Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anya Apa Újszülött kapcsolat...

Anya Apa Újszülött kapcsolat erőssége?

Figyelt kérdés
Most születettet egy pici lányunk. 2 Hetes. Miért van az, hogy a feleségemnél sokat sír, és nem birja megnyugtatni, ha meg nálam van, vagy a nagymamánál akkor megnyugszik hamarabb, meg elalszik? Feleségemnél nem megy ez, miért van? Mit csinál rosszul? Annyit babusgatja, eteti pelenkázza, hozzá kéne ragaszkodnia a legerősebben nem?

2013. szept. 17. 21:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

tényleg az lehet, hogy FESZÜLT... nálam is ez volt, de mára meg csodálatos a kapcsolat a baba és köztem, és a világ legjobb babája nekünk van! :) :) olyan jó gyerek, hogy el se hiszem, és már én vagyok neki a menedék, a megnyugvás, pedig az elején a nagyi és a párom volt a nyugalom szigete.

elmondom mi van. hagyni kell az anyát a gyerekével, ráadásul úgy, hogy kettesbe legyenek, és azt csináljon, amit akar. szerintem te, mint férfi nagyon sokat akarsz részt venni a nevelésben, ez nagyon dicséretes, és az is, hogy írsz itt a fórumon, látszik, hogy törödsz a családdal. de hagyd, hogy a feleséged magától csináljon mindent, úgy, ahogy Ő érzi, had bújjanak elő az ösztönei. a mama se mondjon semmit. ti a házimunkát végezzétek el, és tegyetek kedvére az újdonsült anyának!

az anyukának meg azt mondom, a gyerek mindig legyen nála- hordozóban, kendőben rá kötve, vagy aludjon mellette az ágyban - napközben, de éjjel is ha bírja, szeretgesse sokat. ja, és aludjon akkor, vagy csak pihenjen, amikor a baba, hisz a mama és te is ott vagytok a háztartásban segíteni. a gyermekágyas 6 hét erről szól, egyes természeti népeknél ilyenkor az anya és a gyerek kettesben van, és egy nőrokon van még velük, aki kiszolgálja őket.

és még egy fontos dolog: LEGYEN CICIN A BABA, BEÁJULÁSIG! (mármint a baba elalvásáig) :) a legjobb stresszoldó a szoptatás.

kedves apuka, és a mama pedig nehogy véletlen hallottam hogy hogy kell tanácsokat adjon.

amúgy attól mert még zaklatott a gyerek, az anyjához ragaszkodik a legjobban, még így is, csak maximum sír...

az anya az életbenmaradás esélye évezredek óta (max. már van tápszer, de azt ösztönből nem tudja a baba)

sok boldogságot nektek! :)

2013. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!