Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havi 100 g hízás tényleg...

Havi 100 g hízás tényleg nagyon kevés 9 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Az ezt megelőző hónapban 400 grammot hízott, most viszont egy hónap alatt csak 100 grammot. Azt mondták, hogy ez nagyon kevés.

Nem nagy baba, az tény. 3 kilóval 50 cm-el született, és most 7250 g és 70 cm.

6 hónapos státuszon 6240 g volt, tehát 3 hónap alatt azért összességében felszedett több mint 1 kilót.

Már teljesen kikészülök, a gyerekorvos mindig elégedetlenkedik.

Mindenütt azt olvasom, hogy ilyen korban akár hetekig stagnálhat is a gyarapodás, akkor sincs gond, a lényeg, hogy ne fogyjon. A dokink pedig még mindig havi 400 grammos hízást vár el. Akkor most mi az igazság? Aggódnom kellene?


Egyébként nagyon mozgékony baba, kúszik, magától ül, "kutyázik", próbálkozik a mászással, egész nap meg sem áll.


2013. szept. 4. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Amit olvastál az az igazság.

a doki azért mondja, mert nem túl nagy baba, de ettöl nem fog gyorsabban hízni. Ebben a korban kb ez a max amit gyarapodnak.

Arra vigyázz, hogy ne hogy elkezd butaságokkal etetni, csak mert hizzon. Ilynekor szoktak elökerülni a gyümölcslevek, a tejpépek, aztán meg késöbb minden más. Mert az anya azt hiszi keveset fejlödik, és mindegy alapon nagymennyiségben nyomja bele a cukros dolgokat csak hízzon. majd mikor elkezd hízni a gyerek már követeli magának a mennyiséget is belöle. aztán 2 évesen meg 20 kilós lesz.

(persze lehet tejpépet vagy gyümölcslevet adni, csak ne azért add, hogy többet hízzon, hanem mérsékkel, mintha 9 kiló lenne már).

2013. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hónapos korában hízott 6 hét alatt "csak" 140g-ot.

Szopis baba volt, a doktornő kezembe nyomott egy tápszer receptet, én meg megköszöntem, haza mentem és beraktam a fiókba a receptet.

A megérzésemre hallgattam, és nem csapott be, tudtam, hogy minden rendben van vele. (Igaz, második gyerekem volt, így volt valamennyi tapasztalatom, ez is segített).

KÖvetkező alkalommal már "több" volt a hízás, így nem volt gond ez sem.


És azt is érdemes megnézni, hogy hány centit nőtt mindeközben.

Az a lányom ma már 4 éves, és a mai napig "úgy csinálja", hogy nő és ez alatt nem igazán hízik, majd kikerekedik, azalatt meg nem nő sokat. És ez a kettő váltakozik.


Babakorban hozzá jön ehhez, hogy az intenzív mozgásfejlődésre,m ami ugye 6 hónap körül van, kicsit több kalóriát éget el.

2013. szept. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most centire sem nőtt, az előző hónapban is csak 1 centit. De a korábbi hónapokban meg mindig 2-3-4 centiket nőtt.

Fogzik is, már 4 foga van, de nagyon meg van duzzadva az alsó ínye, nem nagyon akar enni.

A múlt héten beteg is volt, láz, hasmenés, lehet, hogy az is bekavart. Szóval minden összejött.

Voltunk már egyébként gasztroenterológián, ott mindent rendben találtak. De a dokink valószínűleg újra el fog minket küldeni.

2013. szept. 4. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányom 9-11hóig csak 140grammot hízott.Semmit nem mondott a védőnő,csak hogy lemozogja.Bár ő elég nagy baba,mert 9hósan volt 9460gramm és 11hósan meg 9600 és kb olyan 78-80centi.Ha vidám és eszik is,akkor ne aggódj.Nem lehet minden gyerek óriási.De a tied centibe is rövidke (gondolom ti sem vagytok óriások),akkor meg nem lehet 9-10kg...
2013. szept. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem vagyok óriás, csak 160 cm. Kisgyerekként is pici, vézna voltam.

Apuka viszont 183 cm magas, bár vékony testalkatú, és gyerekként ő is egy piszkafa volt.

A gasztrón is ezzel nyugtatott meg a doki, hogy valószínűleg ilyen az alkata, vékony baba és kész. Azért nem sovány.

Születése óta nem hízik rengeteget. Az első 2 hónapban 800-800 grammot, aztán már csak 600-at, majd 300-400 g között havonta. Most pedig csak 100 grammot.

Kapott vaspótlást is, mert vashiányos volt.

A dokink gyanakodott tejfehérje-érzékenységre, de a lassú gyarapodáson kívül semmilyen más tünet nincs. Se bőrtünet, se emésztési gond. 1 hónapja kap már tejtermékeket is (natúr joghurt, sajt, túró), ezekre sem jelentkezett allergiás reakció.

Csak ez az állandó piszkálás a súlyával kapcsolatban... nagyon idegesítő.

2013. szept. 4. 13:53
 6/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ne aggódj,én azt hallgattam első 6hónapban,hogy jaj se sokat eszik a gyerek.Első 4 hónapban megvolt a havi 1kg.3400/56al született,3260al hoztuk haza. 4hónaposan volt 7210gramm.Utána 5hósan már csak 7720lett,6hósan pedig 8420.Utána 7hósan 8520 (védőnő: jaj de keveset eszik ez a gyerek).Itt volt 3napos láza,mikoris 1hétig nem evett SEMMIT szinte.Azóta meg a 4hó alatt éppen hogy 1 kg feljött neki.De ebben a 4hónapban az utolsó 2 volt a +140gramm.Engem már nem is érdekel mit mondanak,nincsen baja és kész.Vérvétel nekünk is volt,alsóhatáros vasa van.De tünete max annyi,hogy fehér a bőre (bár mondjuk mind szőkék vagyunk kék szemmel,nem lehet barna gyerekünk...) Nah hát te sem vagy akkor magas,de párod is azért teljesen átlag a 183centijével.Párom nekem is cérnahuszár még most is 32évesen.A 180centihez még 60kg sincs.Én meg... :D Nah én kicsinek születtem,de aztán sose voltam kicsi később már.Én 171 vagyok és hozzá 68kiló.Ehhez képest nagy a lányunk,mert párom kiskönyvében ha nézem,ő 1,5évesen volt 10kg,lányunk 12-13hós korára meglesz annyi.

2013. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Sztem ne aggódj, de ami a legfőbb, nem vagy egyedül, mert én is azaz mi is ebben a cipőben járunk. Leírom a saját esetem megnyugtatásul. Kislányom 2420 grammal született. Jövőhéten lesz 10 hónapos, most 73 cm és 7300 gramm. Napok sőt inkább hetek óta ekörül van a súlya. És nem először ilyen a dolog, mert már máskor is volt, hogy hetekig nem hízott semmit, igaz fogyni sem fogyott. Mondjuk az én lányom nem jó evő, keveset eszik inkább a tápszert helyezi előtérbe. Beszéltem a védőnővel aki szerint mivel pici baba volt, teljesen jó a súlya, nem kell emiatt aggódni. Én a gyerekorvossal ez ügyben nem is konzultálok, mert jobban adok a védőnőm szavára...nem tudom miért. Szóval szerintem ne aggódj, ha jó kedélyű, ugyanúgy eszik mint eddig akkor nincs vele gond, nekem mindig ezt mondják. Nem kell itt holmi előírásoknak megfelelni, nem robotok vagyunk, hanem emberek. :)

2013. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugtattatok a válaszokkal!

Utolsó! Az én kislányom sem jó evő, ő is inkább tápszert eszik, mást nem fogad szívesen. Vannak jobb napjai, amikor megeszeget mást is, de általában pár kanál/étkezés + utána tápszer. Hát, ezzel se tudok mit csinálni, nem lehet megtömni, ha nem akarja. Ha másfél óráig kínálgatom, akkor sem eszik többet.

2013. szept. 4. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, csak megnyugtatásul írom:

8hósan 7960gramm

9hósan 8030gramm

10hósan 8070gramm


2hónap alatt 110gramm...

aztán 11hósan már 8450gramm lett egy évesen pedig 8870gramm lett a súlya.


Nem tudom mi volt az a 2hónap szünet a hízásban- valami más fejlődhetett nála, mert ő viszont mindig jó evő volt.

Csak 10hósan kezdett el mászni is- ugyhogy nem aért nem hízott mert sokat mozgott.

2013. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Na igen, erőszakolni nem lehet, pedig sokszor úgy tömném mint a kacsát, de ha kiköpi, sír és társai, nem lehet vele mit tenni, bízzunk abban, hogy lesz másképp is. Bár most két napig elégedett voltam vele, mindent megevett amit elé raktam, ízlett neki a sóska is, pedig úgy indultam neki, na tuti nem eszi meg. Ma már biztos másképp lesz, mert a tízórai sem tetszett neki, de csak azért sem adtam tápszert, bírja ki ebédig, aztán meglátjuk, azért ha legalább a tápszert megeszik, biztosan tudjuk, hogy nem halnak éhen, csak...tudom...mi anyák mást szeretnék, főnökök lenni, de sokszor ezt ők felül írják, nyugalom és türelem, nem lesznek mindig ekkorák. :D
2013. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!