Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám lefoglalni...

Mivel tudnám lefoglalni 2,5hetes fiamat?

Figyelt kérdés

Kajcsi után 1-1,5 órával felszokott kelni a pukizás miatt, utána már csak nézeget, nem alszik. Éjszaka visszaalszik, csak délelőtt/délután nem. Eddig hasfájós volt, de mostmár harmadik napja rendszereződtek a dolgok. Remélem ez már így is marad. 3 óránként ébred, kajcsi, alvás. De ilyenkor nem tud visszaaludni, csak néz rám, felkell vennem, mert másképpen sír, ha cumit adok neki, akkor is nyöszörög, mozgolódik. Valami tippet tudnátok adni mit csináljak?

Most én is kitudnám magam pihenni miközben alszik, de így, hogy minden etetés után kb 1,5 órával felkel, így esélyem sincs a következő etetésig aludni.

Az elmúlt 2,5hétben a hasfájás miatt összesen kb 12órát aludtam, volt hogy lehetett volna alkalmam aludni, de akármit csináltam nem ment. :(


2013. szept. 13. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nyöszörög és mozgolódik,akkor fáj még a hasa.Próbáld meg éjjel kipihenni magad,ha csak eszik és alszik is.Sajnos mások még éjjel is szenvednek.Túl kell vészelni ezt az időszakot,más lehetőség nincsen :S
2013. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

tornáztasd

Énekelj neki, beszélj hozzá.

2013. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hasra fordítani+ cumi+ popsi paskolgatás, hátha elalszik tőle.
2013. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Etetés után büfizik, pukizik, amikor elalszik, akkor is durrogtat. Ha felkel, és mocorog, nyöszörög, (olyan mintha álmodna) amikor ránézek, látom hogy nyitva van a szeme, ha a hátára rakom a kezem a kiságyában megnyugszik, visszaalszik. Ha felveszem akkor csak nézeget, nagy szemekkel. Nem értem.

Hát szülés óta, ahogy írtam, az elmúlt három napban tudtam valami érdemlegeset pihenni, amíg fájt "rendesen" a hasa, akkor se éjjel, se nappal nem tudtam aludni.

2013. szept. 13. 12:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Lógass az ágy főlé játékokat,akár ilyen forgó bigyót is tehetsz az ágya főlé, beszélgess vele, énekelj neki, fektessed a hasára, tornáztassad, tedd babahordozóba és vidd magaddal főzni/mosogatni hogy lásson téged az is le szokta őket foglalni.
2013. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nincs nagymama, nagypapa, apuka aki átjönne és lefoglalná picit a babát, megfőzne, takarítana te pedig aludhatnál kicsit?
2013. szept. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Apuka dolgozik, sajnos 12 órában, két műszakban, de ha szabados, akkor kiveszi a részét az apaságból, sokat segít, olyankor tudok pihenni csak. Nagyszülők messzebb laknak, de amikor ittvoltak, akkor sem tudtam délelőtt pihenni, mert aggódtam..


Na nost lehet hogy sikerül pihennem, a fiam bealudt mint a tej, a nagy nézegetések utan, nyög, de ásítással egybekötve. :)

A Válaszaitokat nagyon nagyon Köszönöm! :)

2013. szept. 13. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Még nincs kialakulva a bélflórája, ezért is fájhat a hasa. Ez egy hónapis is simán eltarthat még. Én azt csinálnám a helyedben, hogy magam mellé venném az ágyban. Együtt alszotok , simized. Lehet, hogy tovább is aludna. Vagy felébred,fekve megszoptatod és szunya tovább. Persze csak akkor, ha tuti nem esik le, jó be tudod fészkelni valahová.

Még ha fel is kell ülnöd, bedőlsza sarokba, kipárnázod magad körül, válladon van, aztán büfizzen, te meg félálomban pihizel.

Amúgy nehogy azt hidd, hogy egy 2,5 hetes baba mellett normális dolog háztartást vezetni ugyanúgy, mint előtte. Még nagyon az elején vagytok, még ne vagy annyira kimerült közel sem, mint amennyire leszel, ha így folytatod. Simán depis leszel meg hisztis meg minden. Rendelj a kaját, főzz előre, kérd meg a párod, szülőket erre-arra és nem kell csillognia mindennek. Muszáj, hogy kipihent legyél, mert akkor lesz tejed.

Nekem csak akkor volt tejem, ha lefeküdtem aludni.

Ha ébren voltam, semmi szinte. Ha együtt aludtunk, ugyanannyi idő alatt tejcsárda lettem. Szóval sokat számít a pihenés, főleg ha alvással együtt jár.


A hasonfekvést amúgy sok baba nem veszi jó néven és a próbálkozás ellenére azért egy idő után már tényleg nem kell erőltetni. Lehet kapni amúgy olyan szert, ami a pukikat segít könnyebben kiengedni, kisebbé teszi a gázbuborkékokat. Nem jut eszembe hirtelen egyik neve sem, de védőnő biztos tudja vagy a gyógyszertáros.

2013. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Infacolt, és a Colief cseppet használtuk, az infacolt még most is, csak a pukival van gond mostmár hála az égnek.Nem nagyon szeret az ágyunkban aludni, pedig a szoptatós párna megvédené az esetleges leeséstől.


Hát, sajnos fejem a tejet, mert nem kapott rá sehogysem a cicire, pedig csak úgy ömlik, azzal nincs probléma. Védőnő, doki, csecsemősnővér, szoptatási tanácsadó, semmi sem segített, emiatt már rosszul érzem magam, mert biztos miattam van hogy nem tudok szoptatni.. Tegnap pl a fél napot végigsírtam, mert amit megevett ki is hányt, bukott. Párom szerint kialakulóban van a szülés utáni depresszió, de szerintem nem. Szeretem a fiamat.

De néha már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy rosszul csinalom a dolgokat. Na mindegy, Köszönöm a kielégítő választ!

2013. szept. 13. 12:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért egy beszélgetés a pszichológussal nem ártana, ha a férjed így látja ő ismer közelebbről, nem mi. Nem a szertettel van baj, nincs olyan anya aki ne szeretné maximálisan a gyermekét. Jól véssed az agyadba, hogy nincsen rossz szülő!!!! Egészen biztos vagyok benne, hogy tökéletes szülő vagy. Senki sem úgy születik, hogy tudja mit kell csinálni egy csecsemővel. Én óvodában dolgoztam 7 évet onnan jöttem el szülni, hát bizony fogalmam sem volt mit csináljak a saját csecsemőmmel. Teljesen más volt mint az óvis gyerekek, akiket na végén haza visznek. Próbálkozni kell minden félével és majd rájössz mi az ami neked is meg a babának is jó. A hasfájásra próbálhatnátok másik cumisüveget is hát ha az segítene. A szoptatáson se aggódjál, megpróbáltál mindent és valami miatt még sem sikerült, nagyon nagyon sok nő jár hozzád hasonlóan, sajnos ez így alakult. A gyerek nevelésben sok minden nem úgy van ahogy az ember előre eltervezi, alkalmazkodni kell a helyzethez és mindenből a legjobbat kihozni. Ez egy nagyon nehéz időszak, de ne félj a baba 3-4 hónapos korára teljesen összehangolódtok és minden remekül fog menni. Neked is ez egy új helyzet, neki is ez egy új világ. Nem szabad kételkedned önmagadban, mert az se neked sem a babádnak nem jó. Hidd el, hogy tökéletes édesanya vagy és minden édesanya így érez az első hetekben, nem szabad csüggedned!
2013. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!