Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog, hogy a 8...

Normális dolog, hogy a 8 hónapos fiamnál beriaszt a légzésfigyelő?

Figyelt kérdés

Születése óta használjuk a figyelőt, még soha nem riasztott éleshelyzet miatt. 8 hónapos a fiam, de már hetek óta nem kapcsoltam be a masinát, de még az ágyában van, viszont most kapott egy borostyánkő nyakláncot fogzásra, és ez miatt , csak a magam megnyugtatására éjszakára be szoktam kapcsolni, hogy ha esetleg beleakadna, észrevegyem. Szerencsére nem zavarja, sem nappal, sem éjjel, hozzá sem nyul. Viszont már második éjjel beriaszt a figyelő. A frász kerülget tőle. Elképzelhető, hogy ennyi idősen kezd el nem venni levegőt?

Vagy csak annyira felületesen, hogy azt nem érzi a gép?

Most nem merek nyugodtan aludni. Kell agódni?

Teljesen egészséges, tökéletes, életerős, jól fejlett baba, de most nagyon aggódom.


2010. febr. 6. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az elem merül benne??

Vagy pedig a fiad sokat mocorog a kiságyban és lemászik az érzékelőről??

Nálunk ez volt mindíg a probléma, így 2 hónapos korában azt mondtam elég ebből, mert már kész roncs voltam. Én sem mertm aludni! De a legjava az volt, amikor fényes nappal beriasztott úgy, hogy a babám ébren volt és nevetgélt!!! Azóta a szekrény mélyén hever a figyelő.

2010. febr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is az elemre tippelnék..
2010. febr. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy jó légzésfigyelőről nem lehet "lemászni "!
2010. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megmondom őszíntén,hogy nekem 10 hónapos a fiam,minden nap használom a figyelőt nappa és éjjel is amikor alszik.Soha még téves riasztás sem volt (kopp-kopp-kopp).Egyszer az elem miatt pittyeget,de ennyi.Nézd meg az elemeket,hátha az a baj.
2010. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

20:23!

Már miért ne lehetne?? Ha kiveszed a gyereket, akkor is riszt mert nem érzékeli, ha elvándorol az egyik érzékelőlapról, már akkor is riaszt...

Próbáld ki, azt javaslom...

2010. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És mi lenne ha nem használnád és inkább levennéd róla éjszakára a láncot?

Már elég nagy fiú ahhoz, hogy ilyesmi megtörténjen vele.

2010. febr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Egy jó légzésfigyelőről nem lehet "lemászni "!"


Azt te csak hiszed. Nekünk az újszülött kisfiunk többször lemászott róla, úgy, hogy egész a rácshoz simult. A figyelő persze bejelzett rögtön. A normál méretű, 70x140-es kiságyban bőven van olyan hely, amit a világ legjobb légzésfigyelője sem tud érzékelni.

2010. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A láncot pont éjszaka kellene viselnie, mert az a kritikus a fogacskák miatt. Nappal eltereli a figyelmét a játékkal, de éjszaka nagyon szenved. Amúgy olyan rövidre kötöttem, hogy még nem szorít, de a kezecskéje sem fér alá.De most nem is ez a lényeg.

A figyelő olyan érzékenyre van állítva, hogy ha nincs a gyerek az ágyban, még azt is érzékeli, ha mászkálok mellette. Valóban sokat mocorog éjjel, meg lehet, hogy a pléd is vastag alatta. Most, hogy hideg van, reggelre egy kicsit kihül a lakás, gondoltam rakok alá vastagabbat, az lehet még gond. Rosszul igazíthattam a sarkait, és nem fekszik fel rendesen a matrac.

De a kérdés lényege az lett volna, hogy egy 8 hós egészséges gyermek esetében fennálhat a bölcsöhalál veszélye? még a leírásától is feláll a szőr a hátamon :((

2010. febr. 6. 20:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Enyém is 8 hónapos és pont tegnap olvasgattam mert már én is unom a figyelőt kapcsolgatni. Elvileg a kritikus idő elmúlt, 6 hónapos korig áll fenn a veszély, de 1 éves korig nagyon ritkán előfordul. De én hiszem, hogy ha "el is felejtene levegőt venni", a hnagra úgyis felébredne, szóval én használom még a kütyüt pár hónapig és nyugodtan alszom.
2010. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyetértek!!!!
2010. febr. 6. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!