Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » írnátok babaétrendet egy 5...

írnátok babaétrendet egy 5 hos babának?

Figyelt kérdés
4 honaposan kezdtuk a hozzátáplálást, tápos baba. most napi 1x kap pépet és a pép után muszáj adnom neki tápot is, mivel kéri, és addig sír míg nem kapja meg. ti hogy kezdtétek? miket adtatok...gondolok fott kajára is. mit hogyan, mivel keverve foztetek? 5 hos babának fehérhust turmixolva???
2013. szept. 3. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem a husival várj még, nem tudja megemészteni ilyen piciként.

Igazából rettenetesen unalmas volt a babaétrend 1-2 hónapig. Mi a reggelit váltottuk ki először, mert reggel már csak 30 ml tápit volt hajlandó meginni. Én főztem neki az almát, kapott főtt répát barackkal, alma-sütőtököt, aztán ezeket variáltam babakeksszel, sinlac-kal vagy krumplival, de a krumplis dolgokat nem szerette, úgyhogy rízzsel ette. A többi 150 ml tápi volt. Ja, a kajcsi is kb 160 ml volt. Aztán megnőtt az étvágya 180 ml tápira, ez kb 6,5 hónapos korában volt, úgyhogy kiváltottam neki az ebédet is. Kapott főzőtököt körtével, édesburgonyát tejpéppel, banánt barackkal de ez később reggelivé avanzsálódott. Pasztinák-cékla, zeller-sütőtök-rizs, meg passzírozott zöldborsó de azt sohatöbbé mert óriási meló volt. Én csak a baba 7,5 hónapos kora után vezettem be a husit. 8 hónaposan kapott uzsit is így rengeteg féle zöldségből lehet ilyenkor már választani, husi, tojás, sajt, hal, máj is mehet módjával. Ja és 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

És végül egy tipp. Én több adagot is csináltam egy-egy kajából, először jégkockatartóban fagyasztottam (szilikon, abból könnyebben kisjön, utána fagyasztó zacsiba tettem, ráírtam, h mi van benne és mikor készült. Azóta rengeteg bolti bébikaját is vettem, ami nem üveges hanem dobozos (gerber) és miután kiürültek, elmostam és abban fagyasztom a kaját. Az üveges azért nem jó, mert elrepedhet a hőváltozástól bár állítólag a legtöbb bírja. Én nem kockáztatok. :)

2013. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!