Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is sovány a babám?

Szerintetek is sovány a babám?

Figyelt kérdés

3300 g és 55 cm-vel született.

Most 8 hónapos kislány és 74 cm és 7800 g.

7 hónaposan is ennyi volt a súlya.1 hónap alatt semmit se hízott.

6 hónapos koráig csak anyatejet kapott,utána kezdtük a hozzátáplálást.Jó étvágyú, érdeklődő baba,de a súlyán ez nem látszik.Miért nem hízott?Vagy ez normális most?

Köszönöm,ha válaszoltok!


2013. szept. 10. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Passz, hogy ez normális e! De ha a védőnő szolt és nem hizik továbbra sem akk lehet h a tápszer kelleni fog!

Nekem 3200al és 52vel született a lányom, most 7 hós 7400gramm és 64 cm! Ugy látom h a te babád hosszú....lehet hogy ezért tünik vékonykának!

Nekünk is stagnált 1 hónapig a sulyunk, de ahogy elkezdtem hozzátáplálni ez elindult!

MEnnyit eszik már? Kiváltottatok már vmit?

2013. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem sovány, teljesen normális. A növekedési ugrás miatt nem gyarapodott a súlya. Nem kell aggódni, fog ez még változni :)
2013. szept. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Innentöl már nagyon keveset fog hízni, 1 éves korára jó ha 9 kilót eléri.

De nem is kell.

Arra figyelj, hogy attól, hogy kevesebb a súlya(de a megengedett alatt nincsen), ne tömjed édessel vagy olyannal ami nagyon hizlala, mert itt szoktak az anyukák a ló túlóldalára esni, hogy egyen az a gyerek mindegy mit csak hízzon. Nem nem kell neki híznia, föleg nem édes dolgoktól nagy mennyiségben. Mindent csak módjával és érzéssel adjál neki.

2013. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Védőnőre várunk épp.Mármint nincs már 2 hónapja,mert a régi elment szülni,ujjat meg még nem kaptunk,és így kérdezni sem tudok tőle,senkitől...:(

Az ebéd és a vacsi van kiváltva.Ebédre főzök neki leginkább burgonyát ,mert azt imádja,husival vagy főzelékként.Vacsora pedig egyenlőre tejpép,abból is dupla adagot eszik meg.

Nincs vele gond.Bár mostanába úgy veszem észre,mintha mindig éhes lenne. :/

2013. szept. 10. 13:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sovány, hogyha az én lányomból indulok ki.

Ő pont 3kg-al született, 8 hónaposan 7550 grammnak mértük.

Nem hurkás, nem dundi, nagyon arányos, szép testű baba.

Az elején sokszor sápítozott a háziorvosunk, hogy jaj de sovány, adjak neki tápszert.

Le is váltottam a dokit és 6 hónapig csak anyatejes volt.

Már 9 hónapos, napi 2-szer főzeléket eszik, 7650 grammot nyom.

Én örülök neki, hogy nem egy gurulós, duci kisbaba, eleven, mozgékony gyerek és legalább az én derekam se szakad le amíg hordozom :)

2013. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát hosszú baba eléggé,de vékony.ÉS?! Nem baj,ha nem óriás.Lányom 3400/56al született.6hósan volt 8420 és 8hósan 9,5kiló és 76centi.Most 11hós és 9,6 kg és 80centi.3hó alatt összesen 140grammot hizott.
2013. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtatást.Akkor nincs gond. :)

Egész nap csak mászkál,az is lehet hogy lemozogja amit megeszik...

2013. szept. 10. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!