Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves körüli gyerkőcötök...

1 éves körüli gyerkőcötök miket eszik és hányszor 1 nap?

Figyelt kérdés
Napirendre lennék kíváncsi, főleg olyan anyukák írjanak, akiknek a gyerkőcnél kevés fog bújt még ki. (Nekünk még csak 2 van)
2013. szept. 15. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már 15 hónapos.

De egy évesen 4 foga volt, és 5x evett.

Reggel fél 7 körül kelt, tápot kapott 150-180ml-t, majd 9 körül tízórai, joghurt, kefír, banán. Ő a falatkákat nem igen eszi, virslinek ennyi idősen nem vagyok híve. Aztán alvás, kb 1,5 óra délben ebéd, nagyjából a mi ebédün20k kevésbé fűszeresen, majd gyümi, fél 3 körül alvás 1,5 óra, ezután uzsi, kb, mint a tízórai+ gyümölcs. Este 7 körül fürdés utána táp 300 ml.

Nagyjából így:)

2013. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2foga van 11honapos reggel ébredés után tápszer 9korul joghurt müzlivel fel 12-12 ebéd amit mi eszünk de káposztát, babot ilyen dolgokat még nem kap!fél 3-3 gyümölcs pl körte ami puha és maga tudja majszolni vagy tejpep! 6-7vacsora kenyér, zsemle belseje vajjal aprora feldarabolt felvágott!alvaskor tápszer! Mar majdnem mindent megeszik! Levest, spenotot is szereti! ! Mindent apritva enyhén darabosan adok neki
2013. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz a fiamnak már "sok" foga van (8), de remélem nem baj, hogy leírom a napirendünket:

7-kor reggeli tápszer, utána még alvás 9-ig

9.30-10 között tízórai joghurt, vagy krémtúró

12.30 körül ebéd, amit mi is eszünk, ha nem ízlik, akkor szendvics, ebéd után alvás (1,5-2 óra)

16-17 között uzsi gyümölcs, vagy tejpép

Uzsi után séta, játszótér, játék

8-kor fürdés, utána tápszer, amit alvásig eszik meg. Kis adagokban, nem egyszerre issza meg az adagját (210-260 ml, változó mennyit kér). 9 körül alszik el, de addigra el is fogy a tápszer.

Éjszaka 1x kel, 3 körül, akkor tápszert kap, kb. 130 ml-t (többet nem kér).

Napközben szokott nasizni is (főleg mikor a nagyiéknál vagyunk), kekszet, babapiskótát, kukit, pogácsát, néha túró rudit, tejszeletet, de inkább a sósakat szereti. Vizet iszik, kb. 2-2,5 dl-t naponta.

1 éves múlt, most jött ki a 8. foga 1 hete, de ha jól látom már az örlőknél is be van dagadva az ínye. Előre félek tőle.

2013. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11 hós fiam 6-7 között kel szopizik, utána 8 körül velünk reggeli általában kenyérdarabka-örök kedvence, néha vajjal, sajttal vékonyan. játék, felfedezés, majd alvás. felkelés után néha szopizik néha nem attól függ milyen kedve van. délben ebédel: főzelékek általában vagy paradicsomos tészta pépesítve (1 fogunk van, épp most jön 2 egyszerre). ebéd után játék, mászkálás, hinta a kertben. (délelőtt vagy délután szoktunk menni erre-arra de ez változó van hogy mindennap van hogy 2 napig semmi nagy házban lakunk nagy kerttel). aztán megint alvás, ez alkalmanként 1 óra kb. kelés után szopi, majd újra játék, pakolás, mászkálás. vacsora 6 körül általában ugyanaz mint ebédre. utána még játék, gyerekdalok, apásidőszak. 8 körül fürdés. 8:30-9:30 között szopizás és alvás. éjjel általában 2 x kel, de mostanában már többször volt 1x, ekkor szopizik. a 2 új fogacska miatt viszont többször felsír mostanság :-/
2013. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Irigyellek,hogy még tudsz szoptatni kedves utolsó válaszoló.


Nekünk most 2 fogunk van, igaz még mi is csak 11 hónaposak vagyunk. De még csak most bújt ki, és nem is nagyon látszana a többi.


Nekem tápszeres a kisfiam. Reggel fél 7- és fél 8 között van tápszer reggelire ( 250 ml). Aztán fél 10-10 óra körül gyümölcs tízóraira. Ebéd 1 és 2 között van, az főzelék mindig. Uzsonna 4 és 5 között. Még van itthon sinlac és tejpép is, még azt odaadom neki, amíg tart, vagy joghurtot, gyümölcsöt, vajas vagy csak sima kenyeret eszik, ez változó. 7 körül fürdés, és 8 körül van a vacsi, 250 ml tápszer.

Mi állandóan játszunk. 2szer alszik egy nap. Általában 10 és 11 között alszik el, és 1-1,5 órát. Délután is egyszer alszik, szintén 1-1,5 órát.

Mi bérházban lakunk, így sétálni el szoktunk menni, ha jó az idő.Azt valamelyik kaja után, de ez változó.

Azért is tettem fel a kérdést, hogy akinek mondjuk 2 fogú 1 évesen a picije, az is csak pépes dolgokat ad neki, mint én?

2013. szept. 21. 11:43
 6/6 anonim ***** válasza:
4es vagyok: hát én még pépesen illetve picit darabosan-de az jó puhára főzve adom neki, ha már rendesen kijönnek sztem bátrabban adok majd neki kicsit több darabost. sztem elég hasonlóan esznek a babák és az alvás is kb hasonló. minden rendben van a te kicsidnél ahogy olvasom, kap rendesen enni :-) a fogacskák pedig jönnek hamar! :-)
2013. szept. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!