Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anya Apa Újszülött kapcsolat...

Anya Apa Újszülött kapcsolat erőssége?

Figyelt kérdés
Most születettet egy pici lányunk. 2 Hetes. Miért van az, hogy a feleségemnél sokat sír, és nem birja megnyugtatni, ha meg nálam van, vagy a nagymamánál akkor megnyugszik hamarabb, meg elalszik? Feleségemnél nem megy ez, miért van? Mit csinál rosszul? Annyit babusgatja, eteti pelenkázza, hozzá kéne ragaszkodnia a legerősebben nem?

2013. szept. 17. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, talán az anyuka nyugtalan,kialvatlan, nem pihent és ezt érzi a baba.
2013. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert anya fáradt, és ideges (jó értelemben), és ezt a baba érzi. Apa, nagymama nyugodtabb, és a babának is jobb érzés egy nyugodt karban lenni, mint egy feszültében. Nyugodj meg, idővel változni fog, és lesz olyan idő, mikor nem is kell majd más, csak anya. A feleséged is hamarosan kipiheni magát, megszokja az új helyzetet, belerázódik az egészbe, és akkor a baba is nyogodtabb lesz.
2013. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt az első 1-2 hónapban.

Ha nagyon sírt a lányom, a férjem alig vette a kezébe máris elhallgatott és békésen elaludt, én meg bármit csináltam csak üvöltött.

2013. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg azert sir mert anyanal cicit kaphat es addig nyuglodik mig meg nem kapja, neki ott jo most. apanal mamanal nem igy ott inkabb elvezi a ringatast, hamarabb beletorodik, hogy nincs cici.
2013. szept. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom mint a 4.es válaszoló.Érzi a tej illatát és emiatt izgatott nyugtalan. Nálatok meg a nyugalmat dajkálást.
2013. szept. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Cáfolom ezt a cicis választ. Nekem egyáltalán nem volt tejem, sohasem szopott, mégis nyugtalanabb volt nálam a fiam, mint apánál/mamánál.

(2-es voltam)

2013. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

én a 2-es válaszolóval értek egyet.

Anya fáradt, jó eséllyel kialvatlan, tán egy kicsit még lehet, hogy depressziós is ( nem biztos, de lehet), apa és a nagymama most nyugodtabb, de nemsokára az anya is belerázódik a dolgokba és tökéletesen megnyugszik nála is.

2013. szept. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
főleg ha első baba :) akkor még ha nem is látszik a feleségeden, de valahogy ösztönből feszültebb, ha sír a baba. Nálunk is ugyanez volt (hasfájás rásegített), plusz az első hetekben a hormonoktól amúgy is feje tetején a világ odabenn, én például hülyeségeken bőgtem mint a szamár, most már röhögök az akkori magamon. De el kell fogadni neked is, türelmesnek lenni és biztasd a feleséged, hogy nyugodjon meg, ez egy ilyen korszak. Majd kialakul :) Addig meg segíts neki, hogy néha te dajkálod a picit, hogy tudjon pihenni - nekem óriási segítség volt így a férjem. Kb 4-6 hetes korra jobb lesz, baba is változik és a hormonok játéka is lecseng valamelyest, meg kezd egy kicsit megnyugodni az ember lánya, hogy oké, menni fog ez :)
2013. szept. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja és nyolcas vagyok megint: nem csinál semmit rosszul, ne gondold így (ahogy előbb is írtam, hatalmas megterhelés ez most a szervezetnek), főleg ne mondd neki, mert csak még jobban erősíted a "bűntudatot" ami benne van (mert ő is látja, hogy nálad, mamánál nyugszik, nála miért nem, gondolom őt is frusztrálja). Később meg majd csak anyanya lesz, meglátjátok :D
2013. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megérzi a lelkiállapotot,szerintem és amikor sír, anyuka minden áron meg akarja nyugtatni, megijed és izgul, hogy hagyja abba, stb. Feszültségben nem tud megnyugodni.
2013. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!