Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha egy 6 hónapos...

Normális, ha egy 6 hónapos baba szopi után nem sír, mégis ha utána kap gyümölcspépet, szó szerint szájtátva remeg érte?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem a hozzátáplálást, és szerencsére nagyon jó evő. Viszont hiába adom neki szopi után (2 mellből), nem volt még olyan mennyiség, amit már nem kért volna, mindig nyitja újra és újra a száját. Éhes lehet még az anyatej után? Meg a nagy adag pép után is? Akkor sem tiltakozik, ha az elfogy, de ha újra kínálom, eszik megint. Adjak amennyit kér? Mennyit kaphat? Volt már hogy kibukta, de leginkább csak ha hason dolgozott.

2013. szept. 6. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán kevés gyümölcspépet kap, vagy keverj hozzá kekszet, és annyit adj neki, amennyit kér. Akkor biztosan jól lakik, de ne etesd mindig, ha nyitogatja a szájacskáját.
2013. szept. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bukik,akkor sok volt neki vagy túl hamar tetted hasra.

Nem feltétlen éhes ám utána,mert lányom is csak nyitja meg nyitja a száját és pedig ott van benne a kaja.Ha megette az adagot (mennyi az adagja?) ,akkor elvileg úgyis jelzi ha éhes még.

2013. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Spenótnál nem fogja nyitni:)


A fiam ilyen volt, olyan adagot bírt enni, hogy ihaj, szépen két mellből szopizott, utána pép a gyümölcstől a húsos kaján át bármi(kivéve a borsófőzelék), és egy kör szopi, akkor 2órát csendben emésztett, és jött a kövi kör. Inkább ruháztam, mint etettem ennyi idősen. Majd beáll a kívánt mennyiség, csak bírd kivárni.

2013. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most megcseréltem, előbb pépet kapott (kb. 200 ml-t - ez egy nagy barack és közepes alma), és utána még szopizott. Ennél többet adjak neki? A védőnő azt mondta, hogy úgy sem eszik ha nem kér többet, de ilyen még nem volt. Bukni sima szopi után is szokott, akár egy óra múlva is, de állandóan hason akar lenni.
2013. szept. 6. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
igaz nekem még csak 4,5hónapos de nekem is csak hason alszik. kaja után én azt szoktam csinálni hogy hátára teszem és hagyom hogy úgy játszón míg nem lesz álmos. azt ha jelez hogy álmos teszem hasra és így nem bukik.
2013. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem jobb úgy, hogy előbb gyümipép és utána szopi, mert így annyit szopizik, amennyit akar, viszont a szilárd kajával túl lehet etetni egy babát és iszonyú hasfájása lehet tőle, amíg meg nem emészti a nagyját. Az enyém is tátja a száját, ha adok nekit, tök mindegy, hogy már majdnem duplaadagnál tartunk. Igazából azt szoktam csinálni (mi már három étkezést kiváltottunk neki, most 9 hónapos), hogy megeszi az adagját, és ha még nyafizik, akkor kap egy babakekszet, max kettőt és snitt. Kislányom már nem szopizik, de amikor még hajlandó volt rá, akkor előbb kapott gyümit és csak utána tettem mellre, mert így annyit evett még utána, amennyit akart, míg a pépből megcsinálhattam volna neki az egész gyümölcsöskertet, akkor is kért még volna. :) Ízlik nekik, ennyi. :D
2013. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!