Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a 10,5...

Miért van az, hogy a 10,5 hónapos kisfiam már kb 2 hónapja éjszaka mindig ugyanakkor kel fel és nem alszik vissza, csak ha mellettünk van?

Figyelt kérdés
8-9 körül alszik el este. Éjfél környékén mindig felnyekereg(szó szerint, nem sír,csak nyekereg). Akkor adok neki inni, jó esetben alszik tovább. Utána 3-kor már olyan szinten van,hogy nem alszik vissza. Arra ébredek,hogy hőbörög állva a kiságyban.Vagy éppen csak ül. Ezután magunk közé vesszük,és rögtön visszaalszik.Mi a gondja? Aludni mi utána nem nagyon tudunk,mert elég ficergősen alszik. Mit lehet ezzel tenni?Segítsetek!

2013. szept. 13. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság is lehet. Talán most dől el, hogy marad-e az ágyatokban évekig vagy sem. Nagy pillanatok ezek. :)

Nincs egy fotel az ágya mellett, ahol elszunyókálhatsz úgy, hogy a kezed a kiságyban van?

2013. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szó szerint ez történt velünk is, kisfiam most 1 éves és fél hónapos. Az éjszakai ivásról már leszokott, de az első hajnali (4 és 5 óra között) kajcsihoz (sűrített táp) ragaszkodik. Általában rendesen lefekszik az ágyába, néha kell egy kis éneklés, ringatás, de nem mindig. Kb. hajnali 1 órakor kerül az ágyunkba, akkor nem kell semmi, csak sír, amíg oda nem veszem közénk. Rögtön szétveti magát, és alszik tovább édesen. Reggel ő kelt bennünket hajhúzogatással, mert persze ő nem fáradt. A problémát abban látom, hogy egy szobában alszunk, és nem engedhetem sírni, hogy az apukája tudjon pihenni, mert minden második héten reggel nagyon korán kel. Van három nagy gyerekem, ők az első naptól kezdve külön szobában aludtak, két - három síros éjszaka után leszoktak az éjszakai felkelésről. Az az érdekes, hogy volt három hónap, 4 és 7 hónapos kora között, amikor este 9 és reggel 6 között átaludta az éjszakát.

Szerintem ha meg tudod oldani, és van egy kis tűrőképességetek, ne vedd ki az ágyból, hagyd ott hőbörögni, ülni. Persze lehet, hogy lesz egy-két síros éjszakátok, de megéri a további nyugodt alvás miatt. Nem tuti recept, de hátha segít.

2013. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már ottmaradni mellette perceket,fogni a kis kezét,mellkasát.Addig jó,míg ott vagyok. Azért is került a mi ágyunkba,mert a 2 percenkénti felkelés már engem borított ki. Jó alvó volt. Kezdetektől végigaludta az éjszakát. Kb 2-3 hónapja ilyen,mióta tud ülni,állni egyedül.Nagyon rossz ez így. Különköltözni most akarunk az első szülinapján,hogy legyen saját birodalma, de így nem tudom,hogy fog menni...
2013. szept. 13. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok: Igen, ismerős, nekem is arra az időre tehető, mikor aktívan elkezdett mozogni. Ő főleg mászott, nagyon hosszú ideig, persze kapaszkodással már állt. Most indult el másfél hete. Így is nagyon aktív már. Napközben simán elalszik a kiságyában napközben, csak az éjszaka a problémás.

Szerintem ne félj a különalvástól, neki is jó lesz a saját kuckó. Az elején biztos nehéz lesz, de legyetek türelemmel. Nektek is szükségetek van a pihenésre. Pihentebb szülőként türelmesebbek lesztek vele, és ezt érzékelni fogja. És mindent beszéljetek meg vele, hogy mi miért történik. Nálam ez kezd beválni más problémák esetében. Sajnos a külön szobát még nem tudjuk megoldani... :(

2013. szept. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem már odaszokott hozzátok.elég 2-3szor odatenni közétek aztán meg nehéz visszaszoktatni úgy az ágyába hogy egész éjjel a sajátjába aludjon
2013. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tegnap este adtam neki nurofent. 1szer kelt éjszaka,akkor nyöszörgött.cumit adtam neki,megfogtam a kezét, 1 perc múlva visszaaludt. Hajnal 5-kor rátört a sírás, de csukott szemmel,nehezen tudtam megvigasztalni. De mellettünk kötött ki.Amint betettem az ágyunkba, már aludt is, igaz ficergett egy kicsit, de aludt(az is lehet,hogy álmában sírt,ezt nem tudom).

Nagyon nehéz. Egyébként magától a kiságyban nem tud elaludni,mert mindig menni akar,és játszani...

2013. szept. 14. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!