Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás lenne a kisfiam?

Tejallergiás lenne a kisfiam?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kicsi, és 1hónapos kora óta tápszert kap. A hippoallergén nem volt jó, így a sima 1-t kapja. Sokat köhög, a doki szerint lehet allergia. Akinek tejallergiás a gyermeke, azt hogyan vettétek észre? Köszi
2009. nov. 3. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
a tejalergia általában kis pattanásokban jelenik meg a gyerek arcán és mellkasán. a köhögést meg kell vizsgáltatni mert lehet hogy piros a torka. nekünk is volt tejallergiánk és 1 honapig huzodott el, nem kell megiedni hejre jön magátol,kammilla teával kell borogatni. a hippoallergén tápszert az én kislányom nehezen ette,1 dobozzal használtunk el útánna már nem adtam neki mert nem láttam értelmét. most 1 tápszert adok neki és anyatejet is. a tejallergiája újra kíujult ami a tápszer váltásnak tudható be most a homlokán van apró pattanása,-ez 2 héten belül múlt el. kamillával borogattam napi 3-5 szőr és minden este fürdés után bekenem az arcát baba olajjal. 12hetes kislány anyukája
2009. nov. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A köhögés lehet attól is ha túl száraz a lakás levegője. Én úgy tudom, hogy a tejallergia kiütésekkel is jár. Nem lehet, hogy ha a köhögés a doki szerint allergiás reakció, akkor nem a tejre, hanem mondjuk, porra, háziállatra vagy valami másra gondolt?
2009. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém tejérzékeny, nem hízott rendesen az elejétől fogva gond volt a súlyával, kiütéses volt, és sokat ment a hasa.

Mára minden elmúlt, a kiütések maradtak, ha eszik valamit, pl olyat, amire rá van írva, h tejet is felhasználó üzemben készült.

Milupa Pepti 1, illetve Milupa Pepti 2 a tápszer a tejallergia kezelésére, ezt az orvosod is fel fogja írni, ha bebizonyosodik az allergia.

2009. nov. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia! A tejallergiának elég változatos tünetei lehetnek, a bőrpírtól, csalánkiütéstől a hasfájáson, hasmenésen keresztül az asztmáig. Nem minden doki gondol allergiára, nálunk a lányom 4 éves korában derült ki, hogy tej- és tojásallergiás, de ezt is csak az én kérésemre vizsgálták meg, mert asztmás lett. Talán ha már az állandó köhögés miatt gondolt volna az orvos az allergiára, akkor nem lett volna belőle asztma...


A másik lányom "szerencsére" állandóan ordított, amíg nem fogtuk tejmentes diétára, így nála egyértelmű volt a dolog, hamar kiderült.


D

2010. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Volt vérvétel, és semmire sem allergiás a kisfiam. sajnálom, hogy nálatok nem derült ki hamarabb. Minden jót kívánok nektek.
2010. jan. 3. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Azért mert a vérvétel negatív, sajnos nem biztos, h nem tejallergiás. Ott csak fehérjére néznek, tejcukorra nem. Nálunk is így van, a tojásfehérje is negatív lett a vérvételnél, mégis ha adok neki tojást (csak a fehérje allergizál), az egész testét ellepik a kiütések, apró tűszúrásszerű, piros pöttyök.
2010. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

[link]


Itt egy összefoglaló a tejfehérje-allergia típusairól, ebben is olvashatod, hogy nem minden típust mutat ki a vérvizsgálat. Ha tejterméket adsz a fiadnak, aztán tünetei vannak, akkor vérvizsgálat ide vagy oda, jobb kihagyni a tejet.


D

2010. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!