Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktátok egyedül hagyni a...

Szoktátok egyedül hagyni a gyereket? Szerintetek rosszul teszem? Evés után beteszem a kicsi agyba és egyedül hagyom

Figyelt kérdés
.nagyon jo kislany, jol eljátszik egyedül és végül elalszik,csak néha lelkiismeret furdalásom van h miért nem játszok vele.Csak reggel szoktam ezt csinálni mikor kb. 8 után eszik mindig vissza teszem.Rossz anya vagyok szerintetek, mert ugy érzem ilyent csak én csinálok!!!
2010. szept. 1. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk így megy minden nap. A lányom hét-fél nyolc körül reggelizik, és utána a kiságyban marad. Max. fél óra után vissza is alszik, és amikor felkel, nálunk akkor kezdődik a nap. Ez olyan kilenc-fél tíz körül szokott lenni. Én nem tartom magam ez miatt rossz anyának. Szerintem Te sem vagy az!!!! Nem írtad mennyi idős a lányod! Az enyém pénteken lesz fél éves.....most is alszik :D

2010. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad emiatt rosszul, én is csináltam ilyet, sőt még ma is előfordul, és a kicsiknek szükségük is van rá, hogy egyedül legyenek kicsit, így is megtanulják feltalálni magukat, és kell is a fejlődésük érdekében. Az meg csak jó dolog, hogy el is alszik egyedül, később ennek nagyon fogsz örülni, ha így marad.
2010. szept. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Napközben is hagyd egyedül az ágyában két evés között. Elég,ha csak délután játszol vele! Így nem lesz hisztis a picid,hanem kreatív gyerek! Úgy fejlődik a legjobban,ha egyedül fedezheti fel a körülötte levő világot,azzal játszik,ami érdekli,nem azzal,amit az anyuka ráakar erőltetni.

Igaz,hogy ma ezt kevés anyuka látja be. Nagyon is helyesen teszed,ha nem vagy állandóan mellette!

2010. szept. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerencses vagy,en ha akarnam sem tudnam egyedul hagyni mert ordit.ha lehetne en is egyedul hagynam.
2010. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy rossz anya, még akkor sem, ha én nem így csinálom. Miért lennél ettől rossz?

Egyébként reggeli után, mint most is, egy fél órát NET-ezek, ő addig itt mászkál a szobában, pakolgat, játszik. Én se játszom vele tulajdonképpen, de ezt nem én, hanem ő alakította ki. Nekem az esett rosszul, hogy "nincs szüksége" rám.

2010. szept. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem játszhatsz vele egész nap! Igenis szüksége van arra, hogy egyedül is megtanulja elfoglalni magát, ezzel csak neki teszel jót. Ha hiányzol neki, úgyis "szól". Mindig csodálkoztam azokon az anyákon, akik egész álló nap a babájukkal vannak, hogy a házimunkát hogy végzik el?

Van egy olyan ismerősöm, akire az anyukája főz és a bejárónő takarít, hogy ő egész nap a babával lehessen. Jó neki, én is fogadnék bejárónőt, ha telne rá, de mivel nem, marad az, hogy időnként elfoglalja magát. (4 hónapos)

2010. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt érzem.Most is itt netezek, kávézgatok, a babám kúszik-mászik, játszadozik, ugy látszik nem hiányzom neki...Mindig lelkiismeretfurdalásom van, ha ilyen külön programot szervezek magamnak, és az jár a fejemben, hogy nem vagyok jó anya.

Nem vagy rossza anya (ellenben velem, mert én nem csak reggel hagyom egyedül játszani), az a reggeli idő igazán nem sok, a babának is szüksége van az "egyedüllétre".Az a lényeg, ha szüksége van rád, jelez, akkor ott legyél.

2010. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors váaszokat, magnyugodtam hogy nemcsak én csinálom igy.

6 honapós mult pénteken...

Mindenkinek jo babázást!!!

2010. szept. 1. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha neked is és a babádnak is jó így akkor miért ne. Így legalább, ha elalszik, van egy kis szabadidőd.

Igazából két dolog, ami eszembe jutott, azonkívül, hogy nem vagy rossz anya ezért:

Én azt mondanám, hogy ha nem alszik/aludna el, akkor ne a kiságyba tedd (mint itt volt egy válaszban) szerintem a kiságy alvásra való, nem játszásra. A földön is ugyanúgy el tudja foglalni magát, és ott legalább van helye, tud mozogni.

Másik: én is azt olvastam, hogy elég egy nap egy játék a gyerekkel. Anyósom is mondta, mikor picike volt a fiam, hogy hagyjam, ha egyedül nézelődik, elvan. Nekem meg ilyenkor lelkifurdalásom volt/van, (mint szintén írta valaki) hogy nem foglalkozom vele.


Dehát így is elmegy az idő azzal, mikor "nem foglalkozom vele, csak elvan a földön, meg beszélek hozzá" miközben reggelizem, vagy a tízóraiját csinálom, utána az ebédkészítés, és csak neki főzök, az is egy óra, mire megcsinálom, magunknak bele sem merek kezdeni, aztán uzsonnát is kell csinálni... ja, meg amikor vásárolni megyünk, sétálni, akkor is csak a kocsiban ül.... a házimunkát ne is említsem, azt akkor szoktam, mikor a párom itthon van.


Szóval most kezdtem bevezetni, és most is kezd beállni a rend, hogy délelőtt fél óra mondókázás együtt valamikor, és délután meg mozgásos játszás együtt, ilyen tedd ide, tedd oda, hol van? másszunk, álljunk stb. Most ő is aludt, most ébredt fel, úh. be is fejezem.... bocs, hogy hosszú lettem.

2010. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!