Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akiknek eleinte a babájuk...

Akiknek eleinte a babájuk közöttük aludt (párja és ő közte), az mikor szoktatta vissza a kiságyba a babáját?

Figyelt kérdés
Ma lett 2 hónapos a kislányom, eddig közöttünk aludt. Viszont ma már megpróbálom a kiságyban hagyni, hátha átalussza az éjszakát legalább úgy, mint eddig közöttünk. Szerintetek rosszul tettem? Korai még?
2013. júl. 17. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd a baba megmondja. :-) Az enyémek másfél évesen kérték a saját ágyukat, addig velem aludtak. Mi mondjuk nem vettük magunk közé őket, hanem én aludtam a gyerekszobában. Így nekünk bevált, a babák szopin elaludtak, leraktam, mehettem a férjemhez és csak akkor mentem vissza a gyerekszobába, amikor már aludni akartam. Így együtt is tudtunk lenni a férjemmel, meg ha éjjel netán többet mocorogtunk, vagy beteg volt valamelyik gyerek, akkor is tudott apa aludni.

Mostanra már a harmadikkal alszom együtt, a két nagyobb gond nélkül átszokott a saját ágyába. A legkisebb még csak egyéves, ő még igényli az együttalvást, na meg szopizik is még éjjel és így legalább nem kell fölkelnem, kiszolgálja magát, én meg alszom. :-)

2013. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha eddig nem aludta át, akkor várj még, hszen a mozgásfejlődési ugrás alatt úgyis ébredni fog nemsokára, ha megtanul forogni, azzal rendszeresen felébreszti majd magát.

Az összes gyerekünk mellettünk, köztünk aludt, alszik, minket spc nem zavar, nagyon szeretjük :) a lányom, aki már külön ágyban alszik, 18 hónaposan maga költözött át az addig is a mi ágyunk mellett lévő, "oldalkocsis", vagyis egyik oldalán leszerelt és rögzített kiságyba a sarokból, most, 28 hónaposan már saját ágya van, igaz, az is a miénkhez közel.


Tedd azt, amit szeretnél, ha a babád fogékony rá, ne legyen bűntudatod! Vanna gyerekek, akik kifejezetten szeretnek külön aludni és vannak, akik nem. A lényeg szeritnem, hogy mindenkinek jó legyen. :) Szóval nincs válasz arra, h korai volt-e, vagy jól tetted, majd a babád válaszol rá. :)

2013. júl. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is meglátod, hogy a babádnak jó-e így. Nálunk amint megszűnt a sírós időszak, áttettük a saját ágyába, és azóta is szépen alszik egyedül.

Bevallom, engem megnyugtat, mert amíg mellettem aludt, mindig izgultam, hogy megnyomom (tudom, hogy elméletileg nem fordul elő), meg hogy minden rendben van-e. Nem tudtam rendesen pihenni.

Így viszont biztonságban alszik a helyén, van légzésfigyelő, és jól érzi magát. Én is nyugodtabb vagyok.

2013. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!