Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba kap már tüdőgyulla...

Minden baba kap már tüdőgyulladás elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok kiigazodni az oltási könyvébe beírt oltásokon.Megkapta vajon?az kötelező volt?

Most 11 hónapos.Apukám itt járt nálunk s mondta,hogy tüdőgyulladása van.Kemo közben lett ez neki sajnos:(

Most azon gondolkozok,hogy a babám megkapta-e az oltást vagy nem.Elkaphatta-e vagy nem.Nem tudom.Segítenétek?


2013. aug. 28. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom hogy az agyhártyagyulladás elleni oltás az választható. (Prevenar ill Neis vac c néven van.) Szerintem tüdőgyuszi ellen nincs oltás. Jobbulást apukádnak!
2013. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!De sajnos nagyon kevés az esély,hogy meggyógyuljon:(

Most néztem az oltási könyvet 2* be van x-elve a pneumococcus.egyszer 2 hónaposra máskor 4 hónaposra beírva.

2013. aug. 28. 14:22
 3/8 anonim ***** válasza:

TBC-re gondolsz? Az nem tüdőgyulladás, az egy másfajta fertőző betegség. Tüdőgyulladás ellen nincs oltás , mert azt többféle kórokozó okozhatja.


TBC ellen pedig minden egészséges csecsemőt beoltanak még a kórházban, ha kórházi pecséttel ellátott oltási igazolást találsz az oltási könyvben, akkor az az.

2013. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem tudom pontosan,de egyáltalán nem biztos, hogy fertőző a tüdőgyulladása!

2 hete voltunk kórházban 9 hónapos fimmal és volt az osztályon egy tüdőgyulladásos baba,akinek azért lett tüdőgyulladása mert a visszabukizott tej belement a tüdejébe.Nem volt elkülönítve.

E mellett ha picit vizes az ember ruhája,megcsapja a szél akkor is kaphat tüdőgyuszit...

Mondjuk nem tudom apukád hogy kapta el,de a kemo miatt biztos nagyon le van gyengülve!!

Ha nagyon aggódsz inkább hívd fel a védőnőt....

2013. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk pont hétfőn mondta a védőnő ezt az oltást. Szabadon választható, de ingyenes. 2-hónaposan fogja kapni. És tényleg tüdőgyulladás ellen van...
2013. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Prevenár neű oltűsra gondolsz, abban van azt hiszem tüdőgyull, agyhártya és középfül elleni gyulladás ellen véd. Nagy lányom 1 évesen kapott egyet, most a kisfiam 2,4 hónaposan kapott és ha jól emlékszem majd a 15 hóssal kap még egyet.
2013. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a tüdőgyulladást sokféle baci okozhatja, és általában kell még hozzá általános immungyengeség is - mint pl apukádnál a kemo miatt, neki fokozottabban kell vigyáznia magára, sőt, nem akarlak riogatni, de pl ilyenkor könnyen elkaphatnak babáktól, kisgyermekektől bacikat, amik a gyerekben semmi gondot nem okoznak, de egy legyengült immunrendszerűnél igen. A Prevenar egy bizonyos baci okozta tüdőgyuszi ellen véd, és pluszban megvédheti ezáltal az idős és legyengült immunrendszerű családtagokat is a fertőzéstől. Ne aggódj, apukádnak jobbulást!!
2013. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7es vagyok folyt.: szóval babádnak nincs ok az aggodalomra. Prevenar= pneumococcus egyébként
2013. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!