Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? TEljesen...

Miért csinálja ezt? TEljesen kivagyok már.

Figyelt kérdés

Az elején annyira nagyon jó baba volt, aztán 3 hónaposan amikor hasra fordult, örültem,hogy majd könnyű lesz. De azóta eltelt két hónap és egyre rosszabb. Semmi nem jó a lányomnak. Pedig azóta már visszafordul, kúszik és az üléssel is próbálkozik.

EGyszerűen még alduni sem tud egyedül.


Nem értem mi van vele. Lerakom a játszőnyegre, és max 10-5 perc, és olyan visítsában tör ki,hogy az valami hihetetlen. Teljesen bele tud izzadni. De nem éhes, nem szomjas,nincs a pelsuban sem gond. Már említettem az orvosnka is,megnézte,de nem piros a torka, a fülével is minden rendben.


Felveszem akkor mosolyog,de lerakom, már kezdi is. Lassan oda jutunk hogy semmit nem lehet tőle csinálni. Nem igazán kapkodtuk fel,amikor kisebb volt, így nem hinném,hogy fel van kapva. De már teljsen tanácstalan vagyok


2013. jan. 30. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Kisfiam 5 hónapos! Neki is volt néha ilyen, de 'átment' rajta. Nem lehet, hogy szeparációs szorongás? És igényli, hogy foglalkozz vele?
2013. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

kezdi felfedezni a világot,nem akar egyedül lenni,társaságra vágyik,nem elég neki az hogy leteszed a játszószőnyegre ,igazából a babák is feltudják hergelni magukat.

szeretné ha az anyukája csak vele foglalkozna huncut kis lények ők :)

2013. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Semmi baja, ilyen temperamentum. Vannak társaságkedvelő babák, és ha belegondolsz, az ember nem egyedüllétre született... Ő még önállótlan, természetes, hogy csak a közeledben érzi jól magát.

A csecsemő nem azért szeret az édesanyján lenni mert fel van kapatva, hanem mert így van "összerakva". Úgy jön a világra, hogy az anyjára van szokva, hiszen nélküle életképtelen lenne. Anya= biztonság=jókedv...és ha ezt megkapja, kedve és biztonságérzete lesz ahhoz, hogy később, mikor az egyedfejlődési szintje erre a pontra ér, eltávolodjon a szülőjétől és felfedezze a világot. Mert tudni fogja, hogy van biztos háttér, ahova visszatérhet. Ez pedig nem a játszószőnyeg vagy a kiságy...

2013. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Az en kisbabam is 5 hos mult, 1 honapja "szenved" :) hihetetlenul kitud neha akasztani, egesz nap csak hummmog :) nem sir, de nagyon nyafog. Tul lesztek rajta biztosan ne aggodj en sem aggodok. Szeret veled lenni, amig csak tudsz foglalkozz vele mert utana nem fog ennyit igenyelni es csak neked lesz rossz :(
2013. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Annyira utálom ezt a kifejezést, hogy "fel van kapva".

Elképzelhető, hogy pont azért nem mer tőled eltávolodni, mert kisebb korában nem "kapkodtátok fel". A kisbabáknak a testközelség ugyanolyan fontos igényük, mint az evés, vagy az ivás. Azok a babák, akiknek kielégítették ezt az igényét, később önállóbbak lesznek, jobban eljátszanak egyedül, mert tudják, hogy az anyjuk ott van nekik, számíthatnak rá bármikor. Viszont azok a babák, akiket nem "kapkodtak fel", később is görcsösen ragaszkodnak az anyjukhoz, mert azt tapasztalták, hogy foggal körömmel kapaszkodni kell anyába, mert különben magukra lesznek hagyva.

Talán még nem késő valamennyire helyrehozni a dolgot, igenis kapkodd fel, amikor ezt igényli. Azért vagy otthon a babáddal, hogy vele foglalkozz.

2013. jan. 31. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hetes,kb két hete ugyanezt csinálja.Akárhova leteszem,5 perc maximum,és már sír is.A nap folyamán én is többször kiakadok,hogy nem lehet semmit csinálni,mert mindíg kézben van,de tudom,hogy ez neki természetes igénye,hogy mindíg érezze a testközelséged...Én azt próbálom (több-kevesebb sikerrel)pár napja,hogyha a játszószőnyegen van és nekiáll nyűgösködni,rögtön megyek megsímogatom,beszélek neki,hogy tudatosuljon benne,hogy akkor is ott vagyok és számíthat rám,ha le van rakva.A tiéd öt hónaposan elég nagy már,hogy hordozókendőben a hátadra kösd,így ő veled lesz nyugodtan,te pedig tudod végezni a dolgod.Nálunk ő már a harmadik és nekem is nagyon nehéz így,apánál meg mindíg ordít szinte...
2013. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azzal hogy azt írtam nem igazán kapkodtuk fel, nem azt modntam, hogy állandóan egyedül volt, és cska szükség esetén foglalkoztunk vele. Nem első baba, így van némi fogalmam. Amikor már nemcsak evett aludt, ott volt velünk a szőnyegen, ott játszottunk vele/mellette a nagyobbal. ÉS van szeretgetve, nem csak a szükségei kielégítve.


És ez a kis sírdogálás,akkor is szokott menni,ha közvetlen ott vagyunk mellette. Ha sír, felveszem ,megnyugtatom, visszarakom.


Ezért is nem értem,

2013. jan. 31. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves Vénusz.), a Te 9 Hetesedet is hátra kötheted ha van kendőd:)! Batyu nevű kötésben, "csomagolva" teljes biztonsággal tudnád hátra kötni ha szeretnéd:).
2013. jan. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen,van kendőm,a második fiam két éves koráig úgy tudtam valamit csinálni.Az esti sírások szerintem a túlfáradástól vannak...A baba minél álmosabb,annál nehezebben alszik el.Vagy éppen unatkozik,vagy ő sem tudja mit akar igazán,és sehogy nem jó:)Ha komoly dolog miatt sírna,más tünete is lenne,és azt egy anya úgyis megérzi...:)
2013. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!