Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó baba? Titeket nem bosszant...

Jó baba? Titeket nem bosszant ez a kérdés?

Figyelt kérdés

hogy lehet egy pár napos-hetes baba "jó"?

sir-mert fáj a hasa-front jön-éhes..stb.sokat sir,mert igy jelez-mi meg az elején esetleg nem értjük..


2013. szept. 2. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén még sose gondolkodtam azon, hogy ez bosszantana. Mármint ez számomra egy kifejezés arra, hogy "könnyű"-e a babával, de az még sose fordult meg a fejemben, hogy a kérdező komolyan gondolná, hogy egy baba lehet "jó" vagy "rossz".
2013. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Az 1-es válaszolóval egyetértek. Most komolyan, miért kell minden mondatba belekötni?
2013. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem bosszant.Kinek mi a jó?Nekem a legnagyobb gondom,hogy hisztizik,cirkuszol,vergődik,nyávog.Nekem ez elég rossz,de tudom,hogy sokkal rosszabb lenne ha hasfájós lett volna,ha ringatni kell hogy aludjon,ha megviseli a fogzás,ha beteges.Volt beteg 3x,ebből 2volt rossz,de erről nem tehet,nem rosszaságból csinálja.Most pl Rossz baba volt,mert felborította a szárítót tele ruhával saját magára.A rossz babát arra értik,hogy mindig sir,mindig kézbe kell lennie...Szerintem legalábbis.
2013. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mert egyértelmû, h. nem arra gondol a kérdező, h. leborogatta e már a 3 hetesed a herendit a polcokról, hanem arra, h. síros e, hasfájós e, jól alszik, ikyesmi. csak nem kérdzi meg egyesével .
2013. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Én is gondolkodtam már ezen, szerintem is tök buta kérdés.

Egy pici baba nem jó, hogy egész nap csak eszik, alszik, és nem attól rossz, hogy sír valamiért.

Nekem most lesz 2 éves a kisfiam, és néha most is kérdezik, hogy jó gyerek-e.

Erre nem igazán tudok mit mondani, olyan mint egy átlagos két éves. Izgága, mozgékony, sok figyelmet igényel.

Én is mikor ezt kérdezik, hirtelen nem is tudom, hogy mit mondjak rá.

2013. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bosszantani nem bosszant, de teljesen értelmetlen kérdésnek tartom, mert a babák pici kis angyalkák, nincs rossz vagy jó baba. Csak valamelyikkel lehet könnyebb, valamelyikkel nehezebb, ha rossz napjuk van, hát bumm neki, majd holnap jobb lesz. Ha jön a foga, és sír, attól még nem rossz, csak éppen rossz Neki.

Szóval a kérdésfeltevés a rossz, nyilván arra gondolnak, hogy könnyű-e vele...de hát minden viszonylagos, ha rossz is lehetne rosszabb :))

Úgyhogy az ilyen kérdéseken személy szerint én hamar túllendülök, annyival, hogy "igen, nagyon jó" :)

2013. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Meg egyébként sokaknál ez amolyan szokás, udvariassági kérdés. Ugyanúgy ahogy azt se komolyan kérdezik, hogy "Hogy vagy?", hanem mert ezt szokás kérdezni, ha találkozol valakivel.


Nyilván senki nem várja azt a választ, hogy "Nem, dehogy jó baba, egy istencsapása ez a gyerek."

2013. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egy borzasztó idióta kérdés, mert nyilván mindenkinél mást jelent a jó/rossz. Én mindig ironikusan kérdezem meg, épp azért mert az egész kérdés abszurd.
2013. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is hülye kérdésnek tartom, de mindig azt mondom, hogy igen, jó. A következő kérdés erre meg, hogy akkor tudok tőle mindent csinálni, milyen jó nekem. Mondom azt azért nem, mert igényli, hogy vele legyek, szóval nincs el egymagában egész nap.

Őszintén nem tudom mire gondolnak. hogy egy baba jó-e. Az enyém nem alussza át az éjszakát, de ha azt mondom, hogy jó baba, akkor mindenki arra gondol, hogy este lerakom és reggelig durmol, napközben meg játszik egyedül.

2013. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1-es jól megfogalmazta.

Nem bosszant- sőt én is szoktam kérdezni, ha babalátogatóba megyünk, és tőlem is kérdezgették.

Természetesen minden kisbaba "JÓ", de van, aki sírósabb hasfájósabb, stb. valamelyik mellett meg tényleg mindent meg lehet csinálni.

2013. szept. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!