Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen kivagyok, mit...

Már teljesen kivagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
8,5 hónapos kisfiammal nem bírok. Volt egy napirendünk amit amióta elkezdett mászni és felállni teljesen felborított. Eddig reggel mindig visszaaludt kb. 2 óra hosszára ezalatt én megfőztem, feltakarítottam, kimostam . Most egyáltalán nem hajlandó aludni. Egész nap megy mint a meszes meg mindenre kapaszkodik fel én meg nem győzök menni utána. A gondom az, hogy amikor berakom járókába vagy kiságyba, hogy tudjak mozdulni tőle egyfolytában üvölt, sír. 10 percig nincs el magában, semmit nem tudok csinálni. Nagy nehézségek árán sikerül elaltatni olyan 20 percre de ez az idő nem sok mindenre elég. Este mindig beraktam az ágyába és szépen elaludt. Most már napok óta csak ringatással tudom elaltatni. ha ez nem lenne elég már lassan ugyan de haladtunk a hozzátáplálással de beteg volt és azóta nem hajlandó semmit megenni, csak a cici kell neki. Egy ekkora gyereknek már azért igencsak sok mindent kéne enni és olyan 5 óránként. De Ő 2 óránként lóg a mellemen és semmi más nem kell. Védőnő szerint vannak ilyen babák, legyek türelmes. De én már úgy érzem nem bírom. Segítségem semmi, párom egész nap dolgozik van , hogy hétvégén is. Mondhatnám, hogy a picúr legalább az éjszakákat átalussza de én nem. Jár az agyam mit csinálhatnék másképp, ha elalszok akkor állandóan sírásra kelek amit persze csak álmodok. Már fáj mindenem, fáradt vagyok és idegileg sem vagyok toppon. A párommal is egyre több a vita hiszen mindig ideges és ingerült vagyok. Nem tudom mit csináljak. Nyugtassatok meg, hogy később jobb lesz.
2013. szept. 13. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd úgy 10-20 év múlva talán :-)


Na jó, viccet félretéve. Ahogy nő a fiad, úgy változnak az igényei is. Egyre kevesebb igénye van az alvásra és egyre több dolgot tud felfedezni a világból, ami még inkább arra ösztönzi, hogy alvás helyett inkább új dolgokat ismerjen meg. Az én lányom is ebben az időben állt át a napi egyszeri alvásra. Eddig jó dolod volt, mert sokat aludt, mindenre maradt időd. Most új rendszert kell kitalálnod. Én minden délelőtt legalább 2 órát kint voltam vele, sokat volt kocsiban, de azért hagytam szabadon mozogni is. A friss levegő legfőbb előnye, hogy jobban kifárasztja, hamarabb és többet alszik. Az evést ne erőltesd, viszont sokszor és jó étvággyal egyél előtte. Hidd el hamar kíváncsi lesz majd, hogy mi van a tányérodon. Az tévedés, hogy 5 óránként kellene enni. Számolj utána, ha éjjel alszik mondjuk kilenctől hétig, akkor napközben csak 8-kor, 13-kor és 18-kor enne? Az én lányom 2,5-3 óránként evett, amikor csak szopizott is, de utána a hozzátáplálás alatt is és azóta is (ébredés 8-kor, 8.30 reggeli, 11.00 tízórai, 12.30 szopi elalváshoz, 15.00 ebéd, 17.30 uzsonna, 20.00 vacsi + szopi elalváshoz olyan 22.00 körül). Én a házimunkát akkor csináltam, mikor délután aludt a lányom és mikor már este otthon volt a férjem. Aztán egyre több mindent tudtam már úgy is, hogy bevontam a lányomat segíteni. Igaz sokkal lasabban ment, de legalább ő is el volt foglalva és én is haladtam valamennyire. Főzni általában miután elaludt a lányom álltam neki, de én egyébként is éjszakai bagoly vagyok. 1-nél hamarabb sosem megyek aludni, viszont szívesen alszom 8-ig vagy még tovább, amíg a lányom engedi. Ez persze egyénfüggő.

Amit még tehetsz egy kis magneB6 az idegekre. És semmiképp ne hibáztasd a kisfiadat, hidd el, nem azért csinálja, hogy téged bosszantson.

Szép napot!

2013. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dettó. Csak nekem a 7,5 hónapos ikerlányaim csinálják ugyanezt .. már vagy 1 hónapja..jelentem, még élek...ráadásul 3 napja taknyosak, így az egyik kb. óránként kel, éjszaka aludtam 4,5 órát kb. 28 részletben ... :) Szóval megnyugtatni nem tudlak, csak azt tudom javasolni, hogy fogadd el ezt a helyzetet, mert változtatni lényegében nem tudsz rajta. Próbáld úgy felfogni, hogy ez most ennek az időszaka és ez most a te feladatod, kibírni mindent, mindenáron, hogy egészséges, boldog gyereket nevelj! Nekem talán "könnyebb", van egy 5 éves kisfiam és látom, hogy az akkori türelmetlenségemmel mi mindent "rontottam el" nála ..
2013. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kisfiamra egyáltalán nem vagyok mérges hiszen Ő nem tehet semmiről. De ettől még lehet nehéz. Inkább magamra haragszom , hogy ilyen balfék vagyok, hogy nem tudom kezelni a helyzetet. De majd csak jobb lesz csak kéne egy kis szünet pihenni. Szép estét mindenkinek:-)
2013. szept. 13. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Na jó, nem mintha én ettől nem lennék ki "néha", de ma jó éjszakám volt, így máris szebbnek látok mindent :)
2013. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!