Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamak, van koztetek olyan,...

Kismamak, van koztetek olyan, aki nyelvtanarkent otthon tanitgatja babajat egy idegen nyelvre?

Figyelt kérdés
Milyen sikerrel jartok?
2009. febr. 18. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Angolt tanítok, de személy szerint nem vagyok a híve annak, hogy a babát idegen nyelvre tanítsuk. A nagyfiam most másodikas, magyarul mondókáztam és énekeltem neki nagyon sokat, kétévesen már folyamatosan, beszédhiba nélkül beszélt. Ezután kezdtem el neki angol mondókákat, énekeket mondani, énekelni, de nem túlzottan érdekelte a dolog, erőltetni pedig nem akartam. Kb. 5 évesen vette a lapot, és akkor már egy-két dolgot tanítgattam neki. Most a suliban heti 1 órában tanulják, nagyon szereti és szuper jó a kiejtése. Sokat nem "tréningezem" itthon, de megbeszéltük, hogy negyediktől intenzíven ráállunk itthon a nyelvtanulásra. Az első években az a lényeg, hogy jól megtanuljon írni és olvasni - magyarul.

Persze ez az én elképzelésem, szakmán belül is sok vita van arról, hogy mikor érdemes elkezdeni a nyelvtanulást, ezt mindenki maga dönti el.

2009. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is angoltanár vagyok és teljesen egyetértek az elöttem íróval. Szerintem is előbb tanulja meg az anyanyelvét helyesen. Sokat olvastam utána a témának, mert én is picit bizonytalan voltam, és mindenhol megerősítettek abban, hogy egyrészt felesleges, másrészt egy embernek csak egy nyelven szabad beszélnie a babához, különben összezavarodik. Az más kérdés ha két külön nyelvet beszélnek a szülők. Akkor is az egyik csak az egyik nyelven beszél, a másik másikon. Most nagy divat mindent minél előbb tanytani a gyereknek, aztán nem csoda, hogy ilyen labilisak, "idegbetegek" már gyerekkorban.
2009. febr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
maximálisan igazad van első hozzászóló! Nem is tudok mit hozzáfűzni :).
2009. febr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ertem, koszi a valaszt.

Kivancsi vagyok, lesz-e valaki, aki ketnyelvuen tanitotta a babat, vagy ez nem is olyan egyszeru talan?

2009. febr. 18. 21:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi nektek is, az 1. valasz utan irtam, kozben ti is irtatok. Ezen mindig ugy gondolkodtam, hogy akinek anyaja tobb nyelven is beszel, biztos tanitja a kicsit is.
2009. febr. 18. 21:05
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Bár nem nyelvtanári dolog, de mesélek egy picit. Egyik nagynéném orvos, és egy pályázat útján kijutott Svédországba, most ott dolgozik, ott él. Egyedül neveli a kisfiát is, aki most 7 éves. Természetesen a munkához kellett a nagynénémnek a svéd nyelv, így ő 1 évig tanulta intenzíven, mellette nevelte a kisfiát is, aki akkor volt 3-4 éves. Bár célzottan anyuka nem tanította, de a kisfiú egy kíváncsi gyerkőc, és megjegyezte, amikor anyuka hangosan tanult, és mikor kiköltöztek, utána svéd oviba került, svéd gyerekek közé, és gyorsan elsajátította a nyelvet, jobban, mint az anyuka. Eleinte mikor hazalátogattak, akkor keverte a 2 nyelvet, de mostanra már nem keveri, és perfekt mindkettőből, mint ha anyanyelve lenne a svéd is.

Ezt csak azért írom le, mert ha kíváncsi a gyerek, akkor észre lehet venni, mikor van itt az alkalom, hogy játékos formában el lehet kezdeni, erőltetni, célzottan tanítani nem kell, ha nem érdeklődik, mert az nem vezet jóra, de ha érdeklődik, akkor gyorsan tanul, mert a gyerekek agya olyan, mint a szivacs.


Mikor én ovis voltam, hozzánk járt egy angol tanárnő, és minket, gyerekeket tanított, játékosan, énekekkel, mesekönyv szerű, pont ennek az ovis korosztálynak való angol nyelvkönyvvel, és én nagyon szerettem. A tanárnő mondta a szüleimnek, hogy vigyenek oda suliba, ahol ő tanít, mert volt hozzá érzékem. Végülis nem vittek oda, így pár év kiesett, de érettségire csak nekem lett meg a nyelvvizsgám az egész évfolyamból 6 évvel ezelőtt.

2009. febr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak! Persze az más, ha idegen környezetbe kerül a gyerek, meg az is más ha ovodában "tanul". Ott sem az az ovónéni tanítja akivel egész nap vannak, hanem külön nyelvtanárral.
2009. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, csak gondolom a szülő se intenzíven tanítaná, és aki tanár, az elvileg észreveszi, mikor érett a gyerek valaminek a megtanulására. Szóval nem arról van szó, hogy pici korban már ültessük iskolapadba a kicsit, de ha valami érdekli, miért ne? :-) De akkor is csak annyit, amennyi a gyerkőcnek jólesik.
2009. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
en jappanban elek,a picimhez (most5hos)magyarul beszelek.mivel en szlovakian elo magyar vagyok,igy meg szlovakul is szeretnem megtanitani,mert az anyum reszerol csak szlovakul tud mindenki,es meg az is lehethogy szlovakian fogunk elni.ha meg haza jon a ferjem akkor jappanul beszelunk.nehez lesz,de probalom egeszen termeszetesen beszelni hozza,semmi bemagolas vagy igy.egyszeruen beszelek hozza,amikor fozok vagy takaritok vagy jatszok vele.es ezt igy is fogom csinalni.igy a baba is termeszetesen megtanulja.(remelem)ha van valakinek tippje,akkor megkernem;)bocsi a te kerdesedhez kerem en is valaki valaszat.;)
2009. febr. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

En vegyes hazassagban,a ferjem egyitomi,Angliaban elunk.

Egyikunk sem beszeli a masik nyelvet,angolul komunikalunk ennek kovetkezteben gyakran elofordul,hogy mindketten keverjuk az angolt az anyanyelvunkkel amikor beszelunk a picihez.O most 5es fel honapos.Ahogy elnezem ot nem igazan okoz neki problemat megerteni az angolt es a magyart az arab nyelvet viszont csak hallgatni imadja es ugy latom,hogy meg nem erti mit beszel az apa neki.Az is igaz,hogy o koran megy melozni es keson er haza,tehat lenyegesen kevesebbet beszel vele mint en.

2009. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!