Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki alkalmazta vagy olvasta...

Aki alkalmazta vagy olvasta az Aludj jól gyermekem című könyvet, leírná nekem, hogy mi a lényege, meg hogy nagyjából mit írnak benne?

Figyelt kérdés

Aki azt írná,hogy az a lényege,hogy tegyem be a kiságyba és hagyjam ott ordítani, meg hogy kínzom a gyereket, az inkább ne írjon semmit. Köszi :-)

El fogom olvasni én is csak még nem kaptam meg a könyvet, addig is kíváncsi lennék,hogy mit írnak benne kb.

Kisfiam 1 éves, egy tortúra az altatása, az éjszakai alvásáról ne is beszéljünk... katasztrófa... kivagyok... belefáradtam... elég volt... nem bírom sem fizikailag, sem idegileg már. Egy éve nem alszom, még egy éjszakát nem aludt végig, nemhogy végig, minimum 5-6 ébredés, de van,hogy 10-12 is. Ne is várom el tőle, hogy teljesen végigaludja, mert azért még a felnőtt ember is felkel néha-néha, de le szeretném redukálni 1-2 ébredésre.


2013. szept. 10. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az a lényege. :) Meghatározott időközönként be kell nézni hozzá, mondani neki, hogy nyugodjon meg, aludjon stb., de se hozzá érni, se egyéb kívánságait teljesíteni (víz adása stb) nem szabad. Ha összehányja magát, szó nélkül kell kicserélni alatta a lepedőt.

Biztos van, akinél bejön, különbözőek a gyerekek. De én inkább azt kérdezném először, hogy hogyan altatod este? És mit csinálsz, amikor felébred? Lehet, hogy valamilyen, ennél humánusabb módszer is eredményre vezethetne.

2013. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogy hogy altatom?

Ma pl. 3 féle képpen próbáltam, mire negyedjére mei-taiba elaludt.

Velem alszik a nagyágyban egyébként. Leraktam az ágyra, énekeltem, simogattam, nem akart aludni (pedig marha álmos volt), hagytam, hogy ráfeküdjön a hasamra, nem volt jó neki, felvettem a vállamra, nem akart aludni, végül a mei-taiba elkínozta magát. Ha felkel megitatom ( sajnos), mert amíg nem adok neki inni, addig sír és löki ki a cumit a nyelvével. Ez se nekem, de legfőképp neki nem jó, és ezen változtatni szertnék minnél hamarabb...

2013. szept. 10. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen ahogy az első válaszoló írta. Egyébként azt olvastam, hogy az el -és átalvás a baba idegrendszerének a függvénye. Tehát ettől a technikától, Ő nem fog boldogan egyedül, vidáman aludnia, csak feladja, mert rájön, hogy a világ nem megszólítható.

Persze sokan esküsznek rá, amint látod én nem. Együttérzek veled, mert hasonlóan voltam, de inkább Sears doktor könyvét olvastam el.

Most 2,5 éves mellettem alszik van, h rosszabbul, de tudja, h itt vagyok, segítek Neki el és vissza aludni. Ne hidd, h nem érzi a kis lelke.

2013. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig valóban ez a módszer lényege nagyjából, a sírni hagyás, szóval ha ilyet nem akarsz olvasni akkor felesleges volt feltenni a kérdést.

Szerintem az sem jó, hogy ennyiféleképpen próbálod altatni. Az lenne a jó, ha lenne valami kialakult esti rutin, ami nagyjából mindig ugyanúgy történik, így rögzülne benne, hogy most alvás következik.

Az én kisfiam másfél éves, ő sem tud egyedül elaludni. De amióta minden este ugyanúgy megy az altatás (hintaszékben ringatom, amíg el nem alszik, és mindig ugyanaz a zene megy közben), azóta könnyebben elalszik, és nyugodtabban is, kevesebb az ébredés.

2013. szept. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem megvan a könyv, noha nem alkalmaztam. Tény, hogy fél éves koráig lehet különösebb gond nélkül "megtanítani" a babát arra, hogy egyedül aludjon el - de ez nem azt jelenti, hogy nem segítesz neki az alváshoz szükséges ellazult állapotba jutni. Ez nálunk az esti szertartás része: fürcsi, aztán pedig összebújós szopi. Mostanában többször előfordul, hogy nem alszik el a cicin, de megpuszilgatom és lerakom az ágyába, majd kimegyek, szoktam hallani hogy néha még beszélget, de utána csönd van. Lehet, hogy az ujjszopás is közrejátszik, mert azzal alszik el általában napközben is. Esetleg a cumi, ha nálatok nincs ujjszopi.

Az említett könyvnek vannak hiányosságai. Alapjaiban jó, mármint amit fentebb is írtam, hogy azt hangoztatja, hogy az elalváshoz nem kellene, hogy olyan külső tényezőket kapcsoljon a gyerek, amelyeket nem tudsz neki egész éjszaka biztosítani. Ilyen a szopi, a cici, a kezed fogása, stb. Amit tudsz biztosítani: kiságy, maci, cumi, blabla. Az igaz, amit fentebb is írtak, hogy az idegrendszerük csak 3 éves kor körül érik meg az egyedül elalvásra, de ez arra vonatkozik, amikor már tudatosan készül az alvásra. Amikor még kicsi, nem tudja, hogy alvásra van szüksége, ő csak az odavezető utat keresi. Ebben segíthetsz neki, ahogy fentebb is írtam. Persze már 1 éves kor körül nehezebb, sokkal, de a lényeg hogy következetes legyél.

A könyv igen, a sírni hagyás elvét vallja, de úgy, hogy pl első nap először csak 1 percet, ha megnyugszik, megint kimenni, ha rákezdi, akkor max 3 percet, így tovább. Tehát a max 3-5 perc sírni hagyás elve, ennyi idő alatt még nem veszti el a bizalmat. Viszont abban nem értek vele egyet, hogy ha mondjuk szomjas a baba, akkor sem itathatod meg, mert jujj. Hát igenis, én is felkelek néha inni, vagy pisilni, nem alszom át minden éjszakámat ugyanúgy.

Inkább Vida Ági honlapján, blogján nézelődj, ő sokkal jobban összegezi az alvástanítást, sokkal humánusabb módon. Nekem sokat segített, mindenben.

2013. szept. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!