Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeintetek a cumizás hátráltat...

Szeintetek a cumizás hátráltatja a beszédfejlődést?

Figyelt kérdés
Az enyém még csak 4 hónapos, de a cumi sokszor fél nap is a szájában van. Gagyarászni így is szeret, de nem tudom a későbbiekben ez fogja-e hátráltatni.
2013. szept. 11. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:

most még nem gond,de amikor már beszélni tanul akkor nem szabad hagyni hogy azt cumival a szájába tegye.

az ovodába egy 5éves kislánynak,eléggé "cumis" még a beszéde.ugyhogy az volna a legjobb még ovi előtt elhagyná

2013. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én tudatosan csak alváshoz használtam. Amikor felkeltek, ki szájból eltettem olyan helyre hogy ne is lássák, eszükbe sem jutott keresni.
2013. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fiam is cumizik még, meg cumizott is és 22 hónapos kora óta összetett mondatokban beszél és tisztán.

Szóval valakinél lehet hogy igen, de nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy hátráltatja.

Szerintem ha a gyerek beszédkészsége nem olyan, akkor mindegy, hogy cumizik vagy nem, akkor sem fog korán megtanulni beszélni és tisztán.

2013. szept. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem cumizott, mégis elmúlt 2 éves, amikor beszélni kezdett. A környezetemben sem látok ilyen összefüggést sehol.
2013. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. Én is cumiztam elég sokáig, sőt cumival beszéltem, de normális volt a beszédfejlődésem.
2013. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

itt nem arról van szó,hogy korán v. későn tanul meg beszélni aki cumizik-hanem hogy máshogy ejti ki a hangokat ezáltal rosszul is fog rögzülni. ez azokra a cumisokra vonatkozik akik cumival a szájukba tanultak beszélni.

az én lányom 2,5 éves koráig cumizott.és mindig rászoltam,ha cumival beszélt.mégis gondok vannak a: T, Z , SZ hangokkal.hangzásra nem feltünő,de pl kicsit kidugja a nyelvét ezeknél a hangoknál

2013. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos a fiam cumis,még most is 2,5 évesen bár már csak este , 9-10 hónaposan sok szót mondott,1,5 évesen tőmondatokban beszélt, 21 hónapos korától összetett mondatokban beszél folyékonyan,tisztán tehát nem hinném,hogy hátráltatja.
2013. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a logopédus azt mondta, hogy a cumitól és a cumisüvegtől ellustult a nyelve, ezért nyelvgyakorlatokat írt elő. Beszélni beszél csak a mássalhangzókkal vannak gondok.
2013. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy cumizik nem fog előbb vagy később beszélni, de szerintem a kiejtésén hallatszik. Van egy ismerős kislány aki még 4 évesen is cumizott és ő is logopéduhoz járt
2013. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!