Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós fiamnál ez normális?

3 hós fiamnál ez normális?

Figyelt kérdés

3 hónapos kisfiam ha az ölünkben van fogja magát és felül. Ugye csak úgy tesszük az ölünkbe, hogy kb 45 fokban legyen a kis gerince, de egyszerűen fogja magát és felül 90 fokba.Már etetni sem tudom normálisan, mert akkor is ülne felfelé.

Az idősebb rokonok riogatnak hogy ez nem normális, de én nem tudom...hát nem mi erőltetjük, ő csinálja. Arról nem is beszélve, hogyha megpróbáljuk nem engedni neki, akkor megy a hiszti :)

Ugye ettől nem lesz baja? A ti babátok csinálta ezt?


2013. aug. 27. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Amiert erölteti mert feltamasztjatok. Innen mar tudja magat huzni. A gerince meg nagyon puha en soha nem engedtem. Mindig fekvö pozba volt, es oldalra forditva vettem fel.

Hiszti mindig mindenkor lesz, ha nagykesert hisztizik azt is oda adod majd?

2013. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Támasztjuk? Te soha nem tetted a gyereket neked háttal a hasadra,(neked) félig ülő pozícióban?
2013. aug. 27. 10:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem eröltetünk semmit, és ha a nagy késért fog hisztizni nem fogja megkapni, de nem is hiszem, hogy össze lehet hasonlítani a kettőt. A nagy kés veszélyes rá nézve, a mozgásfejlődését vizsont nem fogom gátolni hacsak nem muszáj valami oknál fogna (bár nem hiszem hogy muszáj lenne bármikor is) Egyébként köszönöm a válaszod
2013. aug. 27. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt írta le az első, hogy veszélyes, hogy hagyod ülni egy ennyire kicsi babát, mert a gerince még nem alkalmas rá.


Épp úgy kárt tesz ezzel magában, mintha a kést adnád oda ha azért megy a hiszti.

2013. aug. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, bár kicsit erősen fogalmazott. Rosszat tesztek vele, hogy feltámasztjátok és utána hagyjátok felülni. Ne engedd, hogy csinálja, mert ezzel nem segíted a mozgásfejlődését, viszont tönkreteszed a gerincét. Felesleges megsértődni, Te kérdezted, hogy lesz-e baja tőle. Igen, lesz.
2013. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak rövid ideig hagyod, hogy ülő pozícióban tartsa magát, nem lesz semmi baja. Csak hosszabb ideig ne hagyd. Az én kisfiam is ezt csinálta. Egy pár pillanatra hagytam, aztán szépen visszadöntöttem. Ha meg hisztizett, pózt váltottunk vagy eltereltem a figyelmét, hogy ne az ülésre koncentráljon.
2013. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem úgy gondolta a kérdező, hogy állandóan ülne mert gondolom nincs mindig kézben.

Egy nagyon picit, tényleg csak egy pár másodpercet ha felhúzza magát feltámasztod a hátánál de utána persze vissza kell engedni.

Az én lányom is ezt szerette volna csinálni. El kell terelni a figyelmét és akkor nem akarja majd olyan sűrűn.

Nekem meg kellett döntenem a kiságyat mert bukós volt nagyon ezért nem feküdt teljesen vízszintesen és mégsem tette tönkre a gerincét.

Sőt még a babakocsit is utálta mert folyamatosan bukott benne, ezért azt is meg kellett dönteni, de akkor már hiába, ugyanúgy sírt benne.

Orvos tanácsolta.

Egyébként a babák mindig azt szeretnék amit nem lehet. Az enyém a fenekén szeretne ülni, de még nem tud egyedül ezért folyamatosan el kell terelnem a figyelmét.

2013. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom azért lepontoztatok ezért a válaszomért :) Nem is tudom mire jó ez a pontozás, ez csak egy vélemény volt.
2013. aug. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!