Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposom jobban szeret a...

11 hónaposom jobban szeret a nagymamájával lenni?

Figyelt kérdés

Anyósom kétnaponta jön kislányomhoz. Ügyesen játszik vele, sokkal jobban mint én. Nagyon türelmes, jókat kitalál, eleget beszél hozzá, énekel...stb...kislányom imádja. Mostanában úgy vettem észre szívesebben van vele. Átkéri magát a kezébe tőlem. Simán kimegy vele a térre...stb.

Lehet, hogy jobban szereti? Nagyon rosszul esik, mindamellett szeretem anyósom es örülök is, hogy jol elvannak.



2013. szept. 10. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Mi is hasonlóképpen csináljuk, mert anyukám közel lakik, óriási segítség, hogy majdnem minden nap át tud jönni egy pár órára. Egyéves kora körül a mi lányunknak is volt egy olyan időszaka, amikor nagy hisztiket csinált, ha anyukám elment, láthatóan jobban szeretett vele lenni, mint velem.

Ez valahol érthető. A nagymamák - ha jól értem, a te anyósod is - engedékenyebbek és jobban elkényeztetik a gyereket. Ha velem van, az néha abból áll, hogy adok neki valami játékot, hogy ellegyen, amíg megcsinálom a házimunkát, anyukám viszont minden pillanatban foglalkozik vele. Ez érthetően szórakoztatóbb a számára.

Nem gondolom, hogy ez baj lenne. A védőnővel is beszélgettem erről, ő is mondta, hogy a nagyszülőknek az a dolguk, hogy elkényeztessék a gyereket. Szóval ez így van rendjén szerintem.

2013. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ilyenek ezek a kölkök :)

Te vagy az anyja, Te mindig ott vagy vele, a mama meg az újdonság, akkor is, ha kétnaponta jön.

Te vagy vele éjjel-nappal, az nem olyan izgi, mint a kétnaponta néhány órára jövő mama!

Most vele szeret lenni, de Te vagy az, aki a biztonságot nyújtja, Te vagy a fix pont az életében, ebből adódóan Téged szeret a legjobban, de ez evidencia, minek kimutatni? :)

2013. szept. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De jó Nektek hogy ilyen sokat jön a nagyi!

Nálunk ritkábban a találkozások, mindegyik nagymama heti 1x levizitálja az unokát, viszont úgy örül nekik, mintha mindennap jönnének. Ha én leugrom a boltba vagy postára - kicsit furcsálja bár, hogy ő nem jön velem, de ha megjövök nincs olyan üdvrivalgás mint a nagymamáknak.

De szerintem ha bárki jön hozzánk, akit legalább 2-3x látott fülig ér a szája és kiugrik az ölemből (11 hónapos fiú). Amikor a Szent Apa hazajön, én már el is vagyok felejtve.

Szóval kitartás, téged szeret a legjobban, de minek mutassa ki, ha Te mindig ott vagy?

2013. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!