Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos baba napokig csak...

8 hónapos baba napokig csak és kizárólag1.1.5-ös tejet fogad el, nem lesz semmi baja, ha nem allaergiás? Nem lesz alultáplált?

Figyelt kérdés
2013. aug. 29. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted?Nem is eszik mást mellette? Nem egészséges a felnöttnek sem a kizárólag tejes táplálék...Egyébként sem nagyon ajánlják 12hó elött a tejet.
2013. aug. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
egyszerüen nem fogad el mást a tejen kivül
2013. aug. 29. 08:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát éhen tuti nem hal, én nem adnék neki. Ilyen nics, hogy nem fogad el mást. Nem kell azt neki adni, főleg nem 8 hónaposan..


Várd meg amíg éhes lesz és kénytelen lesz zöldséget gyümölcsöt elfogadni. Inni igyon. Enni fog, ha éhes lesz.

2013. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Szerintem is ez.Mivel mindig jóllakatod a tejjel,így nem kell neki más.Nem ihat tejet,főleg nem ennyit egy 8hós...Esetleg még ha régi nézeteket vallasz,akkor heti 1-2x igyon,de napi 500 liternyi tejalapot nem szabadna még a rendes tejnek kitennie.Tápszer,tejpép,tejtermékek...Nekem még csak most kóstolja néha néha a rendes tejet a pici,de ő már 11hós mindjárt.Kb 3x kapott két kávéskanállal, meg párszor bolti tejberizst meg tejbegrizt.Nálunk egy időben főzelékundor volt.Nem evett semmit,csak a kis joghurtkát stb.Hát akkor nem kapott ebédet és kész.Elég volt neki 3nap,hogy nem ebédelt és azóta megint megeszik mindent.

2013. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem hogy anyatej/tápszer, majd gyümölcs-zöldség után hogy jutottatok el ilyen hamar a tejhez, ráadásul úgy hogy a régi ételeket teljesen elfelejti...

Ne hagyd hogy csak tejet igyon... Nem normális.

Ismerősömék 3 éves kisfia csak kakaót hajlandó egész nap inni és 1-2 kekszet megeszik hozzá, ez a napi kajája, állítják hogy mást nem tudnak beletömni... Én ezt nem hiszem el. Ahhoz hogy egy gyerek csak a kakaót szeresse az kellett hogy ők tömjék bele.

Ha te adtál a babádnak 2 korty tejet attól még elvileg nem alakul ki nála a tejmánia... és minden elötte lévő kajcsit elfelejt??? Érdekes...

Felnőttnek és főleg a gyerekeknek fontos a vegyes táplálkozás. Zöldség, gyümölcs, hús, tejtermék. Így fog megfelelően fejlődni és így jut mindenféle vitamin a szervezetébe.

A tejtől max kálcium túltengése lesz ( nem szó szerint), bár a dobozos tejben már nem lehet túl sok vitamin.

2013. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!