Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor fordul elő, mondjuk...

Hányszor fordul elő, mondjuk egy héten, hogy gyerkőcötök nem eszik "rendesen"?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt azt, hogy nem eszi meg az ebédet, vagy a vacsorát, nem tudni, miért (netán túl fáradt, nem éhes stb.), hiába próbáltok bármit is adni neki. 1 és 2 év közötti gyerekekre gondolok.
2010. márc. 15. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Születésétől kezdve naponta kétszer nagyot eszik, majd csak "nassolgat", azaz alig-alig valamit.
2010. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Fogzás környékén szokott ilyet a fiam, de késöbb megeszi amit ott hagyott. De ha kihagy egy étkezést akkor sem aggódom mert jó súlyban van. Szerintem ez normálisnak tekinthető.
2010. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk hetente 1-2szer előfordul, hogy nem eszik vagy ebédet, vagy vacsit, nem tudom, miért. Pedig többfélével is kínálom, de akkor sem. Azért tettem fel pont a kérdést, mert pont ma volt egy ilyen, reggel megivott 160 ml tápszert, délelőtt megevett kb. 100 gramm gyümit, meg mindezek mellé vízzel higított gyümilevet iszik, de abból is ma csak kb. egy deci fogyott. Ebédet nem volt hajlandó enni, és így letettem aludni, mert fáradt volt már. Remélem nincs valami baj, mert régebben nem volt ez jellemző, rengeteget evett úgy kb. 10 hónapos koráig, de azóta egyre gyakrabban vannak ilyen napok, hogy alig eszik. Most 13 hónapos.
2010. márc. 15. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
14:41-es vagyok. Régebben mennyit evett? Mert a fiam elég extrém eset. Most 11 hónapos és 250-300grammokat eszik. De nem kövér olyan jó kiállású baba. Szerintem ha nem éhes akkor ne erőltesd a babádat ha éhes lenne biztos jelezné.
2010. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia. Amikor még úgy gondoltam jól eszik, akkor kb, ez volt a napi menü: reggel 200-220 tápszer, tízórai egy babajoghurt és gyümi (összesen kb. 200 gr), ebédre 200-250 ml húsos főzelék, uzsira 160-180 tejberizs, vacsi kb. 150 ml húsos főzi és lefekvés előtt 100-120 ml tápszer. Emellett még megivott kb. 2 deci gyümilevet naponta.

Mostanában max. 160-170 tápit iszik reggel, a tízórai 100-150 gr gyümi, az ebéd max. 200 ml húsos főzi (ezt néha kihagyja), az uzsi vagy tejberizs max. 120 ml, vagy egy krémtúró, a vacsi általában felvágott, vagy virsli kenyérrel, na ebből nem sokat eszik, de ha főzit adok, abból sem, lefekvés előtt pedig max., de nagyon max. 100 ml tápi. És, kb. 3 deci gyümilé. Szóval, kb. a 2/3-át eszi meg annak, amit 3 hónappal ezelőtt.

2010. márc. 15. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra tudok még gondolni hogy nem volt hirtelen növési ugrása mert ha mostanában nem nő annyit akkor lehet hogy elég a szervezete fenn tartásához a kajcsi amit megeszik. Én is észre veszem amikor nőni fog mert sokkal többet eszik.
2010. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez is lehet. Csak az a furi, hogy 10 hónapos koráig nem volt evés "gondunk", sem amíg csak anyatejes volt, sem utána, viszont azóta folyamatosan romlik a helyzet, egyre rosszabbul eszik. A dokink persze tojik a fejünkre, mivel ennek ellenére a kisasszony szépen fejlődik. Lehet, hogy csak Én parázom túl?
2010. márc. 15. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!