Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom eddig csak bébiétele...

Kislányom eddig csak bébiételes rizst kapott. Hogyan készítsek neki rizses ételeket? 8 hónapos

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
úgy ahogy magadnak csinálod a párolt rizst.
2013. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
Hússal,petrezselyemmel .Vagy ahogy ti eszitek.Gomba,kukorica kivétel.Azt nem ehet még.
2013. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jégtánc ***** válasza:
Cukkinivel is nagyon finom.
2013. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rizst bármivel keverhetsz, én sűrítőnek is gyakran használom főzelékalapnak, hogy ne mindig krumplit egyen.

(répa, káposzta, cukkini, gyümölcsök, hús stb, a lehetőségek száma sokféle)

2013. szept. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fiam most 11 hónapos és a krumplit nem szereti. Én félbarnarizst adok neki.

Pici olívaolajon megpirítom a szűrővel átmosott rizst (2 ek). Felengedem kb. 1,5 dl vízzel, pici őrölt borsot és pici sót teszek bele, ezután a zöldséget kb.1-1,5 marék (bármilyet amit ehet, lehet keverni is, vagy barackot,de azt a végén), ilyenkor már a husit is beleteszem amit én külön szoktam húslevesként főzni neki és felkockázva lefagyasztom egy dobozba. A husit fagyottan beledobom a zöldséges rizshez, lefedem, ha felforrt leveszem tartalékra és kb.10-15 percig főzöm, majd 15 percig hagyom lefedve. Fontos, hogy elég víz legyen alatta, mert közben párolódik is el, és a rizsnek jól szét kell főnie. Ezután turmixolom.

2013. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Babának lehet borsot adni? Én nem mernék...

Arra figyelj, h ne tegyél túl sok rizst a kajájába, mert iszonyat székrekedést kap tőle, főleg marhahús-répa kombóval együtt. Olyan kajába tegyél rizst, ami székletlazító, mint a barack vagy a sütőtök. Én 3-4 napi adagba teszek max 3 de inkább 2 ek rizst. Főzd puhára nagyon, vagy ha magatoknak is csinálsz akkor az ő adagját vedd ki és főzd tovább a neki szánt zöldségekkel.

2013. szept. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Megfőzöd a rizst sima vízben.Hozzádarabolsz egy kis főtt natúr husit, párolt zöldséget.

Édesen is lehet.Mefőzöd a rizst+pici méz+turmixolt gyümi

2013. szept. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, 1 éves korig tilos mézet adni.
2013. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bocsi, igazad van, akkor a mézet hagyd ki.
2013. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!