Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira félek! Szerintetek...

Annyira félek! Szerintetek van értelme aggodnom?

Figyelt kérdés

Ma harmadjára kaptunk levelet az anyag csere labortól.Már másodjára az volt benne h javult de még mindig határon kivül van az eredmény.Felhivtam öket és elmondták h fehérje lebontásos problémája van a manómnak de nem súlyos mert ha az lenne már behivtak volna.Utánna olvastam ennek a dolognak és azt irták h ha nem tartjuk be a diétát akkor akár szellemileg fogyatékos lehet a babám.De minket nem hivtak be és nem mondták h diétára kell majd fognunk a kislányunkat. Mi van akkor ha ez bekövetkezik amiatt ha nem szólnak idöben és neki látunk a hozzátápláláshoz?Olyan édes és annyira egészségesnek tünik a kislányom annyira félek h beteg lesz.Szerintetek kell emiatt aggodnom?

3 és fél honapos kislány anyukája


2009. nov. 2. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan gyerekorvos a környezetedben, akivel megbeszélheted ezt (a sajáton kívül)? Én keresnék valakit, aki tud használható infóval szolgálni, addig nem nyugodnék.
2009. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló eset zajlott le, mikor 3 hónapos volt a babám. Szintén anyagcserezavar gyanú merült fel. Budapestre küldtek vér és vizeletmintát tőle. Aminosavat néztek. Szintén a fehérjével kapcsolatos valami. Vissza is jött az eredmény és voltak eltérések a referenciatartományokhoz képest. A doktornő, aki elemezte megaki egyáltalán az egészen véggkísért minket, azt mondta, hogy ezek az eltérések nem jelentősek így nem ismételteti a vérvizsgálatot. Meg amúgy is látja, hogy a baba sokat fejlődött, vidám és mozgékony.

Ezzel le is zárult. Én én ezalatt a poklot is megjártam, meg elolvastam mindenféle cikket, oldalt stb. itt az interneten és hozzád hasonlóan szintén találkoztam a szellemi károsodás meg egyéb haddnemondjam milyen szövődményekkel!

Ha baj lenne és nagy eltérések, akkor azonnal szólna, mert akkor speciális diéta és speciális tápszer a megoldás. Ne aggódj! Én megbízok a doktornő szavaiban, logikusnak is tűnik így laikus sámára is. Azt mondta, hogy egy pl: 0-500-as tartománynál az 570-es érték nem számottevő. (Nekünk volt egyik eredményben ilyen eltérés.)

Egyébként az én babám hypotón és amiatt került sor erre a vizsgálatra is.

Én megnyugodtam már. Tudom, hogy milyen gondolataid vannak, megértem. Tényleg szólnak, ha baj van, ne aggódj! Az országban két központ (Budapest és Szeged) foglalkozik ezzel és nagyon alaposak.

Beszélj a gyerekorvosoddal, ha bizonytalan vagy! Jó meghallgatni a szakember megnyugtató szavát.

(Elnézést, hogy ilyen hosszú lett....)


Minden jót kívánok! (6 hós baba anyukája)



!

2009. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
annyira nagyon köszönöm!sokat segitettél a megnyugtató szavaiddal kedves utolsó.talán akkor nem nagyon kéne aggodnom de sajnos nem tehetek rola nagyon féltem a kislányomat.olyan kis virgonc és eleven gyönyörü bele halnék ha vmi baja lenne.
2009. nov. 2. 21:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! biztos nincs baj, mert akkor már behívtak volna! Amúgy megírnád, hogy milyen tünetei vannak ennek, és miért csináltak ilyen vizsgálatot. Nekünk ilyen vizsgálat csak a kórházban volt, azóta nem.
2009. nov. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia!Igazából nincs tünet haza hoztuk a manonkat a kórházból ahol megcsinálták a vérvételt és utánna kaptunk 1 levelet h megkell ismételni a vizsgálatot megszúrják a pici ujjbegyét és 1 papirra kell csepegtetni átitatni a papirt amit ök küldenek.Aztán kaptunk 1 újabb papirt h javult de még mindig kivül esik a határértéken és újra megszúrták a picimet és most harmadjára is kaptam papirt és mostmár elég ideges vagyok:((((
2009. nov. 3. 07:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Köszi a választ. Kérlek ne aggódj, nem tesz jót neked sem a babádnak. Nem súlyos probléma az biztos, mert akkor már kórházban kezelnék. Az orvostudomány annyira fejlett, szerintem tuti kaptok rá v.miféle kezelést, amit a babád meg sem érez majd, vagy pedig magától kell helyreállnia. Szerintem ne aggódj! Próbálj a neten tájékozódni, vagy beszélni erről egy szakemberrel, aki pontosan megmondja mire számíthatsz. Itt nem biztos hogy a helyes emberekkel beszélsz, max. jóindulatúakkal, de hozzá nem értőkkel, mint pl.én. Minden jót kívánok!
2009. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató szavakat nagyon jól estek mindenképpen beszélek szakemberrel csak gondoltam hátha van itt valaki aki hasonlót élt át.De már a kedves szavak is megtették a hatásukat mert már nem félek hanem bátran nézek elöre és tudom nem lehet baj:)))Tényleg köszönöm!:)
2009. nov. 3. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!