Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos fiamat hogyan...

22 hónapos fiamat hogyan szoktassam a bimbire?

Figyelt kérdés
Mondom neki hogy bele kell pisilni, meg kakilni... de nem foglalkozik vele, amerre megy arra pisil, ebben e melegben pelus sincs rajta, kint az udvaron amerre megy, arra. Ha kakil akkor is legugol meg szól utána h van kaka... Kinek mikorra lett szobatiszta a gyereke? És mennyi ideig tartott a szoktatás?
2013. júl. 23. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Még két éves sincs, túl kicsi hozzá. Fogalma sincs, hogy mit akarsz tőle, gondolom tetszik neki, hogy mindent összepisilhet és kakilhat. Sem az idegrendszere sem pedig a záróizma nem elég fejlett a bilire szoktatáshoz.
2013. júl. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésedre a válasz: 3 éves volt, amikor teljesen szobatiszta lett.
2013. júl. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már hallottam vhol... De az ismerőseim körében is van akinek még most lesz csak 2 éves a fia augusztusban és már csak alváskor kap pelust... meg a lány unokatesónk is most múlt 2 éves júniusban és ő is már belepisil meg szól ha kell pisilnie.. Ezek szerint nem vagyunk még elkésve csak már kezdtem aggódni hogy késő hogy az enyém még nem oda pisil.. persze nem egyformák azt is tudom...
2013. júl. 23. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindig is azt vallottam hogy a gyereket nevelni kell, nem idomítani.Én a kislányomnál kivártam azt az időt, amikor nem akarta a pelust.Ez nem történt olyan régen..kb 2 hete.Addig meg mindig mondtuk neki, hogy a nagy kislányoknak nincsen pelusa..meg nem pelusba pisilnek...stb.Az ajtót se zártam magamra amikor bementem a wc-re, hadd lássa mi történik ott bent, és amikor bejött akkor mindig mondtam, meg mondom is neki hogy anya pisil, és nem a pelusba pisil.Az is bevált, hogy amikor bekakilt akkor "szörnyülködtünk" apával..jajj milyen büdi..jajj de nagylány már hogy pelusba kakiljon..stb.Persze nem erőszakosan csak olyan megemlítendően.Ez bejött.2 hete reggel nem bírtam ráadni a pelust.Kérdeztem hogy akkor bilibe pisil?Bólogatott.Azóta csak 2-szer volt balesete..de akkor se szidtam le, csak megkértem hogy legközelebb a bilibe landoljon a csomag.Most már 2 napja alvásnál sem adom rá a pelust..és nem pisilt maga alá..eddig.Pelust most már csak nagyobb útra kap, meg játszótérre.

30 hónapos

2013. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fiam már 2 évesen aludni se kapott (volt mikor napokig csak egy pelust tettünk neki vissza és mindig szárazon vettük le róla)!


Elsőnek nehéz figyelni és menni utána, de nekem 1 hét volt a húzós és 1 hónap mikor már önállóan jött és rángatta a ruhámat hogy akar valamit lenéztem rá és mutatta vagy a kukit vagy a fenekét!

Aludni meg annyi, hogy egyszer csak elhagyja alváshoz is sokszor kel fel szárazan onnatól már nem adsz pelust és annyi! De így is volt utána, hogyha éjjel sokat ivott bepisilt (akkor meg arra álltunk rá, hogy az ágy mellé ment a bili és sokszor volt reggelre tele pisilve!)

2013. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!