Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok más gyerekét "neveln...

Szoktátok más gyerekét "nevelni" a játszón?

Figyelt kérdés

Engem baromira idegesít, hogy egyes anyukák csak szövegelnek a padon és tesznek arra, mit csinál a gyerekük.

Gyerek viszi a vödrünket, mert nekik az kell (ez a kérdésemre a válasz). Kérni nem tud, csak közli, hogy kell. Ha nem adom oda, mert használom, szinte meg van sértve.Ha már nem játszik a dolgokkal, ledobja, cse.szik visszahozni, örülhetek, ha nem töri el...

Sokan nem hoznak homokozó cuccot, mert másnak úgy is van.


2013. szept. 3. 21:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez pofátlanság,de nem a kicsi tehet erről.Így nevelték bele...
2013. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Jégtánc ***** válasza:
100%
Ha a gyermekem pont azzal játszik ami egy másik gyereknek "kell" ,akkor megmondom neki hogy azt nem viheti most el de válasszon nyugodtan valami mást.Ha széthordják akkor össze szedem,bár nem jellemző hogy ne kapnánk vissza a dolgokat.
2013. szept. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
A gyerek tenyleg nem tehet rola,DE a szülö igen!Ha ök nem tudjak megnevelni,akkor nem latok abban semmi rosszat,ha te "neveled" öket.
2013. szept. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi páran akik egy helyre járunk játszózni egymás gyerekét is neveljük, ezt így meg is beszéltük, meg azt is, hogy mik a szabályok. Ha "idegenek" jönnek azoknak is mondjuk, hogy nyugodtan használhatják a játékainkat. Azokat nem szeretjük, akik jönnek és természetes nekik, hogy minden az övék, viszont a saját dolgaikat kiveszik a gyerekeink kezéből. Azt mi sem engedjük a milyeinknek, hogy olyat vegyenek el, amit a másik épp használ.
2013. szept. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem szoktam más gyerekét nevelni a játszón. Ha épp az a vödör kell neki, amivel mi játszunk, meg szoktam kérni, hogy inkább most vigyen mást. Ha nem játsznk vele, felőlem vigye nyugodtan. Egyedül akkor szoktam rászólni idegen gyerekre, ha bántja az enyémet, és az anyja nem szól rá, de ilyen eddig talán ha egyetlen alkalommal történt.

Mi elég népes játszóra járunk, a lakótelep központjában van, de még soha semmi probléma nem volt abból, ha egymás játékával játszanak. El lehet vinni a homokozócuccot, a kismotort, bármit.

2013. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szoktam. Nem hiszem hogy ettől bármi baja lesz a gyereknek, az ovodába is rászolnak az óvónők. Illedelmessègböl nem hagyom hogy kis tökfejü kivegye a játékot a gyerekem kezéből és elvigye.
2013. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Bár mi még nem igazán járunk játszóra,csak néha kiviszem hintázni a fiam,de a múltkor történt valami,ami miatt oda többet biztosan nem megyünk... Egy "okos" anyuka ki akart oktatni,de én nem az a befogomaszám típus vagyok,így megvédtem magam. Kb.4 éves gyerekkel volt,aki a szóváltás közben levett egy nagyobb követ a padról és lazán felénk hajította,egyenesen a lábamra esett,de az bosszantott fel marhára,hogy akár a fiamon is landolhatott volna. Mivel az anyuka el volt foglalva azzal,hogy engem alázni próbáljon,nem figyelt a gyerekére és igen,én rászóltam,hogy ne dobálj,ilyet nem szabad. Az anyukának is megmondtam,hogy inkább a gyerekére figyeljen és tanítsa meg,hogy nem dobálunk másokat kővel,minthogy velem foglalkozzon. Ez a történés elgondolkodtatott és annyi biztos,hogy én mindig meg fogom mondani a véleményem,ki fogom nyilvánítani a nem tetszésem,ha már a szülő rá se bagózik a gyerekére.
2013. szept. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
0%
7-es:Gratula!Jol tetted!Egyes anyak nem tudom miert szülnek gyereket,ha nem kepesek megnevelni öket.
2013. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én senki gyerekét nem vagyok hajlandó nevelni. A szülővel elintézem, ha olyan dologról van szó. Nem a gyerek hibája, hanem a nemtörődöm szülőé adott esetben. Mondjuk én sem mobilozok a padon, miközben a gyerekem kővel dobál...
2013. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

A játszótér íratlan szabálya, hogy amit odaviszünk, azzal más gyerek is játszhat. És fordítva. Legyen az homokozó cucc, kismotor. Most még csak homokozik a gyermeked, de lehet, hogy egyszer majd megkívánja valaki kismotorját,pl. Mert az piros, neki pedig zöld van. Akkor majd azt mondod neki, hogy nem ülhet rá? Szerintem a játszótér jó hely arra, hogy a gyerekek megtanuljanak "nem irigynek" lenni. Homokozó felszerelésből is annyiféle van! Lehet, hogy holnap majd a te gyerekednek tetszik meg valami, ami a másiké. Nincs ezzel gond. Én még nem találkoztam olyan anyukával, aki megharagudott volna, vagy szólt volna azért,mert a fiam az ő gyerekének a lapátját használta volna. És engem sem zavar, ha más gyerek a mi dolgainkat próbálja ki. És olyan gyerekkel sem találkoztam, aki azon megsértődött volna, mert szóltam, hogy azzal a vödörrel most éppen mi játszunk, ne vigye el, válasszon mást. Szerintem kicsit túlreagálod a szitut, még szoknod kell a játszótéri etikettet. :)

Az meg, hogy egyes anyukák nem figyelnek a gyerekre, csak a padon csacsognak... hát van ilyen! Nevelni szerintem nem kell más gyerekét. Ha más gyereke bántja a tiédet,azért szólj, a többi nem a te dolgod.

2013. szept. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!