Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumiról hogyan szoktattátok...

Cumiról hogyan szoktattátok le 1 év körüli gyermeteket?

Figyelt kérdés

Az én kisfiam csak alváshoz kap cumit, de anélkül nehezen megy az alvás.Ha kiesik éjszaka,van,hogy végigalszik nélküle. Most lesz 1 éves,és szeretném,ha már nem cumizna. Tudom, hogy sokan korainak tartják, de én nem vagyok a cumi híve, csak muszáj volt neki odaadni miután a kórházból hazajöttünk,mert nem tudott szopizni, és a cicimet meg cumizni nem adtam oda neki.

Milyen praktikákkal lehet elérni,hogy ne kérje a cumit?



2013. szept. 15. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak saját véleményem,hogy benne volt a kérdésedben a válasz.Korai.Nálunk is az a helyzet mint nálatok,de én még nem veszem el tőle.Majd mikor megérti(kb 1 év múlva már majdcsak),hogy miért akarod elvenni tőle,vagy miért csak alváshoz használhatja.Pl:már nagyfiú,vagy amit éppen te akarsz neki mondani indokként.Esetleg lehet maga fogja"letenni",olvastam már olyan példát is itt a gyakorin,tapasztaltabb anyukáktól.Én sem vagyok a híve,és persze ahogy nő,annál jobban..,de neki nyugalmat ad szerintem,1 éves kora után az én fiam is cumizik még,de lassan szerintem már csak az alváshoz fogja használni,mert "sok dolga" van,és elfelejtkezik róla.Néha el is teszem,de ő is látja,hogy hol van,aztán ha egyszer beüt neki mutogat rá,és kéri(umi) :))
2013. szept. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem miért akarod elvenni tőle! Főleg, ha csak alváshoz használja. Nagyon kicsi még 1 évesen. Neki szüksége van rá. Ha nem lenne, letenné! Itt nem a te véleményed vagy akaratod a lényeg, hanem a gyereké. Az, hogy te mit akarsz, szerintem csak másodlagos. Ha a gyereknek kell még a cumi, akkor miért ne cumizhatna? Tőled elveszi valaki a párnádat, vagy a takaródat? Mit szólnál hozzá?
2013. szept. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez kb olyan, mint amikor meggyogyitanak egy betegseget ugy, hogy valojaban csak a tünetet nyomtak el, es a betegseg ujra kijön vagy mashol üti fel a fejet. Valamit potol a cumival, a cumi megnyugtatja, akkor ha ez sem lesz neki, ez a nyugtalansag mashol fog kijönni.

Amugy a cumi, ha ritkan hasznalja, egybehangzo velemenyek szerint nem okoz fogaszati problemat (plane ha csak elalvashoz), ovis korban pedig sokan maguktol hagyjak abba, mert mas ovisoknak sincs es ök mar "nagyok". Ha nem, nehany atbeszeles, (elöször csak gondolatban) hozzaszoktatas utan elviheti a Mikulas/Tünder/Barki, amikor mar magatol is hajlando lemondani az altala masnap hozott kedvenc jatekszerert. En ovi elött 1 honappal igy szoktattam le, mert ebben az oviban nem toleraljak, bar nem volt sürgös, mert ö is csak elalvashoz hasznalta. Az (uj, ovis) baratnöje viszont meg cumizott az elsö honapokban, es emlekszem, milyen büszke volt az enyem, amiert ö mar olyan, mint a többi "nagy" ovodas, tehat ez is egy belsö motivacio.

2013. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, es en felnöttkent meg mindig ragom a körmeimet, ami szinten valamit potol. :( Gyerekkent sosem kaptam cumit, es nagyon nyugtalan, folyton siros gyerek voltam allitolag, hat kerdes, mi lett volna, ha...

A dohanyzasrol leszoktam es eleg nagy "akarateröm van" allitolag, de ez a körömragas altali "stresszlevezetes" sajn eddig nem valtozott.

Nem feltetlenül fogja a gyermeked a körmet ragni, de valami ilyesmire szamits. Ha az ujjszopasra szokik ra esetleg, arrol nem tudod olyan egyszerüen leszoktatni, mint amit irtam a cumirol, tehat biztos, hogy ez a legjobb?

Raadasul 1 evesnek meg eszervekkel sem tudsz semmit megmagyarazni, tenyleg a legkorabban 3 eves kora körül lehet sztem.

3.

2013. szept. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még vele! Az én lányom 16 hónapos, mostmár 2-3 hónapja csak alváshoz használja a cumit. Nagyon nagy előre lépés nálunk, mert amúgy napközben is sokat cumizott. Aztán nagyon kipattogott a szája körül a cumitól. Akkor fogtam és egyszerűen eltüntettem, hogy ne lássa. Azóta nem kéri, nem keresi napközben. Éjszakára viszont van neki, és nem is akarom még tőle elvenni. Egyszer próbáltam anélkül elaltani, de egyből a szájába kapta az ujját. Akkor úgy voltam vele inkább a cumit szívja.
2013. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!