Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne egy...

Mit csináljak, hogy ne egy visítós-harcolós műsor legyen az altatás?

Figyelt kérdés

Most 8 hós a babám és amíg fel nem ismertem ,hogy amit csinál az hiszti (ez kb. 7 hósan kezdődött) addig tényleg nem tudtam baja van-e, fáj-e valami, vagy mi van és sokáig ringatva, simizve altattam el, mindig ott voltam neki.

De most elkezdte a hisztirohamait és 100% hogy az, mert ha kikerül az ágyból azonnal kacag és a sírása sem olyan fájdalmas, hanem dobálja magát és hisztizik... Ahogy meglátja az ágyat már visít, ha felveszem, hogy lecsendesítsem, ringassam csak feszíti ki magát, semmi nem jó. Ha a szobában magára hagyom olyan visítás kezdődik, hogy én már szégyenkezve mászkálok a társasházban, mert tutira hallják a lakók és rémesen érzem magam ettől. kipróbáltam már minden régebbi technikát, de most már nem működik. Ahogy rájön, hogy aludni kéne, "megutál" és semmi nem kell tőlem, úgyhogy ilyenkor hagyom az ágyában. Visít 5-8-10 percig aztán elalszik. De ez a 5-8-10 perc rémes, mert olyan erős a hangja, hogy az egész ház zeng, nekem meg ég a fejem. Mit csináljak???


2009. nov. 5. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem már ezt csinálja 6 hósan. Azt mondják ilyen kicsi korban a babák nem hisztiznek. Az enyém igen. Amikor a kiságya mellett vagyok mosolyog meg jókat nézelődik, aztán látom dörzsölgeti a kis szemét, ragad lefelé, szóval álmos. Cumit rakok a szájába, betakargatom , megsimogatom. 2-3 perc múlva eljövök. Cumi ki, eszeveszett ordítás. Mostmár csak azt tudom tenni, hogy hagyom sírni 2-3 percig, cumika be, akkor elalszik.

2009. nov. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg hiszti,következetesnek kell lenned,nem szabad egyszer így,máskor úgy csinálni!

Vagy azért csinálja,mert fél egyedül aludni,vagy nem akar kimaradni semmiből!Mondjuk a második a valószínűbb,mert az első esetben nem hagyná abba 10 perc után a sírást!

A megoldás pedig csak az,ha egy napirendhez szoktatva,este ugyanabban az időben,ugyanolyan körülmények között(játék,fürdés,simi,lámpaoltás) megy aludni,nincs "egyezkedés",mert akkor megtanulja,hogy hiába sír,akkor is alvásidő!De sajnos a hangerőre nem tudok megoldást,csak a türelmet!

De azért figyeljed,hogy nem az alvástól fél-e,lehet,hogy rosszat álmodott egyszer,de azt észreveszed úgyis!

2009. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kisbabák alapvetően szeretnek az anyukájuk mellett lenni, szeretik az anyuka-illatot, a ringatást, simizést stb. Az alvás szükséges, de ezt csak te látod így, ő úgy látja, hogy akkor nem anya mellett van, hanem az ágyában, ahol "csak" aludni lehet. Meg kell vele szerettetni az alvást, de ez nagyon egyénfüggő, melyik baba mit fog szeretni. A babád ráadásul észrevette, hogy nagyon ideges és tehetetlen vagy, amikor ő rákezdi a hisztit, és ezt ki is használja.

Nálunk ez vált be: alvás előtt mindig mindent ugyanúgy csinálunk (vacsora, fürdés, fogmosás, alvás), nem mondom neki, hogy most megyünk aludni, nem idegesítem vele. Amikor megyek vele az ágya felé, akkor hiszti, de próbálok én többet beszélni neki, hogy ne az ő hangja uralkodjon, bármiről, kedves hangnemben, vagy ha szereti ha énekelsz neki, akkor azt is lehet. Berakom az ágyába, puszi, jóéjt, villany le és kijövök. Egy hét alatt annyira lecsökkent a hiszti, hogy ahogyan kiteszem a lábam a szobájából, egyből elhallgat és alszik. Az enyém szereti az "anyaillatot" ezért beraktam az ágyába egy olyan pólót, amit már egyszer hordtam, ez megnyugtatta.

Az első két gyermekem nem volt hisztis, csak a harmadik ilyen, viszont kezelhető.

Talán tudtam az ötletemmel segíteni :)

2009. nov. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg,az egyik ismerős baba is egyik pillanatról a másikra rászokott az alvás előtti üvöltésre.Le akarta tépni a függönyt,meg ilyenek,mire nehezen rájöttek,hogy mosásban van az anyaillatú rongy,amivel eddig aludt:-)

2.válaszoló

2009. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem írtam, hogy az esti alvással semmi gond. Az nyikk nélkül megy. Percre pontos rituálé van és szépen el is alszik. Csak a nappali alvások ilyenek.


Én igen, én is érzem ,hogy az típus aki inkább meghal, de nem akar kimaradni semmiből... Ha úton vagyunk akkor is az istenért el nem alszik amíg ki nem derül, hogy mi van, aztán ha rájön, hogy áááá, ezek csak bevásárolnak, az unalmas, akkor aztán elalszik...


Látom rajta, hogy totál álmos, fáradt, de felháborodik, hogy beteszem az ágyba és neki ott kell "csak feküdnie, mint egy fadarabnak"... most próbáltam az éneklést, a "csak az ágya mellett ülés"-t, stb. de annyit értem el, hogy röhög, dumál, kacag, de nem alszik. Most kihoztam újra játszani... :-((( aminek ilyenkor sajna az a vége, hogy túlpörög, még fáradtabb lesz és még durvább lesz az altatás.


Amúgy Ti nem érzitek cikinek, ha így visít a gyerek és halgatja a fél ház????

2009. nov. 5. 09:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogynem!!! és jönnek a megjegyzések, hogy "hasfájós?Mert hallottuk sírni"...áááá. Nálunk is a nappali altatás a cikibb. este elalszik szépen.
2009. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm kérdező,hogy leírtad.Mintha csak a mi sztorinkat vázoltad volna fel.Annyi különbséggel,hogy a hangerő bár nálunk is óriási,de mi az erdőszélen lakunk,tehát rajtunk kívül mást nem zavar.

Két hete bevezettem a rendszerességet az alvásokban és az elötte lévő procedúrákban.A hatás nem maradt el,kb. egy hétig nyugi volt,baba aludt ebéd után ugyanakkor ugyanannyit,icipici ellenállással.Este pedig már 7 órakor békésen szunyókált az elötte lévő 10 óra helyett.

Aztán újra nem akar aludni menni.Mindig balhé van,ha ott hagyom,akkor visít,ha bent maradok,akkor pedig röhögcsélve provokál.És fogalmam sincs,mit tegyek!!!

Abban bízom,hogy most mivel jöna foga,ez kevert be.Még ilyen bogaras nem volt tőle egyszer sem!!

Bocs,hogy nem tudtam segíteni,de jó tudnom,hogy nem én rontom el a dolgokat.Remélhetőleg!!!

2009. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanmár,ha napközben van a cirkusz,akkor csak a nyugdíjasok vannak otthon,azok meg úgyis belekötnek mindenbe!!!

Akkor gondold el,milyen lenne,ha este 10-kor csinálná ezt?

2009. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja,viccesnek szántam az előzőt,csak lemaradt a jel:-)
2009. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h kegyetlennek tűnök, de szerintem az 5-10 perc sírás utáni alvás tökéletes. én fél óráig is hagyhatom akkor sem hagyja abba, marad az altatás. a szomszédoknak meg meg lehet említeni, h most ilyen korszakja van . de ha ők is szülők, van gyerekük akkor tudják miről van szó. fordított esetben én sem nézném ki őket, mert van gyerekem és tudom h néha rosszalkodnak.
2009. nov. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!