Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy szoktatta vissza a...

Ki hogy szoktatta vissza a babáját a kiságyba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves, velem alszik a nagyágyban. Sajnos nagyon rossz alvó még mindig, 4 hónapos koráig bírtam az éjszakai 10-12 átjárást, és ekkor magam mellé vettem. A férjem a vendégszobába költözött, de végre szeretnék újra vele aludni, mert ez így nem jó, hogy mindenki másnak a helyén alszik. Attól félek, hogy csak sírással fogom tudni visszaszoktatni a helyére, mert úgy alszik vissza éjjel, hogy iszik és megfogja az ujjam és jobb esetben elalszik... Ki hogy csinálta? Ja és jó lenne ha az éjszakai ébredéseket is le tudnám csökkenteni, mert még egyetlen egy éjszakát nem aludt végig, nemhogy végig, de minimum az 5-6 ébredés.
2013. szept. 15. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:

A mi módszerünk a köztes megoldás. Odatoltam a kiságyat a nagyágy mellé, az egyik oldalát leszedtük és egy vonalban van a nagyággyal, az első éjszaka beleraktam és azóta ott alszik. Együtt vagyunk, mégis külön és mindenki tud a saját helyén aludni.

Ez nem tudom, nektek megoldható-e, de első lépésnek nem rossz. :)

2013. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hú, el nem tudom képzelni, miként bírod ki, én soha senki kedvéért nem válnék meg a férjemtől a közös ágyunkból.


Én is azt csináltam, mint az 1. válaszoló.

Kb. 5 hónapos lehetett mikor meguntam a felkeléseket, ekkor áttoltam a kiságyát a franciaágyunk mellé az én oldalamra.

Így most még fél méter sincs a fejünk közt, sőt, ha odabújik a rácshoz és én is az ágy széléhez húzódok, akkor olyan, mintha mellettem aludna, csak a rácsok elválasztanak.

Ha felébred, sokszor fel sem kell ülnöm az ágyban, elég a kezem kinyújtani, megsimogatni.

2013. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Mi az elejétől fogva együtt alszunk,mert így jó.ha megnézitek az állatvilágot az anya mindig az utódaival van, de az apa nem minden esetben.Pl.:tyúkanyó akár 4 hónapig is melegíti még a kiscsirkéit miután kikeltek,pedig a csirkék önmagukat el tudják látni, önállóan esznek, stb.

Mi váltásban aludtunk vele,mikor nagyon mászkált csináltattunk a francia ágy köré rácsokat, így ha elaludt ott tudtuk hagyni, hogy összebújjunk a vendégszobába kicsit.Volt olyan időszak is mikor csak apával akart aludni a kiscsajszi, akkor én aludtam a nappliban, máskor meg apa.Mostanában nemsokára 1 éves lesz-van az, hogy 3-man alszunk, de nem is mocorog olyan sokat, kicsit szünetel a fogzás, hál'Istennek.Szerintem nem kell átszoktatni, hanem mind3-an a nagyágyba aludjatok és kész, de egyébként van olyan ágy , ami a nagyágyhoz illeszthető kiságy spec. ágy, sajna mi későn láttuk már,mert akkor tuti ilyet vettünk volna.

2013. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is az ágy mellé helyezett kiságy a megoldás, de csak az első ébredésig. 3 körül szokott először kelni, ekkor eszik, de már nem alszik vissza a kiságyban, hanem csak köztünk. 7-kor ébred újra, ekkor "reggelizik", és még együtt alszunk, én 8-ig, ő még 9-ig (apa ekkor már elmegy dolgozni). Nem bánnám, ha az egész éjszakát a kiságyban aludná végig, de már ennek is nagyon örülök, hogy 3-ig elvan benne. Most megint fogzik, ezért is veszem ki, de ha nem fogzik, akkor is kiharcolja, hogy közzénk feküdhessen.
2013. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1 éves az én fiam is, és még ő sem aludt végig 1 éjszakát sem.

(utolsó voltam)

2013. szept. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet,hogy nem voltam egyértelmű, de a kiságyába és egyúttal a szobájába is szeretném visszaszoktatni. A férjem nagyon- nagyon korán kel, a gyerek nagyon sokszor ébred, a férjemnek aludni kel, így kivitelezhetetlen, hogy együtt aludjunk hárman, max hétvégén.
2013. szept. 16. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az ő szobájában a kiságy mellé tennétek egy ágyat, és Te azon aludnál? Persze nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető, milyen az elrendezés nálatok, de lehet, hogy az segítene. Hátha megszokná, hogy ott kell neki aludni, esetleg, ha elaludt, te is visszajöhetnél a férjedhez.
2013. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a megoldás, sok olyen ismerősöm van, aki úgy szoktatta vissza a babáját, odatett egy szivacsot, tudták fogni egymás kezét, vagy csak úgy ott lenni, amíg el nem alszik, aztán tudsz menni a hálóba vissza.

Érdemes megpróbálni, hátha gyorsan megszokná.

Első voltam

2013. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!