Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hósnak milyen fejlesztőjáté...

14 hósnak milyen fejlesztőjátékokat lehet venni? Vagy mit lehet játszani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 20:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Van egy jó könyv: Anya taníts engem! Pont ma olvastam el, hogy 14 hós manókkal mit lehet játszani. Büszkén mondhatom, hogy ösztönösen azokat a dolgokat csináltuk, ami oda le volt írva. Szóval, ha az ösztöneidre hallgatsz, biztosan jól fogjátok érezni magatokat. A saját kismanódat te ismered a legjobban, te tudod, hogy mi köti le.

Azért leírok néhány példát.

Könyveket olvasgatunk, persze általában nema rendes szöveget, hanem felsoroljuk, hogy mi van a képen. Vagy én mutatom, és kérdezem tőle, hogy ez mi meg az mi, vagy megmondom neki, hogy mutasd meg a cicát, vonatot, stb. Persze célszerű keménylapos könyveket vásárolni.

Eldugopk dolgokat a hátam mögé, vagy kendő alá, és meg kell keresnie. Ezt nagyon élvezi, mindig ő is egyből elkezdi eldugdosni a dolgokat.

Ugyanezt lehet úgy is, ha én bújok el kendő mögé, aztán meg ő.

Gyakoroljuk, hogy melyik állat mit mond.

Hintázunk ajtófélfára szerelhető hintán.

Labdázunk.

Dögönyözzük, csikizzük egymást.

Nagyon sokat foglalkozik a babáival, megeteti őket, bilire ülteti, ruháit igazgatja.

Van sok plüss állata, azokat is etetni szokta, táncol velük.

Sokat telefonál Fisher Price telefonjával, vagy van egy csőrikés mobiltelefonja.

Formákat bedobálós játéka is van. Azt még nem tudja, hogy mit hova kell dugni, de ha megmutatom, már egyedül bedobja.

Táskája van, azt felteszi a vállára, és úgy sétálgat.

Sok mindent rágcsál, jönnek a fogai.

Mondókázni szoktunk.

Meséket is szokott nézni a tévében, főleg elalvás előtt.


Hú, elég sok mindent írtam. Szóval nem feltétlenül kell megvenni neki minden drága játékot, ki lehet találni ötletes dolgokat. Most karácsonyra építőkockát biztosan kap, mikulásra rajztáblát, azt a mágneses változatot, amivel nem tud semmit összekenni, mégis firkálhat.

Remélem tudtam segíteni

2009. nov. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!