Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit játszotok/játszottatok...

Ti mit játszotok/játszottatok betöltött 8 hós babával?

Figyelt kérdés
esetleg fejlesztő játékok?
2013. szept. 15. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mászik az egész lakásban, úgyhogy ami a keze ügyébe kerül, azzal ismerkedik( labda, kocka stb.)

Kukucs játékot szereti, dögónyözöm, mesélek, mondókázok neki. Lovagoltatom a lábamon.

Most állt fel, ismerkedik mindennel, ez neki most nagy kihívás, elfoglalja magát.

2013. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én a kis beszédét fejlsztettem 8 hónaposan (meg most 9 hónaposan is) úgy, hogy amire rámutatott, annak elmondtam nyolcvanszor a nevét, utána pedig kérdeztem, hogy hol van és ő rámutatott. megtanítottam meghajolni, nyelvetölteni, párosszemmel kacsintani. Amúgy mászott a lakásban és felforgatott mindent. :) Ezért megtanítottam rendet rakni, mármint úgy, hogy a játékait egyenként a kezébe adtam, ő pedig betette a dobozba. Nagy ritkán ott is hagyta... :D. Megtanult gombokat nyomogatni a játékházán, ami egy csomó dalocskát tud, azzal is elszórakozik elég sokáig. Ő is mot állt fel, és szorgosan gyakorolja, ahol meg tud kapaszkodni, ott fel is áll.

Szerintem vegyél neki formabedobósat, meg rúd-karika játékot, azt élvezni fogja és nem egy vagyon. Vedd rá, hogy utánozzon, tanítsd meg ugatni, dudálni, mint az autó, puffogni mint a tüzijáték, nyávogni, döngeni mint az elefánt. Az ilyen hangutánzó játékokat nagyon szeretik a babák.

Most a mozgásán van a hangsúly és az értelmi fejlődésen. Az ilyen überfejlesztőjátékokkal általában az a gond, hogy vagy túl egyszerű a babádnak (mert már olyan okos :D), vagy túl bonyolult és ezért nem érdekli (még), ráadásul általában egy vagyon. Vegyél neki egy puha labdát, ami csörög, és gurítsd neki, hogy menjen utána, biztasd, hogy dobja el. Az enyém most kapta meg az első plüssállatait, amik rövdszőrűek, így ha rágcsálja őket, akkor sem nyeli le a szőrt (vagy legalább is nem olyan hosszút). Megtanítottam neki, hogyan paskolgassa a nyusziját, hogy "elaludjon", és táncol a macijával. :)

Hát kb ennyi. Remélem tudtam segíteni. :D

2013. szept. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!!!!! Nagy segítség!!!
2013. szept. 16. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!