Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba máshogy viselkedik...

Minden baba máshogy viselkedik idegen helyen mint otthon?

Figyelt kérdés

8 hónapos kisfiam itthon egy jókedvű, mosolygós baba, sokat eljátszik egyedül. Viszont ha elmegyünk valahová (akár pl. nagyszülőkhöz, testvérekhez, ahová rendszeresen járunk)teljesen más lesz, szinte nem lehet lerakni, sokat nyafog, alig mosolyog. Sokszor már mentegetőzök is, hogy nehogy azt gondolják, hogy mindig ilyen nyafogós és morcos baba. És ez mindig így volt, születésétől kezdve.

A férjemen kívül még soha nem is hagytam senkire, hogy vigyázzon rá (bár csak egy személy van, akire tudnám), de nem is nagyon merném, mert nehéz lenne vele.

Más is tapasztalt ilyet?


2010. jún. 30. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

pont az ellenkezőjét:

a lány itthon igazi vadóc de ha elmegyünk a védőnőhöz v. bárhova barátokhoz is megkukul

picit nyomogatni szoktuk viccesen a pocakját hogy újrainditsuk a gyereket mert szabályosan lefagy...

nem egyformák . oldani szoktuk a szorongását a gátlásait és akkor gyorsan jókedvü lesz.

mi se hagytuk másra csak sok helyre járunk idővel javulni fog !

2010. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez nálunk is. Szintén 8 hónapos a babánk és mikor átmegyünk a nagyszülőkhöz alig beszél, mosolyog, stb.

Pedig itthon le sem áll. Pörög egyfolytában, nevet, beszél, stb.

Arról nem is besélve, hogy nincs sokáig el ölben, anyósom meg állandóan ölben tartja, így hamar nyűgös is lesz...

2010. jún. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia, itthon semmi baja, huncut mint a fene, elvan, idegen helyen, több ismeretlen vagy riktán látottal összezárva rámcsimpaszkodik, sír stb. ez normális, az idegen-érzés váltja ki ezt a frusztrációt. majd szép lassanm egoldódik magától.

18 hós a kislányom. most már jobb, mint pár hónapja.

ma pl. jöttek a férjem unokaöccse meg annak 3 haverja 820 év körüli srácok) hozzánk, itt alszanak , amíg a volt feszitvál van(soproniak vagyunk). megjöttek, épp ebédeltünk, a kislányom először csak nézte őket, aztán egyszer csak iszonyúan legörbült a szája, nyújtózkodott k iaz etetőszékből, hogy vegyem ki, rámcsimpaszkodott, hüppögött....mondtam neki, hogy ne fékljen a fiúktól, nem akarják bántani, jó fiúk, szeretik őt stb. régebben ezt ugyan mondhattam neki, le se tojta. most már 5 perc múlva semmi baja nem volt. mintha ott se lettek volna. azért nézegette őket, de azon kívül semmi. még az egyikkel le is állt játszani egy nyomogatós játékkal. :)))

2010. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem 820, hanem 20. a 8 a zárójel akart lenni. :))))
2010. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan már lehet a szorongás, de ha azt írod, hogy szülés óta ezt csinálja... ő ilyen. Nehezen oldódik lehet. És ha több időt vagytok, később is ilyen teljesen más? Nem szokja meg a környezetet, az embereket?

Én is pont az ellenkezőjét tapasztaltam: mikor icicpici volt a fiam, itthon ordított, hasfájós volt, nyafogós volt, bárhova mentünk, vagy jöttek, mindenki azt mondta, hogy egy szavunk ne legyen, mert áldott jó gyerek. Persze.... mert nem hallották sosem üvölteni. Mióta nem fáj a hasa, elég közvetlen más helyen és másokkal. Általában ugyanazokat csinálja: mosolyog, nevet is, de ha nyűgös, akkor nyűgösködik is. Kicsit félek a szeparációs időszaktól, lehet nem marad így sokáig. Most 7 hónapos.

2010. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!