Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne egy...

Mit csináljak, hogy ne egy visítós-harcolós műsor legyen az altatás?

Figyelt kérdés

Most 8 hós a babám és amíg fel nem ismertem ,hogy amit csinál az hiszti (ez kb. 7 hósan kezdődött) addig tényleg nem tudtam baja van-e, fáj-e valami, vagy mi van és sokáig ringatva, simizve altattam el, mindig ott voltam neki.

De most elkezdte a hisztirohamait és 100% hogy az, mert ha kikerül az ágyból azonnal kacag és a sírása sem olyan fájdalmas, hanem dobálja magát és hisztizik... Ahogy meglátja az ágyat már visít, ha felveszem, hogy lecsendesítsem, ringassam csak feszíti ki magát, semmi nem jó. Ha a szobában magára hagyom olyan visítás kezdődik, hogy én már szégyenkezve mászkálok a társasházban, mert tutira hallják a lakók és rémesen érzem magam ettől. kipróbáltam már minden régebbi technikát, de most már nem működik. Ahogy rájön, hogy aludni kéne, "megutál" és semmi nem kell tőlem, úgyhogy ilyenkor hagyom az ágyában. Visít 5-8-10 percig aztán elalszik. De ez a 5-8-10 perc rémes, mert olyan erős a hangja, hogy az egész ház zeng, nekem meg ég a fejem. Mit csináljak???


2009. nov. 5. 08:51
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
sajnos körülöttem egy nyugdíjas sincs, itt minden 2.lakó GYESES anyuka és örökké megy a pletyi a játszón.. félek, hogy előbb-utóbb az lesz, hogy "te, hallottad, hogy ez bőgeti a gyerekét??? "
2009. nov. 5. 10:11
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megjegyezték a lakók, hogy sírós a fiam, meg hallottuk,hogy sírt... meg ilyenek.

Az én válaszom az volt, hogy : Na ja,a gyerek ezzel jár... :)

Nehogymár más mamák megszóljanak azért, mert kicsit hisztisebb a babád...talán az övék, sohasem sírt? Sohasem hisztizett? Ezt nem nagyon hiszem el....

Ne foglalkozz helyi pletykákkal!!!


Szeretgesd a babód és nyugodtan beszélj hozzá, akkor talán megnyugszik.


A fiam is kitalálta egyik napról a másikra, hogy Ő csak kézben ringatva - akkor is csak nagy sírások és feszengések árán - fog aludni.

Na ezt csináltam vele kb. 2 hétig, aztán rájöttem, hogy ez így nem fog menni.

Egyszer letettem az ágyába és kb. 15 perc sírás után (5 percenként megszakítva nyugtatással) bealudt, és azóta már nem kell ringatgatnom, sőt - ugyanúgy, mint a ringatós korszak elött - bekéreckedik az ágyába, ha álmos.

Látod sajnos néha kell hagyni sírni - bármennyire is fáj nekünk - mert valahogy meg kell értenie, hogy nem minden úgy van ahogyan azt Ő szeretné.


Sok sikert és sok türelmet kívánok Neked

ma 4 hónapos kisfiú anyukája

2009. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk dettó ugyanez a helyzet.

Azzal körítve, hogy folyton feláll a kiságyban.

Egyszerűen nem hajlandó napközben aludni, mert leteszem - már ragadnak le a szemei - átfordul a hasára, már megy a rácshoz, kapaszkodik, és feláll.

Volt már, hogy beütötte a fejét, mert olyan nagyon fáradt volt, hogy alig állt a lábán, és nekiesett a rácsnak.


De nem hajlandó aludni, ha megszakadok sem.


Én azt csináltam, hogy nem a kiságyban altatom, hanem magam mellett a nagyágyon úgy, hogy egyik kézzel "lefogom", hogy ne tudjon ficeregni, másik kézzel meg simogatom, mert persze nagyon kiakad, hogy nem mászkálhat kedvére.

Két perc, és alszik.

Beteszem az ágyba, és ennyi.


Sajnos félek, hogy ez afféle rossz szokásként megmarad, de nem tudok egyszerűen mit tenni.

Volt már, hogy két órán át mászkáltam ki-be, fektettem-üvöltött-felkelt-fektettem-üvöltött-felkelt.


És nálunk is vannak szomszédok, "papírfalú" panelban lakunk, szóval a pofán leszakad, de nincs mit tenni.

Hisztis korszakot élünk.

2009. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!