Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudom letenni?

Miért nem tudom letenni?

Figyelt kérdés
4 és fél hónapos kisfiam eddig is cicin,ill. ringatva aludt el,de mostanában nem lehet letenni,mert rögtön megébred,és nyöszörög,míg újra fel nem veszem. Akkor rögtön alszik tovább. Mindegy mennyit várok, 20 perc,vagy egy óra. Újabban éjjel is eljátszunk 1-szer másfél-2 órát. Mi lehet ez? Doki szerint nem fogzik.
2013. szept. 9. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon fel lett szoktatva kézbe, és csak kézben tud jót aludni, próbáld meg hogy amikor elaltatod kézben, betenni a babakocsiba és gyors elkezded ringatnia kocsit mielőtt felébredne.

Tudni kéne egyedül is aludni, mert nem fogod bírni.

2013. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20 hóanpos fiam is csak ölben alszik el! Bár, pár napja az ágyban is, ha mellé fekszem. Vagy nagyon erős akarattal, és kitartással leteszed, simogatod még, dudorászol. Vagy, majd eljön az az idő, amikor nem kell órákig tartani. Ez igazából a te döntésed. A fiam felkucorodik az ölembe, a vállamra hajtja a fejét, és pár perc múlva le tudom tenni. Igen, fárasztó, elég súlyos legényke, de ez van. Pár év múlva azt sem fogja hagyni, hogy megsimizzem....
2013. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó nagy hülyeséget írt neked az 1. válaszoló.

Egyáltalán nem kellene tudnia egyedül is elaludni.

Lehet, hogy a válaszadó a ritka szerencsésebb anyukák közé tartozik, akinek a babája magától elalszik amint lerakja az ágyba, azonban a csecsemők többsége nem képes az önálló alvásra és ez ebben az életkorban teljesen normális.


A mi példánk: a lányom 7 hónapos koráig kizárólag csak cicin, vagy hordozva aludt el.

Majd utána szinte egyik napról a másikra először este, majd rá kb. 1 hónapra nappal is magától aludt el, illetve úgy, hogy beteszem az ágyába, betakarom és maradok vele míg el nem alszik (pár perc).

2013. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

6 hónapos a kislányom és most kezdett el úgy elaludni, hogy melléfekszem, eddig mi is ringattuk, paskoltuk, ráadásul a babakocsiban sem tud elaluldni. Az elején mi is ennyit szenvedtünk vele, mint ti.

De akinek nincsen ilyen problémája, fogalma sincs róla milyen herce-hurca, hogy egyáltalán akár fél órát is aludjon a gyerek, merthogy az én lányom csak félórákat alszik napközben, este is csak cicin alszik el.

Számomra még most is elképzelhetetlen hogy lesz olyan hogy egyedül alszik el. Pedig már ez is mekkora haladás.

Mást nem tudok tanácsolni, mint türelem és kitartás, melléfekvés, susogás, dajkálás. Kitartást!!!!

2013. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!