Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja 3 hónapos...

Mi lehet a baja 3 hónapos (35. hétre született) elsőszülött ikerfiamnak?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem észre,hogy folyamatosan csak a bal oldalán tartja a fejét,amikor hanyatt fekszik. Hiába beszélünk jobbról neki,nem fordul oda. Ha próbáljuk másik oldalára fordítani,van mikor sír(mintha fájna neki),van hogy engedi. Felvéve szívesen forgatja mindkét irányba. Nem veszi fel a szemkontaktust,folyamatosan máshová néz,pedig visszagügyög már. Élvezi a társaságot,olykor mosolyog is a beszédünkre reagálva,de olyan mintha nem nekünk szólna. Hanyatt fekve csak középig hozza a fejét,onnan csak szemmel "mozog". Hason fekve tudja percekig is tartani már a fejét, átfordul oldalra és onnan a hátára.A tárgyakat is csak néha követi. Mivel lehet gond? A szemével? nyakával? Mire kell ilyenkor gondolni? Méreteivel nincs gond. (A tesója sokkal kommunikatívabb, állandóan mosolyog, gügyög,forgatja a fejét.) Van valakinek hasonló tapasztalata? Azt lehet ilyenkor már tudni,hogy szellemileg ép-e? köszönöm!

2013. aug. 28. 07:17
 1/8 A kérdező kommentje:
sokszor felveszi a "C" alakot is:(
2013. aug. 28. 07:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le vannak tapadva az izmai, minden érdekes a másik irányból érje, hogy dolgozzon arra is. Fények, anya, hangok, enni, stb...
2013. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is le vannak tapadva az izmai, érdemes lenne gyógytornászhoz vinni.
2013. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

keress fel egy dévény tornás szakembert. Valószinüleg izom probléma ezeke még jól korrigálhatók ilyen kicsi korban ezzel a tornával. Ettől szellemileg valószinüleg még ép. Eddig ez nem tünt fel???

Arra készülj fel hogy a tornát szegény babák végig sirják mert nem kellemes nekik de sjanos muszáj az ö érdekükben ha nem kezelik örökéletre mozgásproblémáik lehetnek.

2013. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress egy Dévényest. Beszélj a védőnővel, hátha tud valakit ajánlani. Val.szeg semmi baja se lesz, tornával sok mindent tudnak korrigálni, csak időben kell elkezdeni. 3 hónaposan semmiről se vagytok lemaradva, de el kell indulni!
2013. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tök jó hogy itt mindenki diagnosztizál. Én elsősorban a neurológussal beszélnék. Ha koraszülöttek egészen biztosan megvizsgálták őket, sőt kontrollra is kell járniuk. A koponyaultrahang is irányadó lehet, hogy megállapítsák volt-e oxigénhiány, esetleg kissebb agyvérzés stb. Bár koraszülötteknél gondolom ezt is nézték a kórházban. Mindenképpen a neurológus véleményére alapoznék, sőt ha úgy érzem gond van elvinném minimum két külön szakemberhez, hogy mondjanak véleményt.

Ha ők azt mondják hogy csak izom probléma akkor keresnék gyógytornászt.

2013. aug. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 35 hét születtek, csak épp lányok :)


Nem tudom, hol laksz, mi Ny-Dntúlon. Itt úgy van, hogy kell vinni a koraszülött babákat egyrészt a kórházba utógondozásra (jó, most 8 hónaposak, eddig 2-szer volt ilyen), meg konduktorhoz, aki a mozgásukat kíséri figyelemmel.(ez kb havi 1 alkalom).


Ha mentek lyenre, jelezd ott.

2013. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Voltunk velük 6hetes kontrollon a neonatológián,akkor semmilyen kóros elváltozást nem tapasztaltak/tunk. Eddig azért nem "tűnt fel",mert volt idő,hogy a másik oldalt kedvelte jobban,s akkor próbáltam vele megszerettetni a bal oldalt. Tárgyakat néha követte,de mivel korababa,ezért nem vártam el tőle,hogy mindent "jól csináljon". Ma voltunk koponya uh-án és nyaki uh-án vele, holnap kapok szakvéleményt. Sajnos nem lett teljesen negatív a leletünk:(. Fejbiccentő izma nem sérült.
2013. aug. 28. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!