Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bolti vagy házi?

Bolti vagy házi?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtük el a hozzátáplálást, és az elején én főztem a főzeléket (burgonya), de az valahogy nem jött be a kisfiamnak, ezért elkezdtem neki a bolti bébiételeket adni, és azt látom, hogy azt jóízűen eszi. Mit gondoltok, később, ha már kicsit változatosabb ízeket ismer, és nekiállok újra főzni neki, át tudom szoktatni? Kinek mi a tapasztalata? (Rosszindulató okoskodók kíméljenek... köszönöm)
2013. szept. 9. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, eljön az a pont, mikor az amit Te eszel sokkal izgibb lesz számára, és szépen lassan át lehet vezeteni a "házikosztra". 2 gyerekem van, mindkettő sok üvegest evett, a kicsi 13 hónapos, már csak kb. 5 félét üveges kaját eszik meg, azt kapja ha nem vagyunk otthon, utazunk. Amúgy meg lassan azt eszi amit mi. Nem volt gond, ne aggódj emiatt a lényeg hogy jóllakjon. :)
2013. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem biztos, mert a bolti kajáknak van egy fura műíze és ezek után fura lehet neki a házi főzésű étel főleg, ha amúgy is válogatós gyerek.

Pontosabban biztos vissza fog rá szokni, hisz egy felnőttet se látni, aki még bébiételen él, de nehezebb lesz.

Ízesítetted neki valamivel a burgonyát?

Ha almával keverve nem ette meg, próbálkozz más gyümölccsel, vagy zöldséggel, valamelyiket hátha elfogadja.

Vagy főzz neki rizst gyümölccsel, azt hátha megeszi.

2013. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri megpróbálni, ha kóstoltad a bébiételeket megérted miért :) - sokkal finomabbakat tudsz te készíteni! Nem vagyok bébiétel ellenes, nekünk is mindig van itthon, mert adóthat olyan, hogy nem tudok főzni stb... de azért a hazai az igazi! Úgyis olyan hamar eljön az az idő, mikor már úgy főzöl magatoknak, hogy ő is azt ehesse... szerintem addig megér egy kis külön főzőcskézést a picúr - már ha elfogadja! ha nem, akkor nem tudsz mit csinálni, jöhet a bolti! Azzal sem teszel rosszat neki!

2 éves, és egy 8 hónapos kiscsaj anyukája

2013. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Vegetás lében főtt a krumpli, úgy adtam neki. Mást nem tettem hozzá... Nekem nagyon ízlett :) úgy tervezem, hogy ha már túl van néhány "bolti ízen" (eddig volt sütőtök, sárgarépa, krumpli pulykahússal), és már megeszik 1-1 üveggel, elkezdem én a főzést, és valahogy rászoktatom...
2013. szept. 9. 15:19
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyébként mindig megkóstolom a bébiételeket, és eddig mindegyik finom volt :)
2013. szept. 9. 15:19
 6/17 anonim ***** válasza:

Juj miért főzöl neki ilyen vackot (már bocsi)??

fél évesnek még nagyon nem szabad sós vegetát adni!!!!

Nem csoda, ha nem ette meg főleg, hogy a krumplihoz nem kevertél semmit.

Próbáld ki sima vízben főzni, semmi szüksége sóra (én a 10 hónapos lányomnak a mai napig sómentesen főzök) és turmixold össze barackkal, vagy almával, vagy sütőtökkel stb, nagyon finom lesz.

Sokkal finomabb ez, mint az üveges műíz.

2013. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A babáknak szüksége van sóra és cukorra is, de nem vegetára. Főzz úgy neki, ahogy magatoknak szoktad.

Sőt, ha már 6-7 hónapos, kaphat abból is, amit magatoknak főzöl. Persze nem csülökpörköltet.

2013. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én adtam a fiamnak boltit is és főztem is. Kb. 1 éves kora óta nem hajlandó megenni a bolti ételt, csak azt, amit mi eszünk. Úgyhogy nem, nem fog rászokni, viszont magában a krumplit nem szokták szeretni, keverd mindig valami más zöldséggel.
2013. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A krumpli az én fiamnál sem nyerő. Eleinte almával még csak megette, de mióta mindenevő, már a húslevesből sem kéri.

A nővére pedig igazi műkaja rajongó, pedig vele még lelkesebben főztem, de mindig nekem kellett megenni, ő maradt az üveges bébiételeknél. Azóta se igazán eszik normálisan, nagyon válogatós, és jobban szereti a felvágottakat, sajtokat, kenyérféléket, mint a főzelékeket vagy a húst... Lehet ez a gyerekbe is "kódolva" van valahol.

2013. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az üvegest fokozatosan keverheted a házival a házi javára fokozatosan növekvő arányban, de VEGETÁT NE! Tele van mindenféle adalékkal, még felnőttnek se egészséges.
2013. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!