Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti vagy házi?

Bolti vagy házi?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtük el a hozzátáplálást, és az elején én főztem a főzeléket (burgonya), de az valahogy nem jött be a kisfiamnak, ezért elkezdtem neki a bolti bébiételeket adni, és azt látom, hogy azt jóízűen eszi. Mit gondoltok, később, ha már kicsit változatosabb ízeket ismer, és nekiállok újra főzni neki, át tudom szoktatni? Kinek mi a tapasztalata? (Rosszindulató okoskodók kíméljenek... köszönöm)
2013. szept. 9. 15:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én a húslevesből szedtem ki neki a répát meg a krumplit, és azt turmixoltam, vagy törtem össze, ezt imádta:)Később már a husit is beleraktam, meg egy kis levét a levesből.
2013. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyszer adtam csak neki vegetával ízesített krumplit, nyugalom :) amúgy meg a védőnő azt mondta, hogy ha ízesítés nélkül nem eszi meg, nyugodtan ízesítsem... elsőre adtam simán, az nem kellett, utána vegetával (magunknak is azzal szoktam), de az sem kellett... azt nem mondta, hogy csak sót adjak hozzá.. lehet, hogy tudnom kellett volna.
2013. szept. 9. 16:17
 13/17 anonim ***** válasza:

Az ízesítés nem feltétlen jelent sót, sőt kisbabáknál elsősorban nem sót jelent.

Hanem pl. petrezselymet, hagymát, gyümölcsöt, zöldséget.

2013. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
aha.. na ezt például nem mondta senki. és olyat lehet csinálni, hogy megfőzök egy nagyobb adagot, mondjuk 1-2 napra valót, és azt felmelegítve adom neki?
2013. szept. 9. 16:46
 15/17 anonim ***** válasza:
Az utolso kerdesedre annyit hogy nekem a vedono azt mondta hogy ketnaponkent fozzek friss etelt a gyereknek, szoval amit megeszik ma, abbol holnap is adhatsz neki. En mindig igy csinalom. A bolti etelt az enyem UTALTA, csak akkor vettem neki amikor utaztunk es jol fogott volna az uveges etel, de neki nem kellett.
2013. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én minden nap főzök, viszont napi kétszer eszik főzeléket, ugyanazt eszi.

Volt már rá példa, hogy megmaradt, így azt másnap adtam oda.

1 napot állhat hűtőben az étel, mi is megesszük az ilyet.

2013. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a bolti üveges feléhez tettem a krumplit(ami nem volt ízesített).Így megette a krumplit is és két napra volt elég egy üveg bébiétel.Amúgy folyamatosan kóstoltasd a házival, ahogy nő, változik az ízlése is, és ha ott a lehetőség előbb-utóbb rákap a házira is.Legfeljebb akkor, amikor kinézi a szádból, lelopja a tányérodról:)
2013. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!