Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet a baba olyan...

Mikortól ehet a baba olyan sütit például, amiben van egy kis tej?

Figyelt kérdés
Azt is csak 1 éves kor után?
2013. szept. 11. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár mikor. Tejet is ehet, csak éppen ma azért tiltják, hogy fogyjon a tápszer. Mi is kaptunk már 3 hónapos korunkban. Sőt, én 3 hónaposan már krémest és madártejet is ettem. Nem lett ettől semmi bajom.
2013. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elméletben igen, csak 1 éves kor után. Gyakorlatban viszont az anyukára van bízva. Én annyira figyelek, hogy mindenféle hőkezelés nélküli tejet tartalmazó ételt nem adok a babámnak (pl krumplipürébe közvetlen kerül a tej), de sütik, tészták, amikbe belekeverve megsütve van tej, abból azért haraphat nyugodtan. Nem esznek még akkora mennyiségeket ezekből, és ha baj lenne az elfogyasztásuk után, úgy is hamar kiderülne. Nálunk szerencsére semmi gond ezzel. Kb 10 hónapos korától adok már neki nyugodt szívvel ezekből falatokat.
2013. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%

"ha baj lenne az elfogyasztásuk után, úgy is hamar kiderülne"

Ez egyáltalán nem biztos. Az allergiák általában évek múlva jelentkeznek. A legritkább eset az, amikor azonnal az első fogyasztásnál van tünet.

A tejjel pedig nemcsak az allergia miatt van gond, több más betegséggel is összefüggésbe hozták a kutatások. Többek között a korai tejfogyasztás összefüggésbe hozható az 1-es típusú cukorbetegséggel. Én is kaptam 2-3 hónapos koromtól tejet és én 1-es típusú cukorbeteg is lettem. Vagy attól, vagy nem. Mindenesetre én betartom, hogy nem adok tejet 1 éves korig. Elvileg sütiben sem lehet. Persze az sem mindegy, hogy 7 hónaposnak, vagy 11 hónaposnak akarod adni.

2013. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

pontosan az utolsó hozzászóló válasza miatt kérdeztem,nekem pedig elég erős allergiám van több növényre,macskaszőrre,napra,stb

elég kellemetlen a nyári időszak főképp,és ezt nem szeretném a gyerekemnek..egy cukorbetegségről nem is beszélve.

én is úgy gondolom,h ezek később jönnek ki.

A nagykönyvek szerint 8 hónapo kortól kaphat sajtot,joghurtot,túrót.Az első kettőt próbáltam 9 hónapos korától,és jöttek mindenféle pöttyök,nem közvetlenül akkor,de leálltam vele,most nem kap.na jó,kivárjuk az egy évet,amit nem ismer úgysem hiányzik neki,marad a gyümölcs és zöldség!

2013. szept. 11. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!