Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetett volna másképpen is...

Lehetett volna másképpen is szülés után a babával és velem?

Figyelt kérdés

Olyan kórházban szültem (AEK),ahol szülés után 2 órát együtt lehet a baba-mama-apuka,aztán elviszik a csecsemőosztályra a babát, anyukának meg pihenni kell, és csak másnap reggel 6kor hozzák a babát.Ezt már a dokim is belémsulykolta a terhesgondozások alatt,hoyg ezt szigorúan betartják. Így én ehez tartottam magam. Egyedül voltam egy szobában, nem nagyon mászkáltam ki,pihengettem,de aludni sem szülés után (16:04-kor születtet meg a kislányom),sem éjjel nem tudtam.


A kérdés arra vonatkozik,hogy bemehettem volna a csecsemősökhoz, hogy legalább egy picit kikérjem a babát, vagy ha nem is kikérni csak ott gyönyörködni benne, vagy nem? Azóta azon rágódom,hogy lehet hogy csak rajtam múlott,hogy reggel 6kor láttam Őt újra. :-(


(Külön örülnék ha AEK-sok is írnának erről...)

Köszi mindenkinek.


2009. nov. 3. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én alig 5 hónapja szültem ÁEK-ban, de semmi ilyet nem tapasztaltam. Illetve csak azoknál az anyukáknál, akik este szültek. Az a rendszer, hogy első éjszaka a csecsemősöknél marad a baba, megfigyelésen, illetve hogy az anyuka tudjon pihenni. És később is, ha szükség van rá, "leadhatod" éjszakára. De szerintem ,ha kérted volna, lehet megmutatják, vagy oda is adják.

De ne rágódj ezen, bár tudom rossz érzés lehet, mert hiányzott, gondolom. Én pl. a második éjszaka is "lepasszoltam" a csecsemősöknek, mert az én babám nagyon sírós volt, nem tudtam még mit kezdeni vele. :( Nekem e miatt van kicsit lelkiismeret furdalásom. És sors fintora, hogy mire az utolsó napra megnyugodott a kicsi, lett tejem és végre összerázódtunk, szegénykém besárgult, így elvitték 24 órás inkubátoros megfigyelésre.Életem leghosszabb 24 órája volt.

2009. nov. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, mondjuk én 16:04-kor szültem, valamivel fél7 után kerültünk fel az osztályra. Gondolom ez már estének számít...

Nekem azt mondta a doki, hogy két okból van olyankor külön a baba és a mama: 1,hogy megfigyeljék a babát (légzés, egyéb funkciók,stb..),2, hogy az anyuka ki tudja magát pihenni.

Hát én nem tudtam. Babázni akartam,hiányzott a kislányom.

2009. nov. 3. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly szeptemberben szültem az ÁEK - Mávban, császárral, hajnalban. Amikor felkelhettem szóltam hogy hozzák be a fiamat, de estére "visszaadtam" mivel alig bírtam mozogni, így nem tudtunk mit kezdeni egymással, de másnap reggeltől ismét velem volt 0-24 órában, ill ő is besárgult akkor ő is inkubátorba került, de szopizni kihozták és bármikor bemehettem hozzá.
2009. nov. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezen ne rágódj, örülj hogy akkor két órára láthattad, nekem még ennyi sem jutott mert császáros voltam, mikor kivették megmosdatták egy lepedőbe bugyolálták és akkor mutatták meg egy pillanatra megpuszilhattam. Kivitték a férjemhez és ő ment a szülésznővel a csecsemőosztályra, ő látta ahogy ellátják a babát, ő foghatta meg először.

Mikor engem levittek a szobába a férjem fényképen mutogatta a lányom, és csak másnap mikor már minden csövet kiszedtek belőlem, fel tudtam állni és magam el tudtam menni a lányomért akkor kaptam meg. Bementem a csecsemősökhöz, és kérdem hol a lányom, hát épp az egyik nővérke tutujgatta :) legalább valaki foglalkozott vele.

Engem nem esz érte a lelkiismeret, azóta nem hagytam magára.

Legyél most vele minél többet, használd ki hogy ölelgetheted csókolgathatod tarthatod a karodban, mert ha elindul úgy kell majd egy csókot lopni, és mihelyst az öledbe veszed már menne is :)

2009. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnállak, hogy így élted meg a baba születése utáni időt!

Én karácsonykor szültem az ÁEK-ben, senkinek sem kívánom. Még csak rám sem néztek 3 napig, nem éreztem azt, hogy foglalkoznának az emberrel.

Reggel született a fiam, de emlékeim szerint már délután megkaptam. Nagyon szomorú voltam, mert nem akart szopizni, de mondták, hogy elfáradt a szülésben, most pihen.


Egyébként hiába kérted volna ki éjjel a babádat, éjjel senkivel sem foglalkoztak, magukra csukták az ajtót, s se be, se ki! Ha eldöntötted, hogy leadod a babád, akkor csak reggel kaphattad meg először. A szülés első éjjelére nem adják ki a babát, hogy anyuka pihenhessen. Szerintem ha minden rendben volt a babával, nem volt semmi komplikáció, akkor kérhetted volna, hogy adják ki, hogy már első éjjel szokjátok egymást. Bár ha első baba, akkor nehéz lehetett volna a sok új dolog....

Én azt gondolom, hogy ne bánkódj, utólag okos az ember, utólag már sok mindent másképp csinálna. Ne foglalkozz ezzel, majd a következő babánál okosabb leszel!

2009. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából velem se foglalkoztak semmit a 3 nap alatt. Végig egyedül voltam egy 3 ágyas szobában első gyermekes anyukaként, egyszer (esküszöm,szerintem véletlenül!!!) bejött egy nővér és ha már ott volt megkérdezte hogy tudom-e hogy kell jól pelenkázni meg köldököt ápolni. Mondtam hogy pelenkázás oké de köldökcsonkot még sose láttam.Egyszer megmutatta, na én akkor láttam ebert a kórtermemben, meg reggelente a vizitekkor egy halom dokit.

Másnap hozták reggel a gyereket (alig vártam,számoltam a perceket). Én szivesen lettem volna vele első éjjel is, hiába első baba,nem éreztem hogy baj lehet mert nincs rutinom. Csak azt sajnálom hogy első éjjel cukros vizet adtak neki,és utána nem igazán ment a szopi, (szerintem emiatt,hoyg rögtön cimit nyomtaka szájába). Nah mind1,már nem rágódok ezen, csak mivel dokit nem szeretnék váltani valószínűleg ugyanott szeretnék következő alkalommal is szülni, és érdekel hogy mik a lehetőségek.

2009. nov. 3. 22:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én 3 hónapja szültem meg ott a kicsikémet egy ügyeletes orvosnál.

Nekem Nagyon gyors szülésem volt,mivel 1/4 5-re érkeztünk meg a kórházba,és 6.3-kor már meg is volt a baba.

Kb.3/4 8-ig velünk lehetett a kicsi,majd elvitték. Elmentem zuhanyozni,elvittek a szobába,és olyan 10-11 körül ki is hozták a babát.

Sajnos a gyors szülés miatt nagyon bevérzett a babám arca,meg be is sárgult szegénykém,ezért délután,vagy este..már nem emlékszem,de sajnos elvitték tőlem a babámat inkubátorba,kék fény alá... :( A csecsemős doki mondta,hogy nyugodtan menjek a babámért 3 óránként,ohgy megetethessem,de a k.ö.cs.ö.g éjszakai ápolók nem adták ki..,mondván,hogy majd ha felkel,akkor kihozzák...Hát é vártam,hogy hozzák,de r.o.h.a.d.t.u.l nem hozták...:(

Majd mikor újra érte mentem,akkor meg már valami vizygálaton volt...:( Sajnos akkor még nem tudtam,hogy minnél többet kellett volna,hogy igyon/egyen-így nem voltam túl erőszakos,csak a 2. esténél,mikor már "felvilágosultam"...Akkor sem akarták kiadni,mert hogy majd felkel alapon,de én mondtam,hogy azt mondta a doki néni,hogy nyugodtan elvihetem,úgyhogy adják nekem oda....! Na akkor oda is adták,majd miután megetettem visszavittem.. Nekem ettől az incidenstől eltekintve nincs rossz élményem a kórházzal szemben,viszont hallottam már olyanról,hogy valakinek egy ilyen idős mufurc doki jutott,mert hogy ő is az ügyeletesnél szült... Én egy fiatal dokinál szültem. Ha jól emlékszem,akkor Tridencel Zsolt volt a neve.


Amúgy hozzánk minden nap kb. 3-4-szer jött valaki megméri,hogy van-e lázunk,meg kérünk-e fájdalomcsillapítót..

Meg persze a viziteknél jöttek a dokik sorra..


Szerintem amúgy ha odamentél volna,akkor biztos,hogy megnézhetted volna a babádat. De most már felesleges ezen agyalnod,mert csak magadat eszed ezzel...!


További jó babázást neked!

Üdv.,egy 3 hónapos csodaszép kislány anyuja :)

2009. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!