Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 15 hetes és nem...

A kislányom 15 hetes és nem akarja emelni a fejét. Ha hasra rakom 5 perc után ordít. Ha felülésbe húzom csak akkor tartja úgy -ahogy. Adjatok tanácsot, hogy vegyem rá a fej emelésére? Nem szeretném gyógytornára vinni

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is utált hason lenni és a fejét emelgetni. Tegyél elé színes játékokat, plüss állatokat, csörgőt vagy bármit, amit szeret, ami érdekli. Mindig más és más érdekes dolgot. Nekem csak így volt hajlandó emelgetni a fejét :)
2013. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor csak tudod rakd hasra és szórakoztasd. Játékokkal, vágj neki fejeket, stb. Ha 5 percet bír, akkor annyira, de naponta sokszor. Én még azt csináltam, hogy a tükör előtt a karomon hasra fektettem úgy hogy a feje a tükör felé nézzen és azért hogy lássa magát hajlandó volt megemelni a fejét. Egyre jobban fogja bírni. Én úgy tudom, hogy felülésbe nem szabad húzogatni, de erről megoszlanak a vélemények, van aki ajánlja.

Ha meg mégis gyógytornára lesz szüksége, akkor el kell vinni.

2013. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyanezt csinálta. Rengeteget kellett hasra tennem. Ha megunta és elkezdett ordítani hagytam egy kis szünetet aztán megint ment hasra. Egy idő után úgy megszerette h mai napig egész nap hason van. 7 hós.

De ezt a felhúzogatós dolgot viszont nem ajánlom. Kicsi még hozzá nehezen bírja a terhelést a gerince.

2013. szept. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hetes és hasonlóan utált hason lenni. Próbáld ki, hogy összetekersz henger alakúvá egy kisebb takarót vagy törölközőt és beteszed a kis mellkasa alá vagy egy párnát teszel a felső teste alá. Nálunk bevált. Persze nem minden egyes hason fekvésnél tettem alá hengert, de mondjuk minden 2. vagy 3. fekvésnél igen, ilyenkor könnyebben emelte a fejecskéjét és megtapasztalta, hogy milyen jól körbe tud nézegetni ebben a helyzetben. Később már simán is szívesebben emelte a fejét.
2013. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
többször kell hasra tenni, ha 5 percet bír, akkor annyit :) igen, érdekes játékokat rakj elé, vagy azt is próbálhatod, hogy a saját mellkasodra fekteted, te pedig hátradőlsz - így nem lesz teljesen vízszintesben, talán könnyebb neki. A kislányom imád így körbenézegetni, meg én is vágom neki a pofákat közben :) Persze nem bírja sokáig, de ez is egy variáció a tornára :)
2013. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell egész nap hason lennie. 5 perc alatt is erősödik, csak sűrűn kell forgatni és egyre tovább tudja tartani a buksit. A törölköző is jó ötlet. Én pelenkát hajtogattam a mellkasa alá.

Az ülésbe húzást nekünk neonatológus ajánlotta, mert előre nem tudta emelni a fejét.

2013. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem szeretnéd gyógytornára vinni???? Jó lenne ha megnézetnéd egy dévényes szakemberrel, ha van valami gond és most nem derül ki, abból marahat vissza mozgáskorlátozottság. Nagyon gyakori a kötött izomzat stb, ezekne tornával lehet segiteni ha nem teszik maradandó károsodást okozhat és késöbb már nem lehet rajta ugy segiteni mint mondjuk most. Én mindenképp megnézetném, inkább feleslegesen minthogy valami gond legyen....
2013. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám nemhogy 5 percet, de 10 másodpercet sem bírt ki hason. Aztán 4 hónapos korára szinte egyik napról a másikra megszerette és már akár 5 percet is képes volt hason lenni. Gyönyörűen tartotta a fejét. Sőt, rá egy hétre az Adamo hintából elkezdett felülni, bár persze nem sikerült de folyamatosan próbálta!

Minden baba más és más!

2013. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!