Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más sem félti annyira a babáját?

Más sem félti annyira a babáját?

Figyelt kérdés
Már 9 hónapos, sétál a kiságyban és nem állok ott fölötte azzal a címszóval, hogy mi lesz ha elesik. Más mindig ott állan fölötte én meg mindig elküldöm őket, mert akkor sose fogja lefoglalni magát. Mindig mindenben azt látják, hogy milyen balesett érheti szegényt. Nekem persze már az agyamra megy. (együtt lakunk anyósékkal és a dédivel!!!) Már mondtam nekik, hogy szivacs ruhát fogok ráadni, vagy beteszem a vitrinbe nehogy valami hozzáérjen. Persze én is féltem, de ...
2009. okt. 31. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden anya félti a gyerekét de hagyni kell hogy megtanuljon mindent egyedül!Ha elesik majd felál!

Nagy baj nem történhet vele, ha meg igen akkorsem tudod mingyárt elkapni!

2009. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes. Nem jó ha állandóan ott állsz fölötte, és nem is lehet ezt megcsinálni. A szemed sarkából azért figyeld, néha menj be hozzá, de szeirntem sem kell állandóan "őrizni". Persze elhanyagolni sem szabad a figyelmet, de te sem ezt teszed. Én sem zargatnám amikor magában elvan. Elesni pedig úgyis elfog ha állsz és nézed.
2009. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

SZia!


Nekem még csak 2 hónapos a lányom, de én sem féltem annyira, mint pl az apja. Ha sír, akkor egyből "juj, mi baja, biztos a hasa fáj, Jézusom, miért lehet, csinálj valamit....". Nem is hasfájós, hála a jó égnek... Persze, ő még nem sétál:), de majd fog, és akkor sem fogok utána rohangálni. Ugyis elfog esni, megüti majd magát, de attól még nem kell hímestojásként bánni vele. Minden gyerek elesik, soknak kezük lábuk törik. Persze, tuti kiakadnék ha valami lenne vele, hiszen ő az életem, de nem szabad enyire félteni, annál rosszabb. Szerintem legalábbis. Nálunk pl a félrenyelés volt a mánia. MÉg a mai napig is az. Férjem azért nem eteti meg, mert nagyon mohó, és sokszor félrenyel. Az én kezemben is félrenyel, fogom, felemelem és ennyi. Kis köhi, és mehet minden tovább. Ettől még nem fog megfulladni. Szóval én sem vagyok az a nagyon féltő anyuka, mint soka mások. LEhet ez baj???

2009. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze én is figyelek rá,nem hanyagolom el, de nem állok ott mindig fölötte. Nagy ritkán beleteszem a kompba, na akkor minden lépését követték szegénynek, amíg meg nem magyaráztam nekik, pedig 3 gyereket felneveltek. De azt persze nem veszik észre, amikor sétálnak vele és szegénykém már olyan fáradt, hogy nem bírja a lábát tenni és csak húzzák magukkal. Nekem kell szólni!! Ilyenkor nem sajnálják, hogy valami baja lesz??? Kész vagyok teljesen.
2009. okt. 31. 13:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam már 2 éves.Nagyon sokat esett még mikor csak mászott akkor is.Én mindig odaszoltam neki hogy"hoppá mit találtál nincs semmi baj".Mostanra már ott tartunk,hogy van hogy búb van a fejecskéjén és észre sem vettem mikor történt mert elesik és feláll játszik tovább.

Persze az anyosom mindig felakarta kapkodni és ha felvette abba sem hagyta az üvöltést 20 percig pedig nem is ütötte be magát.Nem engettem.Azt mondta,hogy szívtelen vagyok.Nem érzem magam annak.Ő attol nem félti,hogy kiszalad az autó elé de hogyha hasra esik tragédia.Én pont forditva gondolom.

2009. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól teszed, hogy nem állsz fölötte. Két okból is. Egyrészt így tanulják meg, hogyan kell esni. Párszor esik és már tudja is. Később meg föl se fogja venni, ha elesett. Sok anyuka totál megijed, ha elesik a gyerkőce, na ezzel a gyerkőc is megijed és kész a sírás-rívás. Kemény fából faragták őket, nem egykönnyen lesz bajuk. A másik ami miatt jó, hogy nem állsz fölötte állandóan, hogy kis önállóságot is tanul. Eljátszik magában is meg persze veled is. Jobbat nem is tehetnél vele! 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13 hós a fiam, és egy égedelm:-) Állandóan rohan, szeles, és persze botlik, esik akkorát.. De már csak nevet rajta, feláll és szalad tovább. Amikor először pördült le az ágyról, én is nagyon megijedtem persze. Mai napig figyelek rá, de hagyom, hogy tegye a dolgát. Esik, had essen, majd feláll. Ha az utcán borul, akkor is csak azért szalad hozzám, mert földes lett a kis keze és le kell töröljem. Apjának is magyarázom, hogy nem kell annyira félteni, nem lesz semmi baja, megtanul esni, ennyi. Nem jó, ha állandóan fel van kapdosva. Vigyáznunk kell rájuk, de ésszel. Jó babázást mindenkinek!
2009. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondom, pedig az első babám. Olyannak kell elmagyaráznom, hogy a fejemre fog nőni, aki már 3 gyereket felnevelt.
2009. okt. 31. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!