Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni azzal kapcsolatban hogy hogyan tegyem el mélyhűtőbe a babámnak az ételeket? Minél több válaszra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos a babám. Elég sok mindent megeszik.alma, őszibarack, meggy, burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla, körte, sárgadinnye, cukkini, tök. Szeretném készen elrakni, hogy csak kiolvadjon és lehessen enni,főleg olyanokat, amit télen nem lehet megvenni. Láttam, hogy pl. a salátát, paszternák, sült uborka, káposzta, padlizsán, szilva, görögdinnyét is ehetné, de azt, hogy rakjam el fagyasztva és elkészítve? Illetve azt se tudom, hogy meddig ehet pépeset és mikortól kell darabosat adni neki? Még nincs egy fogunk se most, de karácsonyra már biztos lesz. Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 10. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit csak lehet, kisebb adagokban nyersen tedd el, mert így amikor szükség van rá, pár perc alatt meg tudod fözni, és utána szükség szernt pepesítheted, ha kell.

A zöldségeket/gyümölcsöket megtísztva, fözésre elökészítve tedd el, és amikor felhasnálod, akkor fagyottan (NEM kiolvasztva!!!) kezd el elkészíteni, így nem lesz semmi különbség a frisshez képest.

2013. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a dinnyéket azokat is ezzel a módszerrel tegyem el?
2013. szept. 10. 08:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindent frissen fagyasztok le konyhakészen. (megpucolva felvágva, de nem megfőzve) Én kiszoktam olvasztani, de ki fogom próbálni az első javaslatára, hogy nem fagyasztom ki, talán tényleg jobb úgy. Idén készítettem lekvárokat, befőtteket, szörpöt (gyümölcs+ cukor+víz+ melegdunszt) szilva, barack, körte, eper, szeder, alma stb. Azért a lekvár és a befőtt mellett döntöttem mert nincs túl sok helyem a fagyasztóban és így is el tudom tárolni a gyümölcsöket. Amikor felszeretném használni a lekvárt tejpéphez, tejbegrízhez tudom használni, a szörpöt természetesen inni, a befőttet joghurtba vagy "nyersen" tudja fogyasztani. Idén először készítettem baba ételt is pépesített sárgarépát, karalábét, káposztát, sóskát, spenótot stb. felfőztem és meleg dunsztban tartósítottam. Anyósom javasolta és nagyon remélem,hogy nem fognak megromlani (anyós csinálta már spenóttal, sóskával, répával azok tavaly nem romlottak meg) Ezekhez a pépekhez már csak pl. csirke mellett kell sütnöm/ főznöm és kész a baba étele. Fagyasztóba is tettem mindenből 2-3 adaggal, de nem elkészítve ha nem csak konyhakészen, vagy csak megmosva. Kész ételből spenótot, sárgarépa pépet, paradicsomos káposztát, gyümölcslevest, mángoldfőzeléket, pörköltet tettem el.
2013. szept. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A dinnyére nincs tippem...

Én a zöldségeket félig megpároltam,darabosra turmixoltjm,jégkocka tartóba adagoltam,fagyasztottam.Fagyasztás után zacsiba pakoltam,rá a cimke,h.mi is az.Gyümiket cseresznye nagyságú kockákra vágtam és úgy ment a zacsiba.Csinálam csirkemájat,mellet,halkrémet.ezeket teljesen megpároltam pici sóval-jégkocka tartóban fagyasztottam.Egy-két kocka ki,egy-két db.krumplit megfőztem frisen és öszemelegítettem a husival,hallal,céklával,mikor mivel.Nem kellett a szánkóval boltba menni minden nap,h.friss hami legyen időben.Kb.10perc és kész is a babahami;-)

Darabosra azért érdemes hagyni,mert ha mégsincs még fogacska ráturmixolhatsz ha szükséges.

2013. szept. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ragaszkodsz a dinnyéhez.:-)) Hát próbáld ki, vágd kockákba és fagyassz le belőle néhányat, 2 nap múlva vegyél elő 1-2-t és kóstold meg. Tulajdonképpen az cukros víz, az állagát folyékonyabbnak és töppedtebbnek tudom elképzelni mint a fagyasztott eper amikor kiolvad.

Én a gyümölcsöket, ami persze csak idénygyümi (meggy, barack) kimagozva leturmixoltam és jégkockatartóban lefagyasztottam, ha megfagyott zacskóba áttettem és mehetett a köv.adag. Ezt zabpehelybe, túróba joghurtba.

Értem én, hogy most szeretnéd megfőzni és készen elővenni a főzeléket, de ha krumplival főzöd akkor annak az íze pocsék lesz, ezért ajánlják általában, hogy inkább nyersen (vagy forró vízbe mártsd bele 1 percre) fagyaszd le külön. Fagyasztóba eltéve kész b.ételt csak rizzsel tudok elképzelni, azt kipróbálhatod mindenféle zöldséggel, husival (tésztát is). Én a husit is megfőzöm répával, krumplival, pici paradicsommal (mint egy húslevest, de csak pici sót és borsot teszek bele). A zöldségeket 2 napig eszi belőle husival, a husit felkockázom és be a fagyóba, ebből veszek ki minden nap (van marha, csirke, máj, pulyka). nem érdemes olyanokra pazarolni a fagyasztóhelyet, ami télen is megtalálható (alma, krumpli, sütőtök, cékla, répa).

Sok sikert! Főtt zöldségeket már 9 hónapos körül el tud nyámmogni (de ha jól akarod lakatni, leturmixolod neki).

2013. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
turmixolt össze és nagy méretű jégkocka tartóba tedd, egy egy étkezéshez csak annyi kockát pattintasz ki amennyi kell a többi mehet vissza a fagyasztóba.
2013. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gyönyörűséges ***** válasza:

Görögdinnyét nem javasolt fagyasztani, illetve cukkinit sem, mert nagyon magas víztartalmú zöldség ill gyümölcs, ezért kiolvasztás után csak egy nagy kaka lesz... :)

Sárgadinnyét én tettem el tavaly nyáron, és télen már ette a babám, turmixoltam, jégkocka tartóban fagyasztottam, nejlon zacskóba tettem és télen ette mint kacsa a nokedlit :) :) ugyanígy tettem az őszibarackkal, szilvával és sütőtökkel. A fejes salátát, spenótot, brokkolit pedig úgy készítettem, hogy megfőztem, turmixoltam, jégkocka tartó, zacskózás és ment a fagyóba. Csirkemellel szintén, főztem, pürésítettem és ua. Nekem minden nagyon jó volt, de a lényeg, hogy ne olvaszd ki, hanem ahogy fő a főzelék úgy dobd bele ezeket a jégkockákat. A sütőtököt, s.dinnyét, barackot, szilvát én mikroban egy pici vizzel kiolvasztottam, a gyümölcs már, mint a zöldség és a hús. Sok sikert, nagy öröm lesz a téli hónapokban elővenni a finom nyári gyümiket. Ja, és nekem 5 kg őszibarack nem volt elég :)

Remélem valamit segítettem!

2013. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!