet. Kicsit várni kell, mert a tejpép nem oldódik olyan gyorsan és ha nem várod meg, hogy elérje a végleges állagát, akkor a nagy része ott marad a cumisüveg alján. Én vaníliás tejpéppel csináltam, mert azt szerette.
2013. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!