Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyi időt vártatok 2...

Ti mennyi időt vártatok 2 baba között? Most 1 éves az elsőszülött lányunk, de én már nagyon vágyom egy újabb kisbabára.

Figyelt kérdés
Nagy családot szeretnénk, minimum 3 gyerek. Korban nem vagyok elkésve, még csak 23 vagyok, emiatt még lehetne várni. Csak nem tudom mennyire lenne nehéz 2 kicsi gyerkőccel. Itt nincs bölcsöde, így óvodáig a nagyobb is maradna itthon.
2013. jún. 13. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19 hónapos volt a nagyobbik amikor összejött a kicsi. 28 hónap van köztük. Szerintem pont ideális. Nem túl kicsi a nagy, de nincs még 3 vagy akár 4 éves sem. Jól eltudnak játszani együtt.
2013. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kerria ***** válasza:
Most másfél éves a kislányom, pocakban a tesó. Elvileg 22 hónap lesz közöttük
2013. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy és a középső között pont két év, a középső és a kicsi között 22 hónap van. Nekem nem vészes a három kicsi egyszerre, pedig amikor a legkisebb született, még a nagy sem volt 4 éves sem. Nekünk jól jött ki így, ha újra kezdhetném, akkor sem csinálnám másként.

Remélem, nálunk is lesz még negyedik manó is. :-)

2013. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiunk most két éves, én pedig 20 hetes kismama. Amire megszületik a kishugi, ő két és fél éves lesz. Jöhetett volna előbb is a második baba, de Nimród nagyon anyás volt. Bele kellett gondolnom abba, hogy ha esetleg valami miatt be kell feküdnöm mondjuk félidőben a kórházba, mi lesz vele. Nem maradt el még az apukájával sem. Most viszont már nagyon jól érzi magát a nagyszülőkkel is. És egyébként bejött a megérzésem, valóban el kellett töltenem egy hetet a kórházban! :( Férjemmel átgondoltunk mindent. Azt például semmiképpen nem akartuk, hogy éppen ovikezdéskor érkezzen a kistesó. Így már nagyobbacska lesz ő is, könnyebben meg fogjuk oldani a dolgokat.

2013. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nálunk 23 hónap van az első kettő között, tökéletes. Én is egy éves korában kezdtem vágyni rá és 15 hónaposan belevágtunk.

Oviba ment nálunk is a nagy, addig otthon volt. (De hát ez csak egy évet jelentett)

(Azóta van harmadik is, ott egy picit többet vártunk, közel 3 év lett közöttük)

2013. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az enyém fél éves, de nem bánnám, ha jönne a következő. Sokat vártunk az elsőre, remélem a többi könnyebb lesz.:) Mondjuk én már nem igazán várhatok évekig.
2013. jún. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nálunk 27 hónap lesz a különbség. kb 2 évet szerettünk volna, de így jött össze. most úgy gondolom, hogy az első év lesz nehéz, de nekik szerintem nagyon jó lesz így.
2013. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nálunk 21 hó van a lányok között. Mi akartuk így és habár néha nagyon nehéz, de a gyerekeknek ez a legjobb ez most látszik is már. A kicsi most már 1 éves.


Amiért mindenképpen jó ez a kis korkülömbség. A nagy egyáltalán nem fétékeny a kicsire, minden pillanatot meg kellett osztania velünk, mindig ott volt ahol mi a picivel, együtt szoptattunk, altattunk, pelenkáztunk, része volt a nagy is minden napoknak 100%-ig. szerintem egy gyerek ha oviba, bölcsibe nagymamához megy mikor a kicsi megszületik akkor nagyon hiányzik neki az anya, és még többet akar belöle ha otthon van.


Aztán nincs hajtás, a picinek soha nem kellet kelnie reggel 7-kor délutáni alvást is végig csinálhtaj, mert a nagyot nem kell vinni oviba. vagy is ha ovi lenne a kics ne tudna 8-9ig aludni reggel, délután nem tudna 3-4-ig aludni...

2013. jún. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Van egy 3 éves kislányom és egy 1 éves kisfiam.25 hónap van kettőjük közt.Hamarabb is lett volna csak sajnos az a baba elment.20 hónap lett volna köztük.Én 25 éves vagyok tehát a másodikkal én is 23 éves voltam mikor terhes lettem.Nem mondom, hogy könnyű, sőt nekem kifejezetten nehéz.Férjem dolgozik, egyik nagymama dolgozik, másik sógornőméknél segít be 3 gyerek mellett.Szinte mindig egyedül vagyok velük.Ráadásul lakótelepi 55 négyzetméteres lakás a 4. emeleten.Néha kicsit kiakadok, de aztán megint lenyugszok egy kis kikapcsolódás, magne b6 és rendbe jön minden. :)
2013. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én leszek a másik oldal: mi 3-4 évet vártunk. DE mi valószínűleg megállunk 2 gyereknél. Imádtam itthon lenni, babázni, szeretném majd a kicsivel is kiélvezni - főleg, hogy valószínűleg nem lesz többet ilyen szakasz az életünkben. Délbe együtt aludni szopizás után, ilyenek. Amennyire látom, ezt egy 1,5-2,5 éves gyerek mellett nem lehet megtenni.


Szóval mi ezért döntöttünk a "nagy" korkülönbség mellett.

2013. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!