Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor 1) altatta babáját...

Ki mikor 1) altatta babáját először idegen helyen (pl nagyik),2) vitte el autóval hosszabb (4+ órás) útra,3) hagyta otthon órákra valakivel (nem az apukával)?

Figyelt kérdés
Előre is köszi minden választ. Szüleim 270 km-re laknak tőlünk és tartok az utazástól, ott alvástól. Illetve azt hiszem ez gáz, de a páromon kívül senkire sem merném rábízni a 8 hetes kisfiamat úgy, hogy én nem vagyok a lakásban... Minden tapasztalatot köszönök!
2009. nov. 2. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1. 2 hónapos

2. 2 hónapos

3. Nem tudom, de jóval később (talán 1 évesen).


32/ff

2009. nov. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ennyire félni! Az én lányomnak mindegyik mamánál van utazóágya.Hála istennek altatni soha nem kellett.Sok szor aludt már ott a mamáknál és megszokta.Úgyanugy be kell tartani a napirendjét és nem lesz semmi gond.Én úgy vagyok vele hogy az anyám kettőt anyósom pedig három gyereket nevelt fel.És nagyon jól!Úgyhogy kire merjem bizni a gyereket ha rájuk nem???Meg persze az apjára is.
2009. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 gyerekünk van, a legkisebb 1 éves.Vettünk utazó ágyat,és abba is bele szoktattuk a babát.A nappaliba volt neki,napközben abba aludtak míg kicsik voltak.Kettő téli egy nyári gyerekem van.A télit a hazaérkezés utáni 2 nap vittem kielőször levegőre,5-15-30-50perc,aztán már mindennap órákra.A nyári babát nem is szoktattam,vele már kimentem másnap hosszabb időre.Anyukámnál már a születésük utáni napokban voltunk,ott is aludtunk alszunk sokszor(hozzá is be vagyunk rendezkedve a gyerekeknek).A kicsi még mindig az utazó ágyban alszik nála.Ez nagyon jó,mert ismeri agyerek,és ha ritkán jár valakinél az alvás akkor sem problémás,mert ismeri az ágyát.Kirándulni is mentünk már balcsi partra minden felé 2 hetesen.Nemrég kereszteltük a 3 hetes keresztfiunkat,Németországban laknak.Pedig unoka tesóm is császáros volt(sajna én is kettővel)mégis ilyen hamar utaztak.Sőt,amíg ilyen pici,sokkal könyebb az utazás vele mint a nagyobbakkal.Ha jó alvó akkor csak szopizni kell megállni esetleg.270km meg autóval kb 4 óra,akár oda is érhettek etetés után a következőre.
2009. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja a kérdésedre a válasz.1 hónaposan már aludtunk máshol.Akkor vittük hosszabb útra is.Már az első héten otthon hagytam az anyuval több órára/két szopi közt/mert orvoshoz mentem.Azóta is minden héten vigyázz rá,mert járok úszni,kozmetikába,masszázsra,fodrászhozstb.
2009. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1) 2 és fél hónaposan (100 km)

2) 3 hónaposan (3 órás út)

3) 2 hetes volt, amikor "elszaladtunk" DM-be férjemmel, akkor szüleim vigyáztak rá, kb 1 órás program volt - sokáig nem is tudtam volna tovább ellenni, ha akarok sem, mert 2-2ésfél óránként szopizott. Egyébként többször volt ez, hogy olyan helyre kellett mennem, ami bonyolult lett volna Annával v. csak nagyon rossz idő volt, ilyenkor vagy anyukám v. valamelyik keresztanyja vigyázott rá - ez még mindig így van, most 1 éves.


A hosszú autóutat érdemes alvásidejére időzíteni, ha már nagyobb lesz. Most még kicsi, gyakorlatilag majdnem egész nap alszik, szóval tuti elringatja majd az autó és a plusz alvás sem zavar be a napirendbe. Nyugodtan menjetek. És ha van vki akiben teljes szívedben bízol, akkor hagyd rá a babád 1-2 órára nyugodtan (persze utasításlistával :) ), neked is jó tesz, ha ki tudsz nélküle mozdulni.

2009. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1.) 6 hónaposan a nyaralás alkalmával

2.) 9 hónapos volt,amikor el kellett utaznunk vele együtt

3.) egészen pöttöm volt,2-3 hetes,amikor a rosszkedvem elűzése érdekében vásárolni mentünk kettesben a párommal


Ne aggódj,majd minden megy magától és meglátod,hogy feleslegesen izgultál!

2009. nov. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3 honapos volt mikor a párom szüleihez kimentünk romániába ami 330 km és vonattal mentünk.Nagyon jól viselte az utat ésnem volt semmi gond az ott alvással sem.1 hetes volt a manóm mikor kiszedték a varatokat(császáros baba) és akkor ott hagytam anyukámra kb fél órát azóta 10 percnél tovább nem voltam külön a babámtól.
2009. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

1) 2 hónaposan - de úgy, hogy mi is ott aludtunk Apával anyósoméknál, nélkülünk még nem aludt senkinél


2) 2 hónaposan - családlátogatás


3) 3 hetesen - intéznem kellett a papírjaimat a munkaügyön, oda nem vittem volna magammal, anyósom volt vele kb 3-4 órát, aztán Apa is hazaért

2009. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ha a kisbabád egésséges akkor bárhova utahattok, nem kell félni az uttol! elöbb utobb el kell kezdeni! mi Erdélybe utatunk ami 800 km(12 óra) autoval .a kislányom jól birta végig aludta az utat. töbször megáltunk és kivittük a levegöre 1 2 percre. nagyon élvezte. a napirendjét nem boritotta fel az utazás. mikor vissza jöttünk Pestre akkor sem volt gond, annyira volt eltérö hogy aznap este kicsit nyügösebb volt .de másnapra kialudta a fáradságot! 12 hetes kislány anyukája. 2 hete volt ez az utazás
2009. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tapasztalatokat. Rendkívül változatosak a szokások :), mondjuk számítottam rá.

Nekem jelenleg az utazás azért tűnik húzósnak, mert nagyon hideg van és kocsiban szoptatni, kiszállva büfiztetni, fel-le vetkőzgetni, stb elég macerás. 2 hete kipróbáltuk és meg is fáztam :(.

2009. nov. 3. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!