Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a babám?...

Miért csinálja ezt a babám? Teljesen kivagyok. Semmi ötletem

Figyelt kérdés

TEgnap volt egy kérdésem de nem nagyon kaptam váalszt:(

Második baba, 3 hónapos koráig szépen elaludt, bár sohasem cicin, cumizik, beraktam az ágyba és szépen elaludt. aztán elkezdett forgolódni, kúszni,mászni, és már fel is áll. És egyszerűen alig lehet elaltatni, eddig ellaudt a pihenőszékben, babakocsiban,de egy hónapja egyikben sem hajlandó, ringatni nem tudom,mert feszíti magát ki a kezemből.

Beteszem a kiságyba, felhúzom neki a körforgót van hogy 5 perc alatt elalszik,de tegnap is kellett 25 perc, sír megnyugodott, dünnyögött kicsit, de hiába próbáltam ringatni egyszerűen nem jó neki.

Most is dél óta próbálom elaltatni és talán sikerült. Próbáltam magam mellé veni, de akkor felül vagy elmászik. van egy 2,5 éves tesó, aki a másik szobában aludna délben, de neki is csúszik az alvás mert a kicsi sír.

Se túl hamar se túl későn nem rakom le, nem is alszik szerintem sokat. Reggel fél8kor kel, majd 10kor alszik 20-30 percet, 12-12:30 között szokott elaludni itt másfél két órát és fél5körül megint 20 percet,majd este fél9kor. Éjszaka legalább 3-5 alkalommal ébred még.


Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit csináljak, hogy altassam


A másik pedig, egyszerűen semmi napirendet nem tudunk felállítani,mert reggel összevissza kel, van hogy 8kor,de egy egy napon már fél7kor fenn kukorékol,mint valami kiskakas, és addig addgi sikongat,míg a nagytesót és felveri, és oda az egész napnak,mert álmos, nem aludt aki magát.


2013. márc. 15. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kicsi? Lehet hogy már sok neki az alvás, lehet, hogy a foga jön, és az zavarja.

A lányom is ezt csinálta, 2 hónapig, aztán elmúlt, de ő még csak 7 és fél hónapos.

Mióta mászik és áll fel? A nagymozgások egy-két hétre teljesen felborítják a rendet, aztán fokozatosan vissza lehet állítani.

2013. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

6,5 hónapos.

Most bújt ki a második foga.

3 hónaposan hátra fordult, két hét múlva vissza, 4 hónaposan négykézlábazott, 5 hónaposan kezdett kúszni, 5.5 hónaposan mászni, és 6 hónaposan állt fel.

2013. márc. 15. 07:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azért csinálja. Amúgy nagyon ügyes, jó hamar csinált mindent:) A fiam nem ilyen hamar, de pont ennyire egyszerre tudta le a nagymozgásokat, kb. 3 hétig katasztrófa volt a viselkedése :( Azért van, mert ezt az idegrendszerüknek gyorsan fel kell dolgoznia. Próbáld ki, hogy délután nem hagyod aludni, és este korábban teszed le, nálunk legalábbis ez vált be.

Három hét után kialakult az új rend, délelőtt óriási alvás, délután meg fél 4 körül egy fél óra, és fél 8- reggel 6 fél 7-ig alvás. Kitartás :)

2013. márc. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a mozgásfejlődés okozza. Illetve amit én kipróbálnék, hogy csak kétszer altatnám. Én a helyedben a 10 órás kis alvást próbálnám kihúzni, mert gondolom egyszerre akarod a kettőt altatni. Először nem lesz könnyű, és lassan kel, de mindig 10 perccel később lerakni. Illetve amikor nekem nyűgös volt, de már nem akartam délelőtt lerakni, akkor kivittem az udvarra, és akkor egy órát nyertem, mert a sok látnivaló miatt nem aludt. Ha jön a jó idő akkor sokat lehettek kint és a friss levegő után nekem hosszabbat is aludt utána.
2013. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bigyilo válasza:

Nekem az 1. babám, és 6,5 hónapos, nekem 1 hete csinálja azt, hogy sír, többször 1 nap, eddig evésenként aludt 1-1 órát. Most 20-30 percre csökkent. Sehol nem marad meg, menni akar, mászni, kúszni, 1 hete ült fel először, teljesen magától. Ma volt itt a védőnő és azt mondta, hogy ne aggódjak, annyi, hogy nagy a mozgás igénye.

A kiságyban kifejezetten utál lenni, csak aludni hajlandó benne, és napközben addig sír amíg ki nem veszem belőle. A hordozót gyűlöli, mert nem tud benne forogni, s a babakocsiból is kifeszíti magát, akár csak a kezünkből.

Átérzem a problémádat, a napirendünk most borult fel, eddig 5x evett óramű pontossággal, most minden felborult, követni nem tudom, ezért fejnem kell, hogy a mellem enyhüljön.

Szóval a védőnő azt mondta legyek türelmes, ne erőltessek semmit, tartsak ki, és hagyjak neki mozgásteret, engedjem el a lakásban.

Nem tudom mennyit tudtam segíteni, de nálunk is ez a helyzet, viszont neked sokkal nehezebb a másik gyermek miatt.

Kérd ki te is a védőnő tanácsát!

2013. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ez nálunk is hasznos kérdés-válasz sor... :)
2013. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia ,nekem 6 holnap lesz 6 hónapos a babám, nekem is cumival alszik el egyedül de voltak hullám völgyek és mindig próbáltam figyelni, hogy mennyi alvás kell neki, még nem mászik de körbe forog 380 fokban és gurul amerre szeretne haladni illetve hátra felé kúszik, de már négykézláb megtartja magát csak még éppen nem indul el... nekem az is segített hogy minden játékot elpakolok alvás előtt csak 1 maci marad amivel szemezhet és egy amit átölel... így nem vonja el a figyelmét annyi minden..., mégis a múltkor mire vissza néztem már az ágy másik végében játszott egy csillaggal... :)


Remélem segítek ha leírom hogy nálunk hogyan alakultak az alvások,


kb 3 hónapos koráig 4 szer aludt napközben (3x 1,5 h + este 6-7 körül még kb 45-50 percet)

3 hónapos korától tegnapig :) (2x 1,5-2 órát + este 6-7 körül még 40 percet)


Mától kipróbáltuk hogy elhagyjuk az esti alvást és egészen jól bírta így mától már csak kétszer alszik

délelőtt 2 órát (9:00 - 11:00)és délután 2 órát (14:00-16:00) este 7 vacsi utána fürdés még egy kis szopi és úgy alszik reggelig mint a bunda :)


Remélem segítettem !!!

Sok sikert és kitartást kívánok!


Mi

2013. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt a kérdést én is írhattam volna,szinte minden mozzanatát átéltem....a fejlődése is dettó mint a tiéd...9 hónaposan már ment :) Hát az én lánykám már 15 hónapos...napirend most sincs,pont ma is kiakadtam emiatt mert nekem meg közben született babánk,ő 1 hónapos :) De tanácsot sajnos nem tudok adni,én is mindig nyugtattam magam: most fogzik,most megtanult ülni-állni stb. azért csinálja...ami valóban igaz is lehet. Én próbáltam nem változtatni azon,hogy az ágyában aludjon....ami viszont bejött de csak kicsit később az a következő: kitaláltam egy elalvási rituálét: az alvás közeledtével már nyugisabb játék,csendesebb beszéd....aztán felvettem,sétáltunk a lakásban...halkabban beszélgettünk...aztán tv kikapcs,aztán függöny elhúz,redőny le....mindeközben mondtam neki,hogy most csicsika lesz stb. aztán letettem .Ha felugrált visszafektettem többször...ha nem bírtam vele kivettem,szorosabban öleltem,hogy ne tudjon rúgkapálni a kezemben.Aztán letettem stb. és ez így ment amíg nem éreztem azt hogy ellazul. nem tudom érthetően írtam -e le,elég fáradt vagyok....de átérzem a gondod..csak kitartást kívánok...tudom a nagyobb mellett ezt nehéz megoldani,de nekem bevált akkor volt csak máshogy amikor szülés után hazajöttem de az sem tartott 1 hétnél tovább.

Az éjszakáról meg annyit,hogy voltak olyanok amikor átaludta...ez volt a ritkább. volt hogy 2-3x volt hogy 20x sírt fel...aztán 2-3 hete tápszert váltottam,és láss csodát nem 5-kor kel minden reggel hanem 7 körül..:) nem tudom a te babád mit kap...ettől függetlenül ebben a korban azért a fogzás nagyban közrejátszik szerintem. Az én lányomat mindegyik nagyon megviselte..:(

Remélem tudtam segíteni...

2013. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Visszaolvastam amit írtam,hát nem egyértelmű :))))))))) szóval az alvási rituálé természetesen csak addig volt így amíg nem tudott elaludni,tehát a mozgásfejlődéses időszakban...ez kb. 3-4x 1 hét volt....most csak ha már álmos,szépen felveszem,kicsit simizem,mondom neki hogy alukálni megyünk...redőny le,leteszem és alszik :) (előző voltam)
2013. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fiam detto igy volt, ahogy kezdte felfedezni a világot, egyre tobb gond volt az elalvással. o tápszeres volt, tehát szopi szoba sem johetett, vizzel szoktam megkínálni elalvás elott. szívta az uvegbol, morzsolgatta a pelusát, én meg mellette, esetleg simiztem...osszetett megoldás, de mukodott, igaz, idobe telt késobb, mikor teljesen egyedul elaludt, de addig is, legalább igy elpihent. nekunk ez vált be.
2013. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!